חדרה

חדרה משלבת ילדים עולים מצרפת

רשת הלמידה "מקסם" שהוקמה לפני כ-25 שנה במטרה לסייע בשילוב ילדי עולים מאתיופיה בחברה הישראלית, קולטת כיום ילדים עולים ממדינות אחרות ובעיקר מצרפת

כתב לוקאל 27/10/2019
מפגש הורים ב"מקסם", צילום באדיבות דוברות עיריית חדרה

ערב היכרות להורים עולים מצרפת, התקיים במרכז הלמידה "מקסם" בשכונת פאר.

עו"ס קהילה הילה ישועה מעדכנת כי ביוזמת היחידה לעולי צרפת והמחלקה למשאבי קהילה והתנדבות באגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית חדרה, זו השנה הרביעית שמרכז הלמידה "מקסם" משלב תלמידים עולים מצרפת. עוד היא מעדכנת כי לקראת שנת הפעילות תש"ף נרשמו לפעילות 25 תלמידים עולים מצרפת.

רשת מרכזי הלמידה "מקסם" הוקמה לפני כ-25 שנה על-ידי עמותת גדעון ליהדות אתיופיה ופועלת בסיוע עיריית חדרה ותומכים נוספים, בבניית תוכנית לקידום הילדים והנוער.

מרכזי הלמידה פעלו להגשמת חזון הציונות של קהילת יוצאי אתיופיה המתערה בארץ, מתוך דאגה ודגש על חינוך הילדים ושילובם המיטבי בחברה הישראלית באמצעות טיפוח הכישורים האישיים של כל ילד, טיפוח השאיפה למצוינות, עזרה בהכנת שיעורי בית, למידה קבוצתית במקצועות כמו חשבון, עברית, אנגלית ומחשבים על-ידי מורים מקצועיים, העשרה באמנות ובמוסיקה, פעילויות קהילתיות להורים וילדים, ואירועים תרבותיים וקהילתיים של העדה. בד בבד טיפחה "מקסם" את הקשר לתרבות, לאמנות ולזהות האתיופית, מתוך הכרת ערך וגאווה במוצא ובקהילה. אלפי ילדי "מקסם" מסיימים תיכון ובגרויות בהצלחה, משרתים שירות משמעותי בצה"ל, והופכים לאזרחים עצמאיים ותורמים לחברה בישראל.

בשנים האחרונות פתחה "מקסם" את שעריה גם לילדי עולים ממדינות נוספות, כולל צרפת ויוצאי חבר העמים, ורואה בכך אות ומופת לתהליך ההתערות של הקהילה האתיופית שיכולה כעת לסייע בקליטת עולים מארצות אחרות.

עוד בחדרה
כתב לוקאל 01/12/2019
כתב לוקאל 19/08/2019
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
כתב לוקאל 17/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שני מקרים של זיהומים חמורים כתוצאה מפירסינג
פיגוע ירי בסמוך לאריאל
הרוג בפיגוע ירי ליד אריאל
הרב דר מיכאל לייטמן
בונבוניירה בלחיצת כפתור אחת
שדרוג המרכז לגיל הרך בעפולה
הורי החינוך המיוחד וילדיהם הפגינו סמוך למשרדי אגף החינוך
הורי החינוך המיוחד וילדיהם הפגינו סמוך למשרדי אגף החינוך
ישיבת בני עקיבא- מצטיינת
כל אחד הוא אור גדול
סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
מגן דוד אדום בשיתוף חב' PassportCard משגרים סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה