חדרה

תתוגבר האכיפה על אופניים חשמליים

המשטרה ועיריית חדרה מגבירים את האכיפה על רכיבה באופניים חשמליים, במיוחד ליד מוסדות חינוך

כתב לוקאל 25/09/2019
אומנות ואכיפת המודעות ברכיבה על אופניים חשמליים, צילום באדיבות דוברות עיריית חדרה

מתחילת שנת 2019 עד חודש ספטמבר נרשמו 570 דוחות במסגרת אכיפה של נהיגה בטוחה על אופניים חשמליים, ועם פתיחת שנת הלימודים תתוגבר האכיפה במיוחד ליד מוסדות חינוך.

מספר הדוחות בשלושת הרבעונים בשנת 2019 הוא פי כ-3.5 ממספר הדוחות שניתנו בשנת 2018, העומד על 171. יודגש כי כל דוח על עבירות הקשורות לאופניים חשמליים עוד על סך של 250 שקלים.

נתונים אלה נחשפו בפורום אכיפה עירוני, המתכנס במסגרת "הרשות הלאומית לביטחון קהילתי", בהשתתפות גורמי משטרה ועירייה, ביטחון, אכיפה, חינוך, פנאי ורווחה.

הפורום סקר את פעולות הרשות והמשטרה בנושאי מניעה ואכיפה, בעיקר בקרב בני הנוער, של אירועים אלימים; פעילות מניעה לשימוש בסמים ואלכוהול, התנהגויות סיכוניות, שימוש בכלים מוטורים וכדומה, תוך שימת דגש בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים.

בנושא האופניים החשמליים מבצעים שוטרי משטרת חדרה והשיטור העירוני פעולות אכיפה נגד בני נוער ובגירים הנוהגים שלא כחוק, ובכך מסכנים את חייהם ואת חיי אחרים.

עם פתיחת שנת הלימודים הוחלט על תגבור האכיפה, במיוחד בסמוך למוסדות חינוך, אליהם מגיעים בני הנוער רכובים על כלי רכב דו גלגליים ממונעים, כמו קורקינטים ואופניים חשמליים.

בנוסף לפעולות האכיפה מתבצעים בשיתוף פעולה של המשטרה ועיריית חדרה גם צעדי מניעה כמו הרצאות בבתי ספר, חלוקת קסדות וחורי הסברה ועוד.

בנוסף מתקיים שיתוף פעולה עם מחלקת הנוער ומד"צים (מדריכים צעירים) של העמותה העירונית "פנאי העיר", של למידה והסברת הנושא. לאחר תהליך הלמידה נחנך במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, פרויקט "מעצבים את הדרך" שבמסגרתו נצבע קיר ברוח הרכיבה הבטוחה, תוך חיבור בין אמנות בקהילה ושיפור פני העיר לבין העלאת נושא רכיבה נכונה על אופניים חשמליים בקרב בני הנוער.

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"החיים כמראה"
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
חודש הענווה ברעננה
חודש הענווה ברעננה יפתח ביום רביעי
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
מומחים לחדשנות
אישום: פרץ לביתה של קשישה ותקף אותה מינית
אישום: פרץ לבית קשישה ותקף אותה מינית
ההרשמה לגני הילדים ולכיתות א' מתחילה
בתמונה מימין לשמאל: האחות מרווה, ליאן ואמה ענת והרופאה דר תמר ריטה
התקף אלרגיה חריף, כתגובה לטיפול באלרגיה