חיפה וקריות

המרכז הקהילתי בשכונת בת-גלים נפתח מחדש

כ-2.5 מיליון שקלים הושקעו בשיפוץ המרכז הוותיק, המשרת את ילדי ובני הנוער תושבי השכונה בפעילויות חינוכיות חווייתיות

תמי מאור 05/11/2018
המרכז המשופץ (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

ב שכונת בת-גלים נפתח לאחרונה מחדש המרכז הקהילתי הוותיק, הפועל בשכונה מאז שנות ה-70, לאחר שהושלמו בו עבודות שיפוץ מקיפות.

 העבודות, אותן ביצעה חברת "שקמונה" בעלות של כ-2.5 מיליון שקלים, מומנו על ידי "מפעל הפיס" וכללו תכנון וחלוקה מחדש של שטח המרכז לחללי פעילות מותאמים, החלפת כלל התשתיות במרכז, צביעה פנימית וחיצונית של המבנה, עבודות גינון וטיפוח נוף. כמו כן כללו העבודות הוספת מעלית חדישה לצורך הנגשת המרכז לטובת אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. 

במרכז, בן שתי הקומות, פועלת ספריית בת-גלים הוותיקה, אשר שופצה אף היא. מועדון הגמלאים מיל"ב חודש גם הוא והותאם לצורכי האזרחים הוותיקים המגיעים אליו מידי שבוע.

 במרכז הרב-גילאי, פועלים כיום בין היתר מועדון הילדים "שונית" לתלמידי כיתות א'–ו', ארגון בינ"ה העוסק בחינוך לזהות יהודית ותרבות ישראלית, המכינה הקדם-צבאית "גל" להכשרת מנהיגות, מקהלת רמב"ם וקבוצות חברתיות.

 במהלך השבוע מתקיימים במרכז מגוון חוגים ופעילויות, כגון: קרב מגע, תאטרון, יוגה, פלדנקרייז, מחול, ריקודים סלוניים, פעילות לאימהות לאחר לידה, שעות סיפור, זומבה, ויטראז' ועוד.

לאחרונה הוביל המרכז את אירועי "בית גלים 9" שנערכו במהלך חול המועד סוכות, במסגרתו פתחו אמנים תושבי השכונה את בתיהם וחשפו את יצירותיהם לקהל הרב שהגיע.

 

המרכז המשופץ (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתי תוקם תחנת משטרה ברעננה?
בית הספר בן גוריון
בת ים בסימן קריאה
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בווינגייט
חוויה משפחתית של קטיף חקלאי למען נזקקים
חוויה משפחתית של קטיף חקלאי למען נזקקים
חברת ניקיון בתים
בין ארבע הגדולות
עכו חגגה את חג החגים
כדורי אורז וחומוס