חיפה וקריות

"למלאכי האבטחה סליחה ומחילה"

תושב חיפה ביקר את מאבטחי רמב"ם ואת צוות המיון, העניק להם עוגות וביקש "סליחה ומחילה" בשם כל ישראל

כתב לוקאל 05/09/2018
רפי אלעזרי (מימין) עם כמה ממאבטחי רמב"ם במיון ביה"ח (צילום: באדיבות דוברות רמב"ם)

רפי אלעזרי, בן 64 מחיפה, הצליח לרגש הבוקר את החבר'ה הכי קשוחים ברמב"ם – מאבטחי בית החולים. באקט יוצא דופן הגיע אלעזרי (שלישי) אל מלר"ד בית החולים (המחלקה לרפואה דחופה), כשהוא נושא שתי עוגות. האחת מיועדת לצוות המיון והשנייה למאבטחים.

על אחת העוגות הופיע הכיתוב "למלאכי האבטחה סליחה ומחילה" ועל השנייה כיתוב דומה עבור צוות המיון. המחווה, שהפתיעה רבים מבין צוות בית החולים שנכחו במקום, גרמה להתרגשות רבה בקרב אלו העומדים בחזית ההתמודדות הלא פשוטה עם גילויי אלימות מילולית ופיזית על בסיס יומיומי.

 "המקרה האחרון שאירע בוולפסון פשוט הציף אצלי את הצורך לבוא ולחזק את האנשים בשטח", מסביר אלעזרי את ההחלטה להגיע הבוקר לרמב"ם, "כל השנה אנחנו שומעים על צוותים רפואיים במיון שחוטפים על הראש ומאבטחים שכל תפקידם לשמור על הסדר עומדים במוקדים של אירועי אלימות. זה לא נורמלי. יש לי רגישות לתופעה המכוערת הזו והחלטתי לנצל את התקופה הזו, את חודש הסליחות, ולבקש מהם סליחה ומחילה בשמי ובשם רבים נוספים – כך אני מאמין".

 נראה שהמחווה הפשוטה והכנה בהחלט עשתה את העבודה. בתוך דקות ספורות העביר בני קלר, קב"ט רמב"ם את הידיעה על הביקור מחמם הלב לכל מערכי הביטחון בבתי החולים ובמשרד הבריאות והתגובות לא איחרו לבוא: "הביקור ברמב"ם הוא סימבולי ורפי שביקר אותנו רצה בעצם להעביר את המסר המחזק לכל העוסקים במלאכה בארץ. קיבלתי תגובות של התרגשות, של שמחה בהכרת התודה, של תחושה שיש מי שחושב עלינו. זה מדהים איזה חיוך וכוח מעשה אחד קטן יכול לתת לרבים".

 את הביקור המתוק סיכם אלעזרי בצורה פשוטה כשאיחל לכבוד השנה החדשה לכל עם ישראל: "הרבה סבלנות בכל אתר ואתר ובשורות טובות".

 

 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פשוט סחיטה ואיומים
"פשוט סחיטה ואיומים"
בורג אותר הגרונה של תינוקת
בורג אותר בגרונה של תינוקת
אווירת חג בכפר סבא
כשמוזיאון הרצליה ומוזיאון אגם נפגשים
כשמוזיאון הרצליה ומוזיאון אגם נפגשים
אין חגיגה בלי תרומה
הסרט פרשת אונקולוס מגיע לאקרנים
PAULANER Oktoberfest Bier Festival
חגגה בגדול