חיפה וקריות

קנצלר וד"ר לשם כבוד

אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ד"ר לשם כבוד לקנצרלית גרמניה אנגלה מרקל

כתב לוקאל 04/10/2018
הענקת תואר ד"ר לשם כבוד מטעם אונ חיפה לאנגלה מרקל (צילום אוניברסיטת חיפה)

מהיום (חמישי), קנצלרית גרמניה הינה גם ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד מטעם אוניברסיטת חיפה. התואר הוענק לקנצלרית במסגרת דיון של האוניברסיטה בנושא "המלחמה לערכי הדמוקרטיה בעידן המידע", שהתקיים במוזיאון ישראל בירושלים. במסגרת הדיון, ולאחר שעוטרה בגלימת הכבוד של האוניברסיטה על ידי שר האוצר הגרמני לשעבר, פרופסור מנפרד לנשטיין ויו"ר קבוצת עזריאלי ויו"ר קרן עזריאלי-ישראל, דנה עזריאלי, שוחחה מרקל עם סטודנטים הלומדים באוניברסיטת חיפה. 

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, התרגשה לקבל את התואר והבטיחה לבקר בקמפוס בחיפה בקרוב. במהלך הדיון התייחסה הקנצלר לסוגיה האיראנית ואמרה: "העימות בין איראן לישראל נעשה חריף יותר בגלל סוריה, ולכן טוב מאוד שרוסיה דאגה לנסיגה איראנית מהגבול הישראלי. השאלה היא אם ההסכם עם איראן מהווה את הדרך הנכונה למנוע מאיראן נשק גרעיני או שהוא חלש מידי. זה חלק מהדיון המתמשך שלנו עם נתניהו".

מרקל גם נשאלה על הדיווחים שאמרו כי היא איימה לבטל את הביקור בגלל פינוי הכפר הלא חוקי חאן אל-אחמר: "זה ממש לא נכון. זו החלטה של ישראל וזה לא קשור לפגישה שלנו. שמעתי על זה ואמרתי לעצמי אוי איזה שקר, עוד שנייה נגיע לישראל ונראה לכולם שזה 'פייק ניוז' זה עניין פנימי ישראלי ואנחנו לא מתערבים בו, גם אם יש לי ביקורת".

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופסור רון רובין, אמר באירוע ההענקה כי: "העולם המערבי מצוי כיום תחת מתקפה. לא מדובר במתקפה של כוח מזוין ואלים, אלא במלחמת התשה אטית המאיימת על מוסדותינו, ובייחוד על המוסדות הפרלמנטריים ועל חופש המידע – אבני היסוד החיוניות כל-כך לתפקודן של המערכות החברתיות והפוליטיות בחברה דמוקרטית.  אף על פי כן, האוניברסיטאות היו ונותרו המעוז החזק ביותר ליצירת מידע בסיסי, כזה הניתן לאישוש ולאישור מדעי, והגורם המוסדי החשוב ביותר המסוגל להיאבק באקלים הנוכחי של 'פוסט-אמת'. בצומת גורלי זה בתולדות האנושות, אנו רואים בבירור את הצורך לקבץ את חוקריה המובילים של האוניברסיטה על מנת להתמודד יחד עם הגורמים המרכזיים המאיימים על הדמוקרטיה בעידן המידע: אבדן  הפרטיות, טשטוש הגבולות בין בינה מלכותית ובני אנוש והמאבק בחצאי אמיתות, שקרים, שערכי הדמוקרטיה והחברה האזרחית – תיאוריות קונספירציה ו'ברווזים עיתונאיים'. בצד של המנהיגות העולמית, מרקל היא הדוגמה להתנהלות הנכונה נגד סכנות אלו, למנהיגות חזקה ואמיצה ולעוצמה נשית מעוררת השראה. אנחנו שמחים וגאים להעניק לה את התואר".

 

עוד בחיפה וקריות
מיכאל פרוסמושקין 24/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 23/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרלמנט הילדים
מנהיגי העתיד
מי פרץ לחשבונות המייל והפייסבוק של גינזבורג?
נפרץ חשבון הפייסבוק של גינזבורג
אלחנן ולס, תושב רעננה
תושב רעננה מדבר על הדרמה במטוס שנחת בשלום
חשד: בן 17 איים לפרסם תמונות אינטימיות של קטינות
פועל נפל מגובה באתר בניה - מצבו בינוני
פועל נפל מגובה באתר בניה - מצבו בינוני
עימותים נרשמו באחוזה בהפגנה נגד קיום מצעד הגאווה
זה הישג בלתי רגיל
"זה הישג בלתי רגיל"
בשורה משמחת להורי גני 'אם המושבות' בפ"ת