חיפה וקריות

חוף הכרמל: נחנך מרכז ההפעלה לשעת חירום

ראש המועצה: "מרכז ההפעלה משלים את הערכות חוף הכרמל לכלל אירועי חירום בכך שהוא משמר את הרציפות התפקודית של הרשות בחירום"

כתב לוקאל 31/07/2018
חנוכת מרכז ההפעלה (צילום: דוברות מוא"ז חוף הכרמל)

גזירת סרט חגיגית  במעמד כלל כוחות הביטחון והחירום התקיימה השבוע במרכז הביטחון של חוף הכרמל, כאשר פרויקט מרכז ההפעלה נחנך.

מרכז ההפעלה מכיל בתוכו את מוקד המועצה ובשעת חירום את כלל מכלולי המועצה. המרכז המהווה נדבך חשוב ביכולת המועצה לשמר רציפות תפקודית לאורך זמן בעת משבר חירום, תוך מענה לתושבים וליישובים במגוון אירועים

המרכז ממוגן בהתאם לתקן פיקוד העורף, שטחו של המרכז כ-100 מטרים והוא שוכן בצמוד למבנה אגף הביטחון הממוקם בחצר מרכז הביטחון (מול מרכז מיר"ב) ומכיל בתוכו את כלל גופי החירום וההצלה : כיבוי אש, כיבוי אש קק"ל, מד"א , איחוד הצלה, משמר הגבול ואגף הביטחון.

הודות לשיתוף פעולה של המועצה עם רשות חירום לאומית, משרד הפנים- מנהל לשירותי חירום, קרן קיימת ופיקוד העורף הפרויקט צלח.

 כזכור מאז אסון השריפה בכרמל (2010) הקצתה המועצה האזורית חוף הכרמל מאות אלפי שקלים בהצטיידות לזמן חירום ובעיבוי מערך מתנדבים. אגף הביטחון מפעיל מוקד חירום שפועל לאורך כל ימות השנה 24 שעות ביממה, זאת מתוך צורך לתת מענה לכלל אוכלוסיית חוף הכרמל בשעת שגרה ובחירום. בזמן חירום המטה מכונס במרכז ההפעלה החדש ומשם למעשה נותן לתושבים מענה לכל התחומים השונים, החל מפינוי אוכלוסיה דרך שירותים פסיכולוגיים, רפואה, חינוך, שירותי וטרינר לבע"ח ועוד.

אבישי סיון, מנהל רשות חירום לאומית, מחוז חיפה: "אנחנו מתרשמים מהיכולות של המועצה, מהמוכנות הגבוהה ומהמקצועיות. הניסיון והמיקום המרכזי של המועצה הופכים את חוף הכרמל לזרוע ביצועית גם עבור רשויות סמוכות בזמן חירום".

מודי ברכה, סגן ראש המועצה וראש מטה חירום: חשיבותו של מרכז ההפעלה הינה ביכולת של הרשות לשמר את הרציפות התפקודית לאורך זמן ובכך לתת מענה לתושבי המועצה והאזור. אני מודה לשותפים על העשייה ושיתופי הפעולה שהביאו למימוש הפרויקט".

קב"ט המועצה, גל יזרעאלי : מודה לראש המועצה והנהלת המועצה על תמיכתם בהקמת מרכז ההפעלה. מרכז ההפעלה ישמור על כשירות ומוכנות תמידית אודות לכך כי גם בשגרה יפעל מוקד הרשות מתוך מרכז ההפעלה ובכך תשמר מוכנותו המידית וזמניותו לאירועי חירום.

 

 

 

 

 

 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מודיעין עם המילואימניקים
עיריית הרצליה תעתור לבגצ נגד משרד הפנים
עיריית הרצליה תעתור לבג"צ נגד משרד הפנים
אישה פצועה קשה נמצאה בנתניה
תלונה: גבר תמהוני מטריד נשים וילדים
תלונה: גבר תמהוני מטריד נשים וילדים
רשימת תפוח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
רשימת תפו"ח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
נשיא המדינה סייר בביהמ"ש הקהילתי בבאר שבע
המכינה הקדם צבאית אופק בשיתוף פעולה עם קקל
שיתוף פעולה בין קק"ל לבין המכינות הקדם צבאיות אופק
פקחי המועצה האזורית חוף הכרמל בעת מבצע ניקיון מיוחד שנערך בחופי חוף הכרמל לאחר חג הפסח
מנקים את הזבל של "הישראלי המכוער"