חיפה וקריות

הטכניון מצטרף ל- EuroTech

רשת האוניברסיטאות האירופית יורוטק מעודדת שיתופי פעולה בתחומי ההשכלה, המחקר והחדשנות ומושכת אליה כשרונות מובילים מכל העולם, הנחוצים להנעת מודרניזציה, מצוינות והשפעה על החברה

כתב לוקאל 11/11/2018
נציגי האוניברסיטאות החברות בטקס החתימה. (שלישי מימין – פרופ' וויין קפלן, המשנה לנשיא הטכניון למחקר)

הטכניון  מצטרף לרשת האוניברסיטאות היוקרתית יורוטק - EuroTech Universities Alliance, בה שותפות האוניברסיטה הטכנית של דנמרק (DTU), הפוליטכניק של לוזאן (EPFL), האקול פוליטכניק בפריז, האוניברסיטה הטכנולוגית של איינדהובן (TU/e) והאוניברסיטה הטכנית של מינכן(TUM).ההכרזה על צירוף הטכניון התקיימה אתמול ( 6 בנובמבר) באירוע השנתי של יורוטק בבריסל ותיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2019.

"הטכניון הוא 'שידוך מושלם' עבורנו והוא יאיץ את המאמץ המשותף הודות למצוינותו המחקרית וסביבת החדשנות התוססת שלו", אמר נשיא יורוטק יאן מנגלרס. "ברשת יורוטק חברות אוניברסיטאות מחקר מעולות המקדמות תרגום של מחקר בסיסי לרווחת האנושות. באמצעות הרשת אנו מאגמים את יכולותינו המשלימות במחקר וכך מעצימים את השפעתו של המחקר על החברה"

 הטכניון הוא דוגמה מופתית לתרגום מדע בסיסי איכותי להשפעה ממשית, ואחד הביטויים לכך הוא 90 החברות(spin-off companies)שצמחו ממחקרים שנערכו בו. קשריו של הטכניון באירופה באים לידי ביטוי ב-84 מענקי ERC שקיבלו חוקריו כחלק מתוכניות המסגרת של האיחוד האירופי - תוכנית המסגרת ה-7ו-Horizon 2020.

"הטכניון נרגש מהצטרפותו לרשת יורוטק", ," אמר נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא. "אנו חיים בתקופה שבה שיתוף פעולה בין-לאומי ובין-תחומי חיוני לעתידו של המחקר המדעי. אנו מביאים לשותפות את 'הראש הטכניוני'ואת היכולת לממש יעדים במהירות רבה ובמשאבים מועטים. יורוטק היא קבוצת עילית של אוניברסיטאות אירופיות הדומות לטכניון, והשילוב שלנו עם כוחן העצום של שאר החברות ברשת יסייע לנו להבטיח את מקומנו בחזית המחקר המדעי לטובתם של מיליונים ברחבי העולם".

רשת יורוטק מעודדת שיתופי פעולה בתחומי ההשכלה, המחקר והחדשנות ומושכת אליה כשרונות מובילים מכל העולם,הנחוצים להנעת מודרניזציה, מצוינות והשפעה על החברה. תוכניתEuroTech Postdoc , לדוגמה, מנגישה ל-80 עמיתיה ידע ותשתיות מחקר בכל אוניברסיטאות הרשת, כמו גם אפשרות להשתלב בסביבות הייטק אירופיות.

ביוני 2018 הצטרף ליורוטק "האקול פוליטכניק", בית הספר היוקרתי ביותר להנדסה בצרפת,  הגדלת מספר האוניברסיטאות החברות ברשת תעצים את מעמדה כחלוצה בשיתוף פעולה בין-אוניברסיטאי. באירוע השנתי שהתקיים בבריסל ב-6 בנובמבר, ובו הוכרזה הצטרפותו של הטכניון לרשת יורוטק,התקיים דיון על תפקידם של שיתופי פעולה כאלה בעיצובה של "אוניברסיטת העתיד".

האתגרים העומדים כיום בפני האנושות מחייבים שיתוף פעולה בהשכלה, במחקר ובחדשנות באיחוד האירופי ובעולם כולו. ב-24 באוקטובר 2018, מתוך הבנה של היתרונות העצומים של שיתוף פעולה בין-אוניברסיטאי, השיקה המועצה האירופית תוכנית פיילוט לתמיכה ברשתות של אוניברסיטאות אירופיות.

uroTech Universities Alliance היא שותפות אסטרטגית בין אוניברסיטאות מובילות למדע ולטכנולוגיה,המחויבות למצוינות במחקר ולפיתוח משותף של פתרונות לאתגרי החברה. ברשת שותפות האוניברסיטה הטכנית של דנמרק (DTU), הפוליטכניק של לוזאן (EPFL), האקול פוליטכניק בפריז, האוניברסיטה הטכנולוגית של איינדהובן (TU/e), האוניברסיטה הטכנית של מינכן (TUM) ובקרוב כאמור הטכניון. באמצעות קידום שיתוף הפעולה במחקר ובהשכלה וטיפוח חדשנות ויזמות משלבת השותפות את יתרונותיהן המשלימים של חברותיה למיזמים רחבי היקף ולהשפעה על החברה ועל התעשייה. השותפות פועלת להעלאת המודעות להזדמנויות שמציעים המדע והטכנולוגיה

EuroTech Postdoc Programme מעניקה הזדמנויות מחקר וקריירה בינלאומיות ל-80 בוגרי דוקטורט מבטיחים. היא נוסדה במסגרת Horizon 2020 של האיחוד האירופי.התוכנית מאפשרת גישה לידע מחקרי ולתשתיות בכל האוניברסיטאות החברות ברשת יורוטק ומציעה לעמיתים במגזר האקדמי והלא אקדמי אופקים יזמיים וניידות בין אוניברסיטאות וחברות. הקול הקורא השני של התוכנית להגשת מועמדות ל-40 משרות יפורסם באתר האינטרנט של התוכנית ב-30בנובמבר.המועד האחרון להגשת מועמדויות הוא 28בפברואר 2019.


 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פלאפל בשקל
פלאפל בשקל?
עלייה בתיירות החוץ והפנים בהרצליה
תיירות החוץ בהרצליה גדלה ב20% בשנה האחרונה
"שירתתי את הציבור באהבה גדולה"
אישום: שדד בנקים בכפ"ס ובהוד"ש
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
תצפית משביל סובב כינרת
בפסח מטיילים באגם הלאומי ללא תשלום
צעיר נדקר למוות בצפון
ירידה במספר החופים הנקיים