חדרה

שני מקרים של זיהומים חמורים כתוצאה מפירסינג

בסוף השבוע האחרון הגיעו לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה צעיר בן 19 ואישה בת 58 עם כאבים, אודם ונפיחות באפרכסת לאחר שניקבו את אוזנם לשם ענידת עגילים. מסתבר כי השניים פיתחו זיהומים חמורים באפרכסת ואושפזו על ידי צוות היחידה לאף אוזן גרון לצורך קבלת טיפול אנטיביוטי דרך הוריד

כתב לוקאל 16/09/2019
ד"ר אור דגן מהיחידה לאף אוזן גרון וכירורגית ראש צוואר, צילום באדיבות דוברות המרכז הרפואי הלל יפה

נער כבן 19 הגיע לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה עם כאבים חמורים באוזן. לאחר בדיקה של ד"ר אור דגן מהיחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר, נראתה דלקת חריפה באפרכסת. מסתבר כי שבוע ימים לפני כן, ניקב את אוזנו לשם ענידת עגיל בחלק העליון של האפרכסת ונוצר זיהום באזור המנוקב שגרם להתנפחות האוזן ולהצטברות מוגלה שדרשה התערבות כירורגית. מספר שעות מאוחר יותר, הגיעה לחדר המיון אישה כבת 58, עם כאבים, נפיחות ואודם באפרכסת, לאחר שניקבה את אוזנה כשבוע וחצי לפני כן. היא החלה טיפול אנטיביוטי ומשחתי ולאחר שלא ראתה שיפור, הגיעה ל"הלל יפה". ד"ר קוסטנטין צ'רניק מהיחידה לאף אוזן גרון בדק אותה והבחין במוגלה שהצטברה באזור המנוקב. הוא החליט לאשפזה להמשך טיפול שכלל פתיחה של האזור המנוקב, הכנסת פתיל נקז לצורך ניקוז המוגלה ומתן טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.
ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, מציין כי ניקוב פירסינג בחלק העליון של האפרכסת, שמידרדר לכדי זיהום חמור ודורש התערבות כירורגית הוא דבר שכיח. כאשר מנקבים את האוזן בחלק העליון של האפרכסת, חודרים את הסחוס והסיכוי שיתפתח זיהום גבוה מאוד, שכן אזור זה מקבל אספקת דם מועטה יחסית לעומת אזורים אחרים בגוף ולכן נדרש טיפול אנטיביוטי דרך הוריד תחת אשפוז. בחלק מהמקרים יכולה להצטבר מוגלה ואז יש צורך לנקזה ולבצע הרחבות של הנקב כדי להוציאה.

ד"ר ברוורמן ממליץ כי במידה שמעוניינים בניקוב אוזניים יש להקפיד לעשות זאת תחת פיקוח, על ידי בעל מקצוע העושה שימוש בכלים היגייניים ובעל ניסיון בביצוע התהליך. "אמנם מדובר בהליך פשוט ביסודו, אך הוא עלול להביא לזיהומים ולסיבוכים עד לכדי עיוות של האוזן, במידה שלא מטפלים בזמן", מסכם ד"ר ברוורמן.


עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הביעו הזדהות
הביעו הזדהות
למה לה פוליטיקה עכשיו?
למה לה פוליטיקה עכשיו?
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
העור והנפש
העור והנפש
זיהום אוויר גבוה בשל סופת אבק
2.	עומר מילר הפרזנטור של אמקור וקריסטל.
תדיראן בחרה בשף עומר מילר כפרזנטור של עולם המטבח של מותגי אמקור וקריסטל
שתפ לקידום שרותי הבריאות לתושבי הגולן
שת"פ לקידום שרותי הבריאות לתושבי הגולן
קבוצת אבות לדרך