חיפה וקריות

סטארט-אפ ירוק

'מעוף' במישור החוף ובגליל המערבי בשיתוף פרויקט SwitchMed- של האיחוד האירופי משיקים תכנית לקידום ופיתוח יזמי סטארט-אפ סביבתיים

כתב לוקאל 13/01/2019
נציגי האיחוד האירופי ופרויקט SwitchMed במשרד הכלכלה צילום- מעוף חיפה

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות 'מעוף' במישור החוף ובגליל המערבי, בשיתוף פרויקט SwitchMed- של האיחוד האירופי- משיקים תכנית הכשרה הפונה ליזמים ועסקים מכל אזור הצפון, מישור החוף והגליל המערבי, המעוניינים לפתח סטארט-אפ בעל חזון סביבתי מעורר השראה. התכנית תתקיים ב'מעוף' חיפה ב-20.1.19 (בשעות אחר הצהריים).

 

Switchmed הינה יוזמה שנוסדה על ידי האיחוד האירופי אשר מטרתה קידום כלכלי ירוק, שיביא להקלה על המעבר לייצור וצריכה ברי קיימא, ולקידום כלכלה ירוקה במדינות אגן הים התיכון. התוכנית מתקיימת, בין היתר, במצרים, אלג'יריה, טוניס, ירדן וכן ברשות הפלסטינית ומעידה כי הנושא הסביבתי לא רק חוצה גבולות, דתות וסכסוכים פוליטיים אלא גם כי, הרלוונטיות שלו הולכת וצוברת תאוצה.

 

בישראל מתקיימת היוזמה בזכות שיתוף פעולה ייחודי של האיחוד האירופי עם מערך מעוף, אשר נבחר להפעיל את הפרויקט בישראל. לאור הצלחת הפרויקט שנוהל לפני שנתיים על ידי 'מעוף' במישור החוף ובגליל המערבי, בו השתתפו 160 יזמים, הוחלט לפתוח מחזור נוסף ל-40 משתתפים בלבד!

 

לפרויקט ייבחרו יזמים עם רעיון עסקי בעל ערך סביבתי, חברתי וכלכלי, בתחומים כגון: טיפול בפסולת, מחזור ושחזור, מזעור הזיהום, שמירה על הטבע, הגנה על המגוון הביולוגי, אנרגיה מתחדשת, יעילות אנרגטית, בדים אורגניים, חומרים אורגנים לניקוי וקוסמטיקה, תיירות אקולוגית, שירותי תעשייה נקיים, בנייה ירוקה, טכנולוגיות לטיפול בזיהום אוויר, זיהום קרקע, זיהום מים  ועוד.

במסגרת תכנית ההכשרה SwitchMed, יעברו היזמים הדרכה כיצד להקים עסק בעל ערך סביבתי, חברתי וכלכלי בהתאם לתכניות שפותחו באיחוד האירופי, היזמים ילמדו ממומחים שעברו את הכשרה הייחודית בעצמם, ישתתפו בסדנאות, סימולציות, תרגילים ומפגשים עם יזמים מהתחום וירכשו את הכלים והמיומנויות הנדרשות, על מנת להפוך את הקונספט החדשני שלהם למודל עסקי ירוק, מצליח ומרוויח.

 

דורון פהימה, מנהל הפרויקט בישראל"לאורך השנים עם התפתחות התעשייה והגדילה בצריכה התעצמה הפגיעה בסביבה. לכאורה נראה שיש ניגוד אינטרסים בין פיתוח כלכלי ועסקי לבין הסביבה. יחד עם זאת השינויים הרגולטוריים ותפיסות הציבור הובילו את התעשייה והעסקים לקחת בחשבון בפעילות העסקית את הנושא הסביבתי ואף לפעול להתייעל ולהקטין את הפגיעה בסביבה. בנוסף לכך לאור השינויים צצו הזדמנויות עסקיות רבות אשר נותנות פתרונות במגוון תחומים".

 

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "בשנים האחרונות אנו רואים מגמה מבורכת במסגרתה ישנם יותר ויותר יזמים ירוקים המקימים עסקים בעלי ערך סביבתי וחברתי. אנו מודים לנציגי האיחוד האירופי על הגעתם לישראל והחבירה אלינו למען נושא חשוב זה".

 

תמר שמחי, מנכ"לית מעוף במישור החוף ובגליל המערבי: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם האיחוד האירופי ועל ההזדמנות לקדם את תחום היזמות הירוקה בישראל, באמצעות סיוע לבעלי מיזמים לייצר ערכים סביבתיים וחברתיים ובמקביל רווח כלכלי. ליזמים הירוקים יש תפקיד חשוב ביצירת ובהובלת שינוי והעלאת המודעות לשמירה על סביבה נקיה במגוון רחב של תחומים".

 

'מעוף', הינו מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, שמטרתו לקדם עסקים ויזמים. שרותי מעוף מוענקים בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי. לאורך השנה יקיימו 'מעוף' מספר כנסי חשיפה לבעלי עסקים וקורסים לייעול העסק.

מספר המקומות מוגבל למידע 'מעוף' חיפה: sba.org.il   072-221-7922

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: תייר ביצע הונאות אשראי באזור ת"א
הטיילת בראשל"צ משנה את פניה
"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"
עשרות דוחות לעבירות רכיבה
אופנוע ים נתקע באמצע הכנרת
תחת הנהלות חדשות
תחת הנהלות חדשות
כמה מזון קונה משפחה בישראל שלא לצורך?
חוגי ההעשרה בגני הילדים לא ייפגעו