חיפה וקריות

יום החינוך החיפאי

כמיטב המסורת החיפאית, יצוין ביום חמישי, 29 בנובמבר, יום החינוך החיפאי- יום הוקרה לאנשי ונשות החינוך ועובדי המנהלה בבתי הספר וגני הילדים

תמי מאור 27/11/2018
יום המורה בחיפה אשתקד (צילום: דוברות עיריית חיפה)

יום החינוך החיפאי, שהינו יום הוקרה לאנשי ונשות החינוך ועובדי המנהלה בבתי הספר וגני הילדים, יצוין ביום חמישי הקרוב (29.11.2018) בשורה ארוכה של אירועים חגיגיים שיתקיימו בבתי הספר וברחבי העיר.

היום ייפתח בקבלות פנים חגיגיות בכל מוסדות החינוך בעיר, במהלכן יעניקו וועדי הורים ותלמידים אגרות ברכה והוקרה אישיות לצוות החינוכי.

דף הפייסבוק של עיריית חיפה יוקדש ביום זה לפרסום מכתבי הוקרה של תלמידי העיר, הורים ובוגרים, למורים אשר הטביעו את חותמם, השפיעו על חייהם והפכו את שהותם בבית הספר לחוויה ערכית ולימודית משמעותית. בנוסף, יתקיימו בבתי הספר פעילויות תרבות, העשרה וחברה להעמקת הקשר והדיאלוג בין הורים, תלמידים וצוותי ההוראה והעלאת המודעות להשפעתם המשמעותית של המחנכים על הדורות הבאים.

בבתי הספר היסודיים יקשטו תלמידים והורים את חדרי המורים ויקיימו הפעלות שונות. בחלקם, יחליפו הורים את המורים בכיתות למשך שעה אחת וישוחחו עם התלמידים על חשיבות תפקידו של המורה בעיצוב החברה.

תלמידי התיכונים יעסקו בדמות המחנך כ"מורה דרך" ויעבירו שעורים בנושא לתלמידי חטיבות הביניים. במספר בתי ספר הפיקו תלמידים סרטון על הווי בית הספר וחשיבות המורים בחייהם. בשעות אחר הצהריים והערב יתקיימו סדנאות העשרה, הופעות, הרצאות בנושא מנהיגות וטיפולים אלטרנטיביים עבור אנשי החינוך.

ראשת העירייה עינת קליש רותם: "יום החינוך מעניק לכולנו הזדמנות להציב את העוסקים בחינוך במרכז, ולהודות להם. זהו יום הוקרה והערכה לאלה המופקדים על חינוך הדור הצעיר והכנתו לאתגרי המחר העומדים בפניו. אנשי החינוך מתווים את הדרך עבור ילדינו, הם המסייעים להם בהגשמת חלומותיהם, מעודדים ותומכים בהם לאורך תהליך התבגרותם. ביום זה אנו מוקירים הן את צוותי ההוראה והן את התומכים במערך החינוך: הסייעות, אבות הבית, הפסיכולוגים, המזכירות, ואחרים".

 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
יונה ברטל
מאמר אישי לרגל יום השואה
שחה לזהב
בתוך שעתיים: שני רוכבי אופניים נפגעו בתאונות
בתוך שעתיים: שני רוכבי אופניים נפגעו בתאונות
איך לבחור חיתולים למבוגרים?
כיצד תשמרו את קולנוע עמל?
ממצאים אריכאולוגים במוזאון אורי גלר
ממצאים אריכאולוגים ב'מוזאון אורי גלר'
קתדרה ראשונה בעולם לחקר יהדות אתיופיה
משה פדר נהרג ברכבו
תושב כפ"ס נהרג מפגיעת טיל בדרום