חיפה וקריות

הוחמר עונשו של "האנס מהקריות"

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם חטף בכוח קטינה, אז בת 17, שהלכה ברחוב, הכניסה למחסן, הטיח ראשה בקיר, הפשיטה ובעל אותה חרף התנגדותה, ותוך נקיטת אלימות. עונשו הוחמר מ-13 ל-18 שנות מאסר

כתב לוקאל 15/10/2018
הוחמר עונשו של
העונש הוחמר ל-18 שנות מאסר (תמונה להמחשה iclipart)

בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר בעונשו של דניס טרטיאקוב, אזרחי אוקראיני, מי שכונה "אנס מהקריות", ל-18 שנות מאסר בפועל, במקום 13 שנים שהוטלו עליו על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה.

כזכור, על פי עובדות כתב האישום, הנאשם חטף בכוח קטינה, אז בת 17, שהלכה ברחוב, הכניסה למחסן, הטיח ראשה בקיר, הפשיטה ובעל אותה חרף התנגדותה, תוך שהוא תוקף אותה באגרופיו, דוקר וחותך אותה במקומות שונים בגופה באמצעות סכין. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו לקטינה חתכים ופצעי דקירות מרובים. עוד עולה מכתב האישום, כי כשבועיים לאחר מכן, ארב הנאשם למתלוננת אחרת ברחוב, התנפל עליה וחתך אותה בצווארה.  

הנאשם הורשע בביצוע עבירות של אינוס בנסיבות מחמירות, חטיפת קטין למטרת ביצוע עבירות מין, כליאת שווא, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ועוד, וזוכה מעבירות שיוחסו לנאשם כלפי המתלוננת הנוספת.

ביהמ"ש המחוזי בחיפה הטיל על הנאשם עונש של 13 שנים, ופיצוי לקטינה בסך של 90,000 שקל.

פרקליטות המדינה הגישה ערעור על קולת עונשו של הנאשם וכן על הזיכוי מהעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות כלפי מתלוננת שנייה.

במסגרת טיעוניה, טענה הפרקליטות כי יש מקום להחמיר בעונשו של הנאשם, זאת "בהתחשב במידת האלימות הקשה והאכזריות שהופעלו במהלכם, שכן העונש לא עומד בשום יחס לתמונת הנזק הקשה והצמית שנגרם למתלוננת".

הנאשם מצדו הגיש ערעור על חומרת העונש.

 בית המשפט העליון דחה את ערעורו של הנאשם, קיבל את עמדת המדינה, והעמיד את עונשו של הנאשם על 18 שנות מאסר בפועל. כמו כן, לאור הנזקים שהנאשם גרם לנפגעת, הגדיל ביהמ"ש את סכום הפיצוי מ-90 אלף שקל ל- 150 אלף שקל"ח ביהמ"ש העליון אף הרשיע את הנאשם בעבירה ממנה זוכה של פציעה בנסיבות מחמירות, וחייב את הנאשם לפצות את הנפגעת השנייה בסכום של 50,000 שקל.

את המדינה יצגה בבית המשפט העליון עו"ד תמר פרוש מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. ההליך בבית המשפט המחוזי נוהל ע"י עו"ד מיטל חן-רוזנפלד מפרקליטות מחוז חיפה.

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
זהירות! סכנה! בריכות שחיה
מחיר למשתכן בנצרת , צילום אילוסטרציה
175 יח"ד שווקו בהצלחה במכרז מחיר למשתכן
עצמאות באלוני אבא- צילום- מכוורת יערת הדבש
מכוורות כחול לבן
ברכות לזוכה הגדול בבחירות
משלחת מנהיגים לטינים ביקרה ברופין
שישה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
שמונה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
פתיחת שנה מתוקה
כמה אחוזים מהחופים בארץ נקיים?