חיפה וקריות

Yale בישראל:

פרופ' פיטר סאלוביי, נשיא אוניברסיטת Yale היוקרתית, קיבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה

כתב לוקאל 26/12/2018
באדיבות אוניברסיטת חיפה

כחודשיים לאחר שהעניקה תואר ד"ר לשם כבוד לקנצלרית גרמניה, אוניברסיטת חיפה העניקה הבוקר (26.12.18) תואר ד"ר לשם כבוד גם לפרופסור פיטר סאלוביי (Peter Salovey), נשיא אוניברסיטת Yale האמריקאית, הנחשבת לאחת מעשר האוניברסיטאות הטובות בעולם, המבקר בארץ בימים אלו. התואר הוענק לסאלוביי בהוקרה על מחקריו פורצי הדרך ותרומתו המדעית בתחום הפסיכולוגיה בכלל ותחום האינטליגנציה הרגשית בפרט. נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין: "כושר מנהיגותו יוצא הדופן של פרופ' סאלוביי מעורר השראה אדירה באקדמיה. באמצעות תואר הכבוד אנחנו מבקשים להודות לו על מחקריו המכוננים ועל קשריו האיתנים עם האקדמיה הישראלית בכלל ועם אוניברסיטת חיפה בפרט".

פרופ' פיטר סאלוביי, נשיאה ה-23 של אוניברסיטת Yale היוקרתית, יהודי בעל סדר יום מדעי וחברתי מובהק, הינו אחד החוקרים המרכזיים והמשפיעים אי פעם בחקר הפסיכולוגיה. מדובר באבי המונח -"אינטליגנציה רגשית" - יכולת או מיומנות של אדם לזהות, להעריך ולנהל את רגשותיו ואת רגשות האחר - תחום חדש יחסית במחקר הפסיכולוגי, שהופיע לראשונה במאמרם של סאלוביי וג'ו מאייר בשנת 1990.

פרופסור פיטר סאלוביי, נשיא אוניברסיטתYale  הפתיע את הקהל הרחב בכמה מילים בעברית ועבר לנאום באנגלית ואמר באירוע:״אני מאוד נרגש לקבל תואר ד״ר לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה. זה כבוד גדול עבורי. אבי, שנולד בירושלים, לימד וגר כאן בחיפה, שהייתה עבורו בית שני. כשהודיעו לי על קבלת התואר מאוניברסיטת חיפה, תכננו שהוא יצטרף אלי לביקור כאן, בחיפה. לצערי הוא נפטר בקיץ האחרון, כך שלא הספקנו.  אין לי ספק שזה היה מאוד מרגש ומשמעותי עבורו ועבורי זו סגירת מעגל של ממש"

התואר הוענק לסאלוביי על ידי נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין (שכזכור, כיהן עד למשרתו בנשיאות בחיפה, כמשנה לנשיא אוניברסיטת (NYU, ורקטור האוניברסיטה פרופ' גוסטבו מש. פרופ' רובין ציין כי הוא מעניק את התואר לסאלוביי "בהוקרה על מחקריו פורצי הדרך בתחום חקר הרגשות והפסיכולוגיה של הבריאות, על תרומתו המדעית בתחום הפסיכולוגיה החברתית וההשפעה הרחבה של עבודותיו על תחומי הפסיכולוגיה, הניהול, המדיניות, בריאות הציבור, ובמיוחד על היותו ממייסדי תחום האינטליגנציה הרגשית".

אוניברסיטתYale ,המוסד להשכלה גבוהה השלישי בקדמותו בארצות הברית, נוסדה בשנת 1701 בניו הייבן שבקונטיקט ארה"ב ונחשבת לאחת האוניברסיטאות היוקרתיות בעולם.

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מוקפץ נודלס עם ברוקולי ועוף
מוקפץ נודלס ברוטב חמאת בוטנים
קסדה בראש טוב?
עתירה: "לא בוצע טיהור קרקע בפרויקט גליל ים"
עמותת "אור ירוק" מפעילה מתנדבים בגני הילדים
אגדה של יער
מגבילים את חב' גביית הארנונה
המסע המיוחד שלי לפולין
ההתחלה של "אתחלא"