חיפה וקריות

אושרה התמ"א לעורף נמל חיפה

התוכנית, שאושרה הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים, תואמת את תוכנית המתאר של חיפה, ומוציאה משטח הנמל את אזור חוות המכלים במטרה לאפשר פיתוח מגורים ותעסוקה באזור

תמי מאור 25/07/2018
אושרה תוכנית המתאר הארצית לעורף נמל חיפה
התוכנית אושרה (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הולנת"ע) שבמינהל התכנון, אישרה אתמול (שלישי, 24.7.18) את קידום תוכנית המתאר הארצית לעורף נמל חיפה. מדובר בתוכנית שלראשונה תסדיר את השימושים המותרים בשטחי התפעול והלוגיסטיקה שבעורף נמל חיפה, זאת כדי לאפשר את פיתוח המגורים והתעסוקה באזור.

התוכנית מהווה מסגרת תכנונית כוללת לפיתוח נמל חיפה והממשקים בינו לבין המרחב העירוני הסובב אותו. כמו כן, היא נותנת מענה לשינויים שחלו בתחום הספנות והנמלים, ובכללם גידול בהיקף המטענים והצורך בפיתוח שירותים לוגיסטיים הקשורים בפעילות הנמל.

התוכנית קובעת בין היתר את האפשרות לקיומם של שדה תעופה חיפה, נמל צבאי אשר עתיד להחליף את הנמל הצבאי הקיים, וכן מבטיחה את שימור נחל הקישון ופיתוח פארק לאורכו, אזור שעד היום ייעוד הקרקע בו היה עבור תעשייה.

ועדת העורכים של התוכנית, בראשות מינהל התכנון, ובהשתתפות עיריית חיפה, המשרד להגנת הסביבה, משרד התחבורה וגורמים נוספים, קידמו את התוכנית יחד עם חברת נמלי ישראל. לאחר דיונים רבים, מגיעה התוכנית לדיון בהערות הוועדות המחוזיות, לאחר שהתוכנית מתואמת עם הגורמים, כולל בנושא פארק הקישון, שם הועברו שטחים של חברת נמלי ישראל לטובת הפארק.

 

 

 

עוד בחיפה וקריות
מיכאל פרוסמושקין 08/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 23/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפל מפיגום בחמי יואב - מצבו בינוני
פועל נפל מפיגום בחמי יואב - מצבו בינוני
תושב חולון הותקף ונשדד בשומרון
גבר כבן 25 טבע למוות בתל אביב
מתכון - בולונז עוף לילדים
מבנה חדש לתחנת מד"א בכפר תבור
חיטוי אפקטיבי חשיבות החיטוי ויעילות חיטוי בהקצפה
אין יבול
מורן רודיטי. כבר הבטיח מקום באליפות העולם
הסבב האירופי במים פתוחים מגיע לאילת