חיפה וקריות

שנת המולטיברסיטה של אוני' חיפה

האוניברסיטה פותחת את שנה"ל תשע"ט עם כ-18,000 סטודנטים ובניין חדש בעיר התחתית

תמי מאור 14/10/2018
שנת המולטיברסיטה של אוניברסיטת חיפה
אוניבסרטת חיפה. מתרחבת (צילום ארכיון: דוברות אוניברסיטת חיפה)

אוניברסיטת חיפה תפתח היום (ראשון) את שנת הלימודים תשע"ט בסימן הפיכתה למולטיברסיטה – אוניברסיטה מרובת קמפוסים, הנטמעת במרקם העירוני והחברתי של חיפה והצפון ומהווה מנוע צמיחה ושינוי חברתי של אזור הצפון בפרט ומדינת ישראל בכלל. כחלק מהותי במהפכת המולטיברסיטה מגדילה האוניברסיטה בשנת הלימודים הנוכחית את פעילותה בעיר התחתית בחיפה עם פתיחת בניין דילן טאובר, חלק מרכזי בבית הספר החדש למדעי הנתונים שייפתח בקמפוס הנמל.

 "אנחנו נרגשים לפתוח את שנת הלימודים הנוכחית עם השקתו של הבניין החדש שלנו בעיר התחתית. יחד עם מגדל התגליות ע"ש הלמסלי שנבנה בשיתוף רמב"ם, המחקר הימי שאנחנו מבצעים בחיא"ל וכמובן הפעילות הגדושה שלנו בקמפוס בהר הכרמל – אנחנו מציעים לסטודנטים שלנו את המגוון הרחב והגדול ביותר שיש לנו להציע", אמר נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין.

את שנת הלימודים פותחת האוניברסיטה עם כ-18 אלף סטודנטים, שימשיכו ליהנות ממהפכת השילובים שמוביל רקטור האוניברסיטה, פרופ' גוסטבו מש. לאחר שבשנה שעברה ניתן דגש רב על שילובי חוגים שמתאימים לשוק העבודה של המאה ה-21, השנה תתבצע עבודת מטה מקיפה כדי לפתח חטיבות לימוד דיגיטליות, שיהיו חטיבות לימוד חובה בקרב כל הסטודנטים, כך שגם סטודנטים שאינם לומדים לימודים טכנולוגיים יקבלו כלים טכנולוגיים יישומיים כמו תכנות, פיתוח אפליקציות וכד'. "ברור לנו כי יש לשנות ולהתאים את הפעילות האקדמית כך שתתאים לסטודנטים של המאה ה-21. העולם הולך ונהייה מורכב יותר וידע בין תחומי, ולא פחות חשוב, היכולת לשלב בין ידע בין תחומי, הופך להיות כלי מרכזי להצלחה", אמר פרופ' מש.

כאמור, האוניברסיטה תגדיל השנה את פעילותה בקמפוס הנמל, עם פתיחתו של בניין דילן טאובר והכשרתו של מבנה נוסף ברחוב פאלמר 4 שהוחכר לאוניברסיטה על ידי עיריית חיפה. במקביל, נמשכים הדיונים המתקדמים עם מכללת אורט בראודה בכרמיאל על הפיכתה של המכללה לפקולטה להנדסה של אוניברסיטת חיפה בגליל.

כפי שהתחייבה במהלך השנה החולפת, תחל האוניברסיטה את שנת הלימודים החדשה כשעובדי ועובדות הניקיון מועסקים באופן ישיר על ידי האוניברסיטה. "נפלה בחלקנו הזכות להיות האוניברסיטה הראשונה המוציאה לפועל, הלכה למעשה, את הערכים החברתיים ולא רק בעמדת נאה דורש – אלא גם נאה מקיים", אמר המנכ"ל וסגן הנשיא ברוך מרזן.

 

עוד בחיפה וקריות
מיכאל פרוסמושקין 21/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 20/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 23/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עכו ערוכה לכיפור
בהוד השרון שואפים גבוה
הרשויות לא ערוכות למתקפות סייבר
הרשויות לא ערוכות למתקפות סייבר
מה עם ניצחון?
מה עם ניצחון?
המועצה הדתית חוזרת למשכנה
עבודות בצומת רעננה
פיקניק עודפי מזון
פיקניק עודפי מזון
"כימי-קל"