חדרה

התחדשות עירונית במתחם הפיאצה בחדרה

על מנת שלא לסכל את הליכי התכנון ואת ביצועה של התוכנית הצפויה לחולל שינוי משמעותי במרכז העירוני בחדרה, לא יינתנו היתרים לבנייה חדשה במתחם

כתב לוקאל 01/12/2019
מתחם הפיאצה בחדרה, צילום באדיבות דוברות עיריית חדרה

במסגרת קידום תוכנית התחדשות עירונית במתחם הפיאצה החליטה הועדה המקומית לתכנון ובנייה  כי על מנת שלא לסכל את הליכי התכנון ואת ביצועה של התוכנית, לא יינתנו היתרים לבנייה חדשה במתחם.

מתחם הפיאצה הוכרז על-ידי הרשות להתחדשות עירונית של משרד השיכון כתוכנית מפורטת להתחדשות עירונית במסלול רשויות, ומקודמת באמצעות הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים (ותמ"ל), מה שמבטיח לוחות זמנים קצרים מהרגיל.

המתחם תחום בין ציריה המרכזיים של העיר - רחוב הנשיא בצפון והרברט סמואל בדרום, רחוב רוטשילד במזרח ורחוב הרצל במערב - מהווה חלק מתוכנית מתארית להתחדשות עירונית של מרכז העיר המקודמת בימים אלו והינה לקראת קליטה בוועדה המחוזית.

בהתאם לתוכנית  מיועד המתחם לפינוי בינוי לטובת מתחם מעורב עם בינוי עירוני , תוך שמירה וניצול מיטבי של המרחב הציבורי הקיים בו.

בימים אלו מגבש ובוחן צוות התכנון יחד עם הרשות להתחדשות עירונית ומחלקת תכנון עיר, חלופות לתפיסות תכנון אשר יביאו להגשמת המטרה לחיזוק והעצמת מרכז העיר, לקראת הכנת מסמכי התוכנית המפורטת.

המתחם מהווה את ליבת המע"ר של העיר חדרה ונקודת ציון מרכזית בעירץ ההתחדשות העירונית צפויה לחולל שינוי משמעותי בחיזוק העירוניות והעצמת מרכז העיר תוך יצירת מרחב ייחודי שוקק ורוחש פעילות, בשילוב מרחב ציבורי עשיר המתמזג נכונה עם כלל השימושים המוצעים בו, מגורים מסחר ותעסוקה.

המתחם כולל בתוכו ומוקף בפונקציות ציבוריות עירוניות חשובות כדוגמת הספרייה הציבורית, גן הבנים, הפיאצה, השוק העירוני והקניון.

לאור העובדה כי בתחום התכנון קיימות תוכניות מפורטות בנות תוקף, המליץ הצוות המקצועי כי יש להגביל את הוצאת היתרי הבניה בתחומו, על מנת שלא לסכל את הליכי התכנון ואת ביצועה של התוכנית. לפיכך החליטה הוועדה המקומית לבקש מאת הוועדה המחוזית לפרסם הודעה בדבר הכנתה של התוכנית ובדבר הטלת מגבלות על הוצאת היתרים לפיהן לא יינתנו היתרי בנייה לבנייה חדשה בתחום התוכנית, וכי  היתרי בנייה עבור תוספות לא מהותיות למבני מגורים קיימים בהיקף לא גדול על-פי תוכניות מאושרות יתאפשרו בהתאם לשיקול דעת של הוועדה המקומית.

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמעון אמסלם, רן בנימין, טילטיל
פרויקט נגב סל מסכם שנה שנייה מוצלחת
שנת היער העירוני
מימין לשמאל: יאיר משה, דולב עפרי, איילת כהן ורוני אש
אפליקציה חדשה תסייע ללקויי ראייה
שר האוצר בכנס בחירות ברעננה
דירות לילידי רעננה?
מחאת תלמידי הנגיד בסיום שנת הלימודים
משרד החינוך אמר לא לשבוע לימודים של חמישה ימים
  וייזר. אתגרים עצומים
התכנסה וועדת החינוך של עיריית רמת השרון
אישום: פרץ לרכבי אספנות בכפר סבא
הרב דר מיכאל לייטמן
כמה עותקים מהלב להדפיס לך?