חדרה

ראש העיר במוזיאון הרפואה הראשון בישראל

ראש עיריית חדרה סייר במוזיאון הרפואה המוקם במתחם טכנודע חדרה והביע שביעות רצון מהפרויקט הייחודי

כתב לוקאל 13/11/2019
ראש עיריית חדרה במוזיאון הרפואה הראשון בישראל, צילום: אהוד ששי

ראש העיר, צביקה גנדלמן, ערך סיור במוזיאון הרפואה הראשון בישראל ההולך ומוקם בטכנודע חדרה.

בליווי מנכל הטכנודע ד"ר גדי מדור, סייר ראש העיר במוזיאון, שנמצא בתהליך הקמה מתקדם,  והתעדכן מה יהיה בכל חדר ובכל אולם. ראש העיר בחן מקרוב את העבודות המתבצעות והביע שביעות רצון מהתקדמות הבנייה.

המוזיאון מוקדם על שטח של כ-1,100 מ"ר במתחם הטכנודע בחדרה, במטרה לאפשר לילדים, נוער ומבוגרים מכל קצוות הארץ ומכל שכבות האוכלוסייה להיחשף לערכים ולתכנים חדשניים מתחום הרפואה.
המבקרים במוזיאון החדשני יוכלו להתנסות בתחומי הרפואה השונים (אנטומיה, פיסיולוגיה, פתולוגיה) לרבות היכרות עם גוף האדם ומורכבותו, התקדמות הרפואה ופיתוחיה בטכנולוגיה ובמדע.
בסיור במוזיאון יעברו המבקרים דרך מיצגי ענק של אברי גוף ויחשפו, יחוו וילמדו על מורכבותם. כך יוכל ילד ללכת בתוך חדרי הלב לדוגמא או לעמוד בתוך ריאות ולראות איך הן מתמלאות באוויר. מוצגים אינטראקטיביים יאפשרו הפעלה של תהליכים שונים וסימולטורים חדשניים ויתנו הזדמנות להתנסות בטכנולוגיות רפואה מתקדמות.

יצוין כי העבודה החינוכית בתחום הרפואה אינה זרה לטכנודע חדרה. בשנים האחרונות מתקיימת בטכנודע פעילות ענפה ביחידה לסימולציה רפואית, אליה מגיעים תלמידים מכל רחבי הארץ ללמוד באופן חוויתי ומעשי נושאים מגוונים בתחום הרפואה והביוטק באמצעות עבודה עם סימולטורים משוכללים וציוד רפואי מתקדם.

בעיריית חדרה מאמינים שהמוזיאון ימשוך מבקרים רבים ויסקרן את המבקרים הצעירים והבוגרים עד כדי כך שאולי אף יכוון אותם לעסוק בעתיד במקצועות הרפואה.


עוד בחדרה
כתב לוקאל 01/12/2019
כתב לוקאל 11/11/2019
כתב לוקאל 23/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שבוע המודעות למאבק באלימות נגד נשים בראשל"צ
מסיבת יין בלבן ביקב הרי גליל בחג השבועות
אירועי שבועות ביקב הרי גליל
אירוע ההתרמה השנתי למען ביה"ח לוינשטיין
הישג לביהס בגין בהוד השרון
הישג לביה"ס בגין בהוד השרון
מנהלות ומנהלי המחלקות המצטיינים יחד עם ראש העיר רפי סער ומנכל העירייה איתי צחר
ראויים לשבח
פועל נפצע בתאונת עבודה - מצבו בינוני
מבצע פינוי כלי רכב נטושים בחולון
עובד במלון טבע למוות בטבריה