חיפה וקריות

ציור חייה

בת השירות שחייה ניצלו ברמב"ם, העלתה תערוכת ציורים בביה"ח

כתב לוקאל 29/10/2018
ציור חייה
נוי סול אזולאי בתערוכת הציורים שלה, יחד עם פרופ' מרים בן-הרוש, ופרופ' רם וייס (צילום: פיוטר פליטר)

עבור נוי סול אזולאי, בת 19 מקיבוץ אפק, רמב"ם הוא מקום מוכר וידוע. אחרי שעברה בביה"ח מספר ניתוחי ראש שהצילו את חייה, חזרה לאחרונה אל רמב"ם שוב – הפעם כבת שירות במחלקת ילדים ב'. בשבוע שעבר נסגר עוד מעגל מרגש כשתערוכת ציורים שיצרה כחלק מתהליך השיקום שלה, נפתחה במרכז הרפואי עבור הציבור הרחב.

 לפני שש שנים, כשהיא תלמידה בכיתה ז', הבחינו הוריה של אזולאי שהיא מתנהגת בצורה לא רגילה. הסימנים המדאיגים שהיא הראתה גרמו להם להבין שמשהו לא בסדר והם החליטו להגיע לבירור דחוף ברמב"ם. בתום מספר בדיקות שבוצעו הסתבר כי הנערה סובלת מקרישי דם במוחה, כאשר אחד מהם החל לדמם והעמיד את חייה בסכנה. במשך מספר שבועות אזולאי עברה שלושה ניתוחי ראש מורכבים, בזה אחר זה, במטרה לייצב את מצבה. לאחר מכן הועברה להמשך טיפול ושיקום בבית לוינשטיין, שם שהתה מספר חודשים, במהלכם נאלצה לעבור ניתוח נוסף.

 למרות התקופה הלא פשוטה והמאתגרת שעברה עליה, אזולאי שבה שנה לאחר מכן אל ספסל הלימודים כשמצבה הרפואי מאוזן, והצליחה לצמצם את הפערים שצברה ולסיים את התיכון עם בגרות מלאה. כשהחליטה לעשות שירות לאומי, הבחירה הייתה פשוטה: "בחרתי לחזור לרמב"ם", היא מספרת, "זוהי סגירת מעגל משמעותית עבורי ואני מקווה שאצליח לתרום למקום שהציל אותי, אפילו קצת ממה שתרם לי". 

 אחרי מספר חודשי שירות לאומי במחלקה ובתמיכת הצוות המלווה אותה בעבודה ובהתמודדות עם מצבה הרפואי, החליטה אזולאי לעלות שלב נוסף בתהליך ההתאוששות שלה – הצגת ציורים שציירה בשנים האחרונות, כחלק מהשיקום שלה, במסגרת תערוכת אומנות שעלתה בשבוע שעבר ברמב"ם.

ציור מתוך התערוכה

ציור מתוך התערוכה "ציור חייה" (צילום: פיוטר פליטר)

"מאז ומתמיד ציירתי", משחזרת אזולאי, "אבל בשנים האחרונות הציורים תפסו כיוון אחר וקיבלו יותר עומק. יש כאן ביטוי רגשי של מה שעברתי. הרבה זמן חיפשתי משהו חשוב, ולבסוף מצאתי את הדבר הכי חשוב - את עצמי. גיליתי את חזקות הנפש שלי ואת האומץ שבליבי והתגברתי על אלפי משברים. כל זה קרה בזכות ההורים שלי וחברים יקרים שעזרו לי ותמכו בי לאורך כל הדרך, אבל בעיקר בזכות עצמי ובזכות הדבר החשוב כל כך ששמתי לעצמי כמטרה ושאני נלחמת עליו מידי יום- להיות ילדה רגילה, כמו כולם. נערה אמיצה, שלא פוחדת משום דבר!".עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
"עשינו משהו גדול והיסטורי"
להחנות או לא להחנות
בת שנה חולצה מרכב בבני ברק - מצבה בינוני
בת שנה חולצה מרכב בבני ברק - מצבה בינוני
ישיבת מועצת עיריית כ"ס תתקיים במועדה המקורי
פורום הנהגת מועצת הנוער היוצא והנכנס
יו"ר חדשה למועצת הנוער העירונית בחיפה
מי יכול לקבוע מה זה גובה הירך?
מבנה לא ראוי למגורים
שלוש משפחות מרעננה פונו מדירותיהם בבניין שעובר תמ"א 38
רוכב אופניים חשמליים נפצע בינוני בנתניה