חיפה וקריות

הפירמידה יוצאת מהרציף

פירמידה, מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, תוקעת יתד בסצנת האמנות של הצפון ומשיקה את "רציף פירמידה", אירוע אמנות רב תחומי שיתקיים ב-19-20-21 ביולי בשלושה מוקדים שונים בחיפה

כתב לוקאל 15/07/2018
תמונה מתוך התערוכה של האמנית רונית שני "6313 חיפה (מתוך גלויות מחנות אבא), קולאז'"

צוות פירמידה - מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, בהובלת האוצרת הבכירה, גליה בר אור, פותחים את שנת הפעילות הראשונה בפירמידה המתחדשת עם אירוע אמנות רב תחומי רחב: "רציף פירמידה: מנמל חיפה לוואדי סאליב". במסגרת האירוע יתקיימו שלוש תערוכות אמנות בשלושה מוקדי תצוגה: במוזאון ממגורות דגון, במוזאון הרכבת ובפירמידה, מרכז לאמנות עכשווית. התערוכות יעסקו בזיכרון ובפוטנציאל האוטופי של חיפה בשלושה מתחמים הנקשרים זה בזה ויוצגו בהן עבודות אמנות עכשווית לצד מוצגים היסטוריים, חלקם טרם נחשפו לציבור.

מוזאון ממגורות דגון יפתח את שעריו לביקור באולמות התצוגה המופלאים שנבנו בראשית שנות החמישים. הוא מסמל זיכרון אנושי משותף בן אלפי שנים הקושר בין תרבות, שגשוג כלכלי ושיתוף פעולה אזורי. מוזאון הרכבת נבנה בתחילת המאה ה-20 כרציף לאניות הקיטור וחיפה נתפסה כ"עיר העתיד" הקושרת שלוש יבשות במפגש מפרה בין מזרח למערב. התחנה השלישית מובילה את הקהל אלפירמידה, במסע מהחזון הגדול אל המציאות ואל מטעני הזיכרון המורכבים של שכונת ואדי סאליב, שם היא ממוקמת. התערוכה בפירמידה תציף שאלות על תפקידם של אמנים, אדריכלים ומתכננים - האם הם נועדו לעצב חיים "יפים" לאנשים "יפים", התחדשות ריקה מזיכרון והתנסות אנושית, או שניחנו בכושר לעורר מודעות, זהות והזדהות.

בפירמידה, מרכז לאמנות עכשווית יוצגו עד אוקטובר 2018. התערוכות במוזיאון הרכבת וממגורות דגון יהיו פתוחות לקהל רק בימים חמישי ושישי במהלך אירוע רציף פירמידה. מיוחד לאירוע: שאטל קרון רכבת יסיע את הקהל מתחנת מרכז השמונה לתחנת רציף המוזיאון בימים חמישי ושישי, חינם!

 כמו כן, בהזמנת פירמידה תתקיים, לראשונה בחיפה, פעילות "בתים מבפנים" שתציע לקהל הצצה לבתים פתוחים וסיורים מגוונים בהיבט אדריכלי, ללא תשלום. אירועי בתים מבפנים מתמקדים במרחב ואדי סאליב וכוללים מבנים בעלי ערך אדריכלי בשוק תלפיות, העיר התחתית, ואדי סאליב, אל עתיקה ועוד. התכנית כוללת גם אתרים נוספים בחיפה כמו קמפוס הטכניון, בזן, בית הנחושת ברחוב החורשה ועוד.

אירוע "רציף פירמידה: מנמל חיפה לוואדי סאליב" יחשוף לציבור אתרים חבויים ויעורר דיון על מרחב הנמצא בתהליכי התחדשות. הצפי הוא שהאירוע יביא לחיפה עשרות אלפי מבקרים שייהנו גם ממופעי מחול ומוזיקה. פרטים נוספים, שעות הפעילות, התערוכות, המופעים השונים ואירוע הפתיחה באתר פירמידה החדש:  pyramida-art.com

ימים חמישי עד שבת, 19-20-21 ביולי 2018הכניסה חינם
מנהלת אמנותית ואוצרת: גליה בר אור

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נועם גולר ואלי לנקרי
יום חילופי שלטון באילת
טיול הטבע העירוני של הוד השרון
טיול הטבע העירוני של הוד השרון
לביבות תרד
מתכון להכנת לביבות תרד
שלטי הבחירות ימוחזרו בגני הילדים
אישום: נהג שיכור ברכב לא שלו ונמלט מהמשטרה
זהירות! סכנה! בריכות שחיה
ערב לזכרו של אופנוען מהרצליה שנהרג בתאונה
ערב לזכרו של אופנוען מהרצליה שנהרג בתאונה
מה קורה בגן?