חיפה וקריות

הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון

התוכנית כוללת תוספת של כ-1,500 יחידות דיור חדשות - מתוכן כ-1,200 יחידות במסגרת התחדשות עירונית; בנוסף כוללת התוכנית כ-146,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה

תמי מאור 07/10/2018
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
הופקדה תוכנית המתאר (תמונה להמחשה iclipart)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה שבמינהל התכנון, הפקידה להתנגדויות הציבור את תוכנית המתאר הכוללנית של קריית טבעון. מדובר בתוכנית כוללנית שתחליף את תוכנית המתאר הקודמת משנת 1999, ותהווה את התשתית התכנונית ואת הבסיס לפיתוח היישוב לטווח הארוך. תוכנית המתאר תיתן מענה ליעד אוכלוסייה של 26,500 תושבים.

התוכנית כוללת תוספת של 300 יחידות דיור במתחמי דיור חדשים בגבעת קושט ורמת הדסה, וכ-1,200 יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית במרקם הבנוי הקיים. כמו כן, התוכנית כוללת תוספת של כ-146,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, מרביתם באזור תעסוקה חדש שיתווסף ליישוב. התוכנית חלה על כל מרחב התכנון של המועצה המקומית קריית טבעון בצרוף כ-60 דונם ממרחב התכנון של מועצה אזורית זבולון שמיועדים עבור אזור תעסוקה.

התוכנית עושה את האיזון הראוי בין פיתוח היישוב לשמירת השתלבותו בסביבתו הטבעית הייחודית. זאת, על ידי יצירת צירים ראשיים המחברים בין מוקדי הפעילות היישוביים עם השכונות השונות. כמו כן, התוכנית כוללת את חיזוק והעצמת המרכזים היישוביים, הרחבת מערך שטחי הציבור ביישוב, עיבוי המרקם הבנוי הקיים ע"י עידוד התחדשות עירונית ותמהיל דיור לאוכלוסייה מגוונת.

התוכנית קובעת מתחמי התחדשות עירונית, הוספת שטח תעסוקה בצמוד לשכונת צל אורנים, ובמקביל קובעת הנחיות לשימור והנגשת השטחים הפתוחים לציבור, בדגש על הגן הלאומי שבמעטפת היישוב, וכן שימור מרחב נחל קישון ופיתוחו לפעילויות פנאי ונופש.

קריית טבעון ממוקמת בין עמק יזרעאל ועמק זבולון, צפונית ליוקנעם. היישוב משתרע על שטח של 8,400 דונם ומונה כ-20,000 תושבים.

תוכנית המתאר הוגשה ע"י מועצה מקומית טבעון ורשות מקרקעי ישראל ונערכה ע"י משרד לרמן אדריכלים.

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: מורה ביצע מעשים מגונים בקטינים
שכונת רמת אליהו
פרויקט פינוי בינוי חדש בראשל"צ?
מפגש פיסגה
זמן המהפכה
זמן המהפכה
מתנגדים נחרצות להקמת תחנת כח
פארק מתקדם למיחזור ולטיפול בפסולת במעלה אדומים
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
בעקבות אוצר אושוויץ
עשרות הורים ותלמידים הפגינו נגד העירייה
עשרות הורים ותלמידים הפגינו נגד העירייה