חיפה וקריות

טיסות מחיפה ורמון לאירופה ללא אגרות

שר התחבורה חתם על תקנות חדשות המעניקות פטור מאגרות תעופתיות לשדה התעופה בחיפה ולשדה התעופה רמון. השר כץ: אנו צופים כי המהלך יביא להוזלת מחירי הטיסות מחיפה, בנוסף להוזלת הטיסות מאילת

08/08/2018
מטוס חברת TUS. תחדש את הטיסות (צילום: רשות שדות התעופה)

צעד נוסף לעידוד טיסות מצפון המדינה ודרומה. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם על תקנות חדשות המעניקות פטור מאגרות תעופתיות לכל הטיסות הממריאות והנוחתות בשדה התעופה הצפוני בחיפהובשדה התעופה הבינלאומי רמון, הצפוי להיפתח במהלך עונת החורף הקרובה.

השר כץ ציין כי מתן פטור מאגרות תעופתיות בשדות התעופה רמון וחיפה נועד לעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית בשדות אלה, ולהגדיל את מספר התיירים המגיעים לישראל מחו"ל. הפטור מאגרות בשדות אלה יינתן לתקופה של שלוש שנים. התקנות יועברו בימים הקרובים לאישור הממשלה וועדת הכלכלה של הכנסת, ועם אישורן הסופי הן יכנסו לתוקף.

השר כץ ציין כי הגדלת מספר התיירים המגיעים לישראל, הן לצפון המדינה והן לדרומה, הינה יעד לאומי והוסיף כי הסכם השמים הפתוחים העלה בצורה דרמטית את מספר הנוסעים בטיסות הבינלאומיות בישראל. "מתן הפטור מאגרות לחברות התעופה בצפון ובדרום, יעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית, לא רק במרכז המדינה אלא גם בצפון ובדרום. אנו צופים כי המהלך יביא להוזלת מחירי הטיסות מחיפה, בנוסף להוזלת הטיסות מאילת", אמר השר כץ.

בעקבות הודעת השר כץ על ביטול האגרות והארכת שעות הפעילות של נמל התעופה חיפה, חברת התעופה הקפריסאית Tus Airways מתכננת לחדש את טיסותיה הבינלאומיות מחיפה ליעדים שונים ביוון וקפריסין. Tus הפעילה עד לפני כשנה טיסות סדירות מחיפה לחמישה יעדים ביוון וקפריסין.

שר התחבורה מסר כי הסכם השמים הפתוחים נועד להתאים את ישראל למגמה העולמית. לדבריו, בכוונת משרד התחבורה להביא את המהפכה הצרכנית גם לצפון, ולתת אפשרות לתושבי חיפה והצפון, לטוס למבחר יעדים באירופה במחירים משתלמים מבלי להגיע לנתב"ג.

משרד התחבורה ורשות שדות התעופה החלו להיערך לקראת הארכת מסלול הנחיתות והמראות של שדה התעופה בחיפה, במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה. מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה הינו באורך של כ- 1300 מטרים ולאחר הארכתו יגיע המסלול ל-1600 מטרים. השר כץ ציין כי הארכת מסלול ההמראות והנחיתות בנמל חיפה, תאפשר טיסות בינלאומיות מצפון הארץ למטוסים בקיבולת עד 120 נוסעים, ליעדים קרובים באירופה.

הורדת האגרות לחברות התעופה המגיעות לאילת השפיעה בצורה דרמטית על הפעילות הבינלאומית והתיירות באילת. בשנה החולפת פעלו באילת מעל 15 חברות תעופה בטיסות בינלאומיות ביותר מ-30 יעדים ברחבי אירופה. מדובר בעלייה של 69% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

נמל התעופה רמון הוא הנמל האזרחי הראשון שנבנה מאז קום המדינה. השדה החדש, שיחליף את נמל התעופה של אילת, ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, וכן לטיסות פנים ארציות. שדה התעופה ישמש גם כשדה אלטרנטיבי לשעת חירום. עלות הפרויקט נאמדת בכ-1.8 מיליארד שקלים.

שר התחבורה הוסיף כי פינוי שדה התעופה הקיים באילת, יאפשר את פיתוחה של העיר צפונה, וישפר באופן משמעותי את איכות חייהם של תושבי העיר. "הפרויקט יצור אלפי מקומות עבודה חדשים עבור עובדים שיועסקו בנמל, באופן ישיר ועקיף". לדבריו, עם הפעלת הנמל החדש בתמנע, יתפנה שטח של כרבע מגודלה של העיר אילת, לצורך פיתוח העיר.

הטרמינל המרווח ייתן מענה לכ-2 מיליון נוסעים בשנה, ברמת שירות גבוהה. כמו כן יכלול הפרויקט עמדות חניה למטוסים רחבי גוף ובינוניים – טורבו-פרופ, אזורי תפעול, ומגרש חניה ל-600 כלי רכב פרטיים.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, בירך הבוקר על הודעת משרד התחבורה על ביטול האגרות התעופתיות לשדה התעופה בחיפה, אשר בעקבותיה הודיעה חברת התעופה הקפריסאית TUS AIRWAYS על חידוש קו הטיסות הסדיר שלה מחיפה ליעדים שונים ביוון ובקפריסין, ובכך תצטרף לחברות "ארקיע" ו"ישראייר" הפועלות בשדה זה מכבר.

יהב : "השר ישראל כץ מממש בפועל את חזון חיפה כמטרופולין - גם ברכבת, גם בתשתיות וכבישים חדשים ועכשיו גם בשדה התעופה. נמשיך לקדם ולסייע להגעה של חברות בינלאומיות נוספות, כדי לייצר יעדים נוספים וטיסות נוספות, כך שכל תושבי חיפה והמטרופולין ייקחו חלק במהפכה הזו, יפחיתו את העומס בכבישים וייהנו ממרכז תעופה מתפתח קרוב לביתם".

בתוך כך אמר יהב, כי סוכם עם רשות שדות התעופה על הארכת מסלול ההמראות והנחיתות בנמל התעופה בחיפה ב-300 מטרים, במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה ולהמריא ממנו.

 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נאמני פארק הוד השרון
"ההתנדבות מרפאה אותי"
המדריכים הבאים
המדריכים הבאים
רכב התהפך ברעננה
חשד: היה מעורב בתאונה - ועזב את המקום רגלית
תקרית אלימה בבית ספר רמז
תקרית אלימות חמורה בבית ספר "רמז"
נערכים ליום התרמה לקרן ע"ש רועי חסן ז"ל
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון