חיפה וקריות

הדס שטייף בהרצאה בפני גמלאי ההסתדרות

אין סיבה שמקומות העבודה בישראל יהיו מלכודת לעובדות ועובדים

כתב לוקאל 30/12/2018
תמונה באדיבות הסתדרות מרחב חיפה

"אין סיבה שמקומות העבודה בישראל  יהיו מלכודת לעובדות ועובדים, רק כי מישהו מחליט לנצלם ולא לעבודה ". הדברים נאמרו בהרצאתה השבוע בפני  הגימלאים- חברי ההסתדרות בחיפה, במפגש של מכללת ההסתדרות בחיפה.

 

העיתונאית הדס שטייף  הגיעה למכללת ההסתדרות בחיפה, למען  הגמלאיות והגמלאים חברי ההסתדרות, בהרצאתה בנושא "הפשיעה המינית בישראל וההתמודדות עם החוק", אמרה: "במקום בו אין ענישה ברף הפלילי. במקום בו יוצאים נשכרים בשל חוקים ישנים, כמו חוק ההתיישנות על תקיפות מיניות, גיליתי שיש אותנו- האזרחים.

אנחנו יכולים "להעניש ברף הציבורי"! משמע- לסלק מהמרחב הציבורי, בכנסת, בעיריות בתקשורת ועוד, את אותם חשודים נגדם נמצא חומר ראיות מרשיע,  אבל לא יכול להתממש.  בשנת 2018 ולקראת שנת 2019 אין סיבה שמקומות העבודה בישראל יהיו מלכודת לעובדות ועובדים, רק כי משהו מחליט לנצלם ולא לעבודה. אין סיבה שאנשים יחוו התעמרות  ויסבלו רק כי הבוס מרגיש בטוח. כולנו צריכים להרגיש בטוח. כולנו צריכים לקום ליום עבודה חדש ולנשום, ולא להיחנק למוות".

 

באולם רחב ידיים במגדל ארמון בחיפה, המשמש באופן זמני גם כביתה של ההסתדרות במרחב חיפה, התקיימה ההרצאה השלישית של מכללת ההסתדרות  בחיפה, למען  הגמלאיות והגמלאים חברי ההסתדרות. האולם היה מלא מפה לפה בגמלאיות ובגמלאים חברי ההסתדרות במרחב חיפה, שהגיעו לשמוע את העיתונאית הדס שטייף בהרצאתה בנושא  הפשיעה המינית בישראל וההתמודדות עם החוק.

 

למכללה הגיעו גמלאיות וגמלאים שעבדו במגוון רחב של מקומות עבודה בכל מרחב חיפה, והם מהווים פסיפס נפלא של החברה הישראלית. בנוסף, הגיעו למכללה גמלאיות וגמלאים אשר מתגוררים בכל האזורים של ההסתדרות במרחב, מכל השכונות בעיר חיפה, מקריית חיים, מקרית מוצקין, מקרית ביאליק, מקרית ים, מקרית אתא, מקרית טבעון, טירת הכרמל, ואפילו מקבוץ אדמית בגליל, וגם זוג שהגיע מקיבוץ רגבה.

 

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה מסר את ברכתו לכל הגמלאים שמשתתפים  במיזם 'מכללת ההסתדרות בחיפה' שהחל רק השנה, ואמר: "אנחנו חבים תודה ענקית לגמלאיות ולגמלאים, אשר עלו לישראל, נלחמו על הקמת המדינה, בנו לנו את מדינת ישראל, ובזכותם אנחנו חיים פה. כדאי מאוד שפקידי האוצר ידעו זאת לפני שהם מחליטים לקצץ בקצבאות הזיקנה או בפנסיה של הגמלאים.

צריך להזכיר להם כל הזמן את המשפט 'אל תשליכני לעת זיקנה'  משה מזרחי סיים בהבטחה: "אני פה  בתפקידי כיו"ר ההסתדרות במרחב,  על מנת להבטיח לכם שההסתדרות תאבק ולא תיתן יד לפגיעה בגמלאים היקרים. אני קורא לכל גמלאי להצטרף להסתדרות, ליהנות ממכללת ההרצאות ומהטיולים הנהדרים שההסתדרות מארגנת עבורם, והכל במחירים מסובסדים. אנחנו מחויבים לשמור ולהגן על הזכויות של הגמלאים ולתת לכם את האפשרות להעשיר את עצמכם וליהנות מהחיים".

לסיום אמר מזרחי: "אני רוצה להודות למרים פרקש שמונתה לתפקיד של רכזת הגמלאים בהסתדרות במרחב חיפה ועושה ככל יכולתה עם הרבה אהבה ומסירות למען הפרויקט המכובד הזה של המכללה האיכותית למען הגמלאיות והגמלאים חברי ההסתדרות".

 

עו"ד מרים פרקש, יו"ר האגף לתרבות והשכלה ורכזת הגמלאים בהסתדרות בחיפה, שהקימה את המכללה ואחראית עליה, בירכה והודתה לגמלאיות ולגמלאים הרבים שהגיעו למפגש של מכללת ההסתדרות במרחב חיפה ואמרה : "אני חייבת לציין  את תודתי העמוקה ומקרב לב, למשה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, שנתן לי את כל הגיבוי והתמיכה, בכל רגע ורגע, ובכל צומת של תהליכי קבלת ההחלטות להקמה ולהפעלת המכללה.

האנרגיה החיובית הזאת דחפה אותי יום יום להמשיך בהתלהבות ולרשום גמלאיות וגמלאים למכללה. פרקש  הוסיפה  שהיא בטוחה שהגמלאיות והגמלאים  ייהנו מהידע שיוענק להם במסגרת המכללה של ההסתדרות בחיפה,  וההנאה הזאת תלווה אותם  לאורך כל ההרצאות במכללה.                         

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נמשכת סאגת חורשת העמל
"החיוך שלהם שווה הכול"
תערוכת הלגו
תערוכת הלגו
לא מצליחה לברוח
קמפיין חדש של עידוד נשים להתנדב למשטרה
עיריית כפר סבא קוראת לנשים להתנדב למשטרת התנועה
בי-ם שי עם מי לדבר
בי-ם יש עם מי לדבר
עברה מתיחת פנים
הונתה את חברתה באלפי שקלים
אישום: הונתה את חברתה באלפי שקלים