חיפה וקריות

מחירי השכירות ממשיכים לעלות

בשנה האחרונה מחירי השכירות עלו הכי הרבה במחוז חיפה

כתב לוקאל 13/01/2019
פרוייקט הרובע של חברת גולדן ארט בואדי סאליב בחיפה . הדמייה 3divition

ניתוח נתוני הלמ"ס הבוחן את המחירים הממוצעים של שכר דירה מדי רבעון מעלה כי מחיר השכירות הממוצע לדירה בישראל עמד בסוף הרבעון השלישי של 2018 על  3,879 ₪.

מדובר בעלייה של כ- 3% במחירי השכירות ביחס למחיר הממוצע בשנת 2017 ועלייה של כ- 4.4% ביחס למחיר הממוצע בשנת 2016.

 

לדברי שמאי המקרקעין ישראל יעקב "מחירי השכירות עלו בשנה האחרונה בכל הארץ בשל מדיניות הממשלה שדחקה את המשקיעים החוצה הורידה את היצע הדירות להשכרה בזמן שהביקושים רק עלו. הממשלה העלאתה את מס הרכישה ל-8%, הגבילה את המשכנתאות לדירה שנייה ורצתה ליזום מס על דירה שלישית שאומנם לא יצא אל הפועל אבל השפיע על השוק".

 

הלמ"ס בוחן את מחירי שכר הדירה בפילוח לאזורים בארץ ולגודל הדירות. מבחינת האזורים בארץ בשנה האחרונה מחירי השכירות עלו הכי הרבה דווקא באזור חיפה. מחירי השכירות באזור חיפה עומדים בממוצע על 2677 ₪ בחודש עלייה של 3.9%  בהשוואה לממוצע המחירים ב- 2017 ועלייה של 4.7% למחיר הממוצע ב- 2016

 

לדברי שמעון ג'יני, מנכ"ל חברת גולדן ארט, המקימה בואדי סאליב שבחיפה את פרויקט הרובע הכולל דירות המיועדות למכירה לצד בנין דירות לשכירות ארוכת טווח "חיפה היא דוגמא לעיר עם מרכז הייטק ומוסדות אקדמיים גדולים, והביקושים בקרב הסטודנטים והסגל האקדמי הצעיר לדירות להשכרה גבוהים. מעבר לכך דירות להשכרה מבוקשות גם באוכלוסייה הכללית בקרב רווקים, זוגות צעירים ומבוגרים שרואים בפתרון זה פתרון מתאים לצרכיהם. בחיפה והערים הסמוכות לה קיים מחסור בדירות איכותיות להשכרה, מה שיכול להסביר את העלייה במחירי השכירות ולחדד את הצורך בהקמת קומפלקסים מנוהלים של דירות לשכירות ארוכת טווח"

 


 

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: זייפו כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים
אחוות אמהות
השי של דורון
ילד מצא פסלון פריון נדיר בגליל העליון
להזדקן בשקט: יפוי כוח מתמשך
חשד: נהג בשכרות ועם רישיון פג תוקף משנת 2015
לראשונה בארץ
ארבר צפון
אושרה תכנית פינוי בינוי ראשונה בנווה עופר