חיפה וקריות

אושרה התמ"א לעורף נמל חיפה

התוכנית, שאושרה הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים, תואמת את תוכנית המתאר של חיפה, ומוציאה משטח הנמל את אזור חוות המכלים במטרה לאפשר פיתוח מגורים ותעסוקה באזור

תמי מאור 25/07/2018
אושרה תוכנית המתאר הארצית לעורף נמל חיפה
התוכנית אושרה (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הולנת"ע) שבמינהל התכנון, אישרה אתמול (שלישי, 24.7.18) את קידום תוכנית המתאר הארצית לעורף נמל חיפה. מדובר בתוכנית שלראשונה תסדיר את השימושים המותרים בשטחי התפעול והלוגיסטיקה שבעורף נמל חיפה, זאת כדי לאפשר את פיתוח המגורים והתעסוקה באזור.

התוכנית מהווה מסגרת תכנונית כוללת לפיתוח נמל חיפה והממשקים בינו לבין המרחב העירוני הסובב אותו. כמו כן, היא נותנת מענה לשינויים שחלו בתחום הספנות והנמלים, ובכללם גידול בהיקף המטענים והצורך בפיתוח שירותים לוגיסטיים הקשורים בפעילות הנמל.

התוכנית קובעת בין היתר את האפשרות לקיומם של שדה תעופה חיפה, נמל צבאי אשר עתיד להחליף את הנמל הצבאי הקיים, וכן מבטיחה את שימור נחל הקישון ופיתוח פארק לאורכו, אזור שעד היום ייעוד הקרקע בו היה עבור תעשייה.

ועדת העורכים של התוכנית, בראשות מינהל התכנון, ובהשתתפות עיריית חיפה, המשרד להגנת הסביבה, משרד התחבורה וגורמים נוספים, קידמו את התוכנית יחד עם חברת נמלי ישראל. לאחר דיונים רבים, מגיעה התוכנית לדיון בהערות הוועדות המחוזיות, לאחר שהתוכנית מתואמת עם הגורמים, כולל בנושא פארק הקישון, שם הועברו שטחים של חברת נמלי ישראל לטובת הפארק.

 

 

 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע אנוש מירי ברמת גן
גבר בן 20 נהרג לאחר שנורה ברמת גן
צמצום השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים
ליאת קרן. סבלה בילדותה מבדידות וקשיים חברתיים
"כל ילד חייב להרגיש אהוב, שייך ורצוי"
נתוני המועצה הדתית בכ"ס לכבוד ט"ו באב
ציפרלקס: היתרונות ותופעות הלוואי
והדרת פני זקן
העתיד מבטיח
רכיבה בסימן אחדות