חיפה וקריות

המכללות הצבאיות לאוני' חיפה

אוניברסיטת חיפה זכתה במכרז המכללות הצבאיות של משהב"ט. האוניברסיטה תעניק תארים אקדמים לקציני צה"ל בשלוש המכללות הצבאיות

כתב לוקאל 13/06/2018
אוניברסיטת חיפה. זכתה במכרז (צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה)

אוניברסיטת חיפה זכתה במכרז ראשון מסוגו שפרסם משרד הביטחון. האוניברסיטה תעניק תארים אקדמים לקציני צה"ל בשלוש המכללות הצבאיות - מלט''ק (מכללה לפיקוד טקטי), פו''מ אלון (פיקוד ומטה) ומב''ל (מכללה לבטחון לאומי). הלימודים, שצפויים להתחיל כבר ביולי 2018, יביאו לכותלי האוניברסיטה מאות קצינים, מפקדים ובכירים במגזר הציבורי בשנים הקרובות.

משרד הביטחון הכריז לאחרונה כי אוניברסיטת חיפה היא הזוכה ב"מכרז המכללות", שהזוכה בו תהיה המוסד האקדמי שיעניק השכלה אקדמית לחיילי צה"ל בכל שלוש המכללות הצבאיות - מלט''ק (מכללה לפיקוד טקטי), פו''מ אלון (פיקוד ומטה) ומב''ל (מכללה לבטחון לאומי). המכרז נוצר בעקבות יוזמה של מפקדי המכללות הצבאיות בגלילות לאחד את כל הלימודים האקדמיים הנערכים בהן  תחת אחריותה האקדמית של אוניברסיטה אחת. הדבר יאפשר אחידות בהכשרה האקדמית לטווח ארוך של מפקדי צה''ל, רציפות והשבחה של השכלתם האקדמית הנעשית במקביל לקורסים הצבאיים.

המלט''ק, נועדה לקצינים בתפקידי מ''פ, ובמסגרת לימודיהם יזכו לתואר ראשון בחוג ללימודים רב תחומיים ובחוג בחירה נוסף מאחד החוגים הבאים: כלכלה במסלול מנהל עסקים, מדעי המדינה, תקשורת, מדעי המחשב, פסיכולוגיה וחינוך. פו''מ, שחניכיו לא קיבלו בשנים האחרונות תואר אקדמי שני בכלל, מכשיר מג''דים ומפקדי טייסות חיל האוויר, ובמקביל יזכו בתואר שני במדעי המדינה במסלול התמחות צבא ובטחון, והמב''ל, שחניכיו הוכשרו עד כה גם כן באוניברסיטת חיפה, יכשיר את הדרג הפיקודי של אל''מ-תא''ל ואת ראשי המערכות במשרדי ממשלה שונים, בהם המשטרה, השב''כ, שב''ס, לוחמי האש ומשרדי המשפטים, החוץ והכלכלה. בוגריו מב''ל יזכו לתואר שני במדעי המדינה במסלול הבטחון הלאומי.

ההתמודדות של האוניברסיטה על "מכרז המכללות" הציבה אתגר שחייב שת''פ הדוק בין כלל גורמי האוניברסיטה בסקטור האקדמי והמינהלי, התגייסות של דיקנים, ראשי חוגים וראשי אגפים ומינהל בפקולטות בהובלת לשכת הרקטור. הזכייה במכרז מציבה בפני האוניברסיטה אתגר קשה ומורכב. הלימודים יתחילו כבר ביולי 2018, והאוניברסיטה נערכת להקמת מינהלה מיוחדת לתכניות המעוגנת בלשכת הרקטור. מדובר במערכת אקדמית מסועפת הכוללת עשרות מרצים מהאוניברסיטה ומומחי תוכן מחוצה לה, כדי להכשיר באופן מיטבי את מפקדי צה''ל לדורות הבאים. על הפרויקט המורכב אמון פרופ' יוסי בן ארצי – רקטור האוניברסיטה לשעבר. למעשה, יש פה משום הקמתה של שלוחה אקדמית יוקרתית של אוניברסיטת חיפה במתחם המכללות הצבאיות בגלילות.

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין: "הזכייה במכרז מגדירה את אוניברסיטת חיפה כאחראית על הכשרתם האקדמית של ליבת הפיקוד בצה''ל לשנים הבאות. אנו גאים לפתוח את דלתנו לכוחות צה"ל ולהיות הבית האקדמי של כוחות הביטחון. אנשים יקרים אלה עושים ימים כלילות למען ביטחון מדינת ישראל ואנו נספק להם תכנים לימודיים ברמה הגבוהה ביותר".  

עוד בחיפה וקריות
גבר כבן 50 נדקר בחיפה
כתב לוקאל 19/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 03/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
מרוץ עלם חולון
מרוץ עלם חולון
מגוואטמלה לכפר סבא
חשד: תקף אזרחים ושוטר
חינוך וקהילה בהוד השרון
תביעת פיצויים נגד העירייה: עץ נפל על האופנוע
תביעת נגד העירייה בגלל עץ שנפל על האופנוע
מרכז לאונקולוגיה נחנך ב"סורוקה"
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע