חיפה וקריות

מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים

בהובלת המשרד לשוויון חברתי, נחנך מרכז יזמות וחדשנות "חממה טכנולוגית קריית ים"

כתב לוקאל 12/08/2018
גזירת הסרט במרכז החדש (דוברות המשרד לשוויון חברתי)

בהובלת המשרד לשוויון חברתי והחברה למתנ"סים, נחנך ביום חמישי, מרכז יזמות וחדשנות בקריית ים, תחת הכותרת "חממה טכנולוגית קריית ים".

הטקס נערך בהשתתפות השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, ראש עיריית קריית ים דוד אבן צור, מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי אבי כהן, ומנכ"ל החברה למתנסים רז פרויליך  שהודו למשרד לשוויון חברתי על השותפות והיוזמה הברוכה.

המרכז בקריית ים הוא אחד ממרכזי יזמות וחדשנות קהילתיים שהוקמו לאחרונה בירושלים, בקריית ים ובמעלה אדומים לצד מרכזים נוספים הנמצאים בשלבי הקמה מתקדמים בנתיבות, ואלקנה וגילה בירושלים. מדובר ביוזמה משותפת של  המשרד לשוויון החברה למתנ"סים ברחבי הארץ, לקידום יזמות וחדשנות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל.

תכליתו של המרכז המתוקצב בסך של כ- 2.2 מליון שקלים לשלוש שנים לשמש חממה לכל מי שמעוניין ליזום, לתכנן, ליצור ולממש רעיונות בעזרת אמצעים טכנולוגיים חדשניים ולהשתלב בעולם הטכנולוגי של המחר תוך פיתוח תחושת מחויבות, משמעת ושייכות.

במרכז תוקם חוות מחשבים חדשנית לפיתוח תוכנה, ויהיו בו גם ציוד ארדואינו לאלקטרוניקה, פילטור לחיתוך, מדפסות תלת מימד, מכונת חיתוך בלייזר, ציוד רובוטיקה ועוד. למרכז שלוש מטרות מרכזיות - תעסוקתית, חינוכית ויצירת מנהיגות חברתית קהילתית ומענה לנוער טכנולוגי. החממה תציע לקהילה: שילוב של הוראה מקוונת ושימוש בכלים טכנולוגיים  כחלק משמעותי בתהליך הלמידה, תכניות מובנות בנושא היזמות והטכנולוגיה לילדי גן- יסודי, חט"ב ותיכון, קורסים שונים בתחומים טכנולוגיים (קצרי טווח וארוכי טווח), פעילות של לימוד והעשרה ופעילות בליווי מנטורים וחונכים, סיורים במפעלים עתירי ידע ובחברות עסקיות ועוד.

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: "בעידן הדיגיטלי יש שתי ברירות - לצעוד קדימה או להישאר מאחור, ומדינת ישראל בוחרת שוב ושוב לצעוד קדימה ולהוביל, זה מתאפשר רק כשהחברה כולה חלק מהמהפכה הדיגיטלית. החזון האסטרטגי של המטה הלאומי לישראל דיגיטלית שבמשרד לשוויון חברתי היא לבסס את מעמדה של ישראל כמעצמה דיגיטלית, אך בה בעת לא להשאיר אף אחד מאחור. מרכזי החדשנות שאנו מקימים משקפים את החזון הזה – לטפח עוד ועוד חדשנות ולאפשר לכולם להיות חלק מתהליך הדיגיטציה".  

 ראש העירייה דוד אבן צור הודה לשרה ואמר כי בזכות מסירותה והשקעתה בפריפריה  הופכת   קרית ים מעיר שדה לעיר  מרכזית ומשמעותית. "בזכות המרכז שאנחנו חונכים היום תפתח בפני כל תושב בעיר האפשרות להגשים חלומות אשר ינגישו אותו ללמידה טכנולוגית ברמה גבוהה ומקצועית ומרכז זה יהיה בית עבור כל מי שרוצה לחקור, לפתוח ולהמציא"

רז פרויליך – מנכ"ל החברה למתנ"סים:״המשרד לשוויון חברתי, בהובלת מטה ישראל דיגיטלית, מאפשר לחברה למתנ"סים לפתח את החממות הטכנולוגיות על מנת לצמצם את הפערים הטכנולוגיים בעיקר בפריפריה ולחיזוק חוסנן של הקהילות בהן פועלת החברה למתנ"סים. המשרד שותף לתהליך ההקמה החל משלב התכנון הראשוני דרך כל שלבי ההקמה ועד לשלב המרגש בו אנחנו משיקים את החממה ופותחים אותה לקהילה״.

 


עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילדי הגנים בהרצליה יוצאים לחורשות ולגינות
ביה"ס להורות
רב קו
בקרוב תוכלו להטעין את הרב קו באמצעות מכשירי אייפון
יוצאים למאבק
רמת השרון ערוכה לשנת הלימודים
הרוג ופצוע מירי ביפו
קטטה פרצה בית שתי משפחות בירושלים
עדן פינס בקמפיין בינלאומי למותג התכשטים האיטלקי  לוקה ברה
עדן פינס בקמפיין חדש