חיפה וקריות

מפגש קריטי לעתיד המרינה בחיפה

החברה להגנת הטבע תקיים ביום ראשון הקרוב (17.2.19) בשעה 19:00, מפגש תושבים בנוגע למרינה בחיפה, שתקבע את עתיד המפרצים והחופים בעיר ובאזור.

כתב לוקאל 12/02/2019
מפרץ חיפה , מפגש גורלי לעתידו
צילום באדיבות דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

במסגרת התכנית הארצית לתוספת מרינות המקודמת בימים אלו יוכפלו פי 4 מספר נקודות העגינה בישראל. "אין שום סיבה להקים מרינות חדשות - על חשבון החופים הציבוריים, השייכים לכולנו", אומרים בחברה להגנת הטבע.
החברה להגנת הטבע תקיים ביום ראשון הקרוב (17.2.19) בשעה 19:00 במכללת תילתן(חיפה) חדר סטודיו צילום , קומה 3 מפגש תושבים בנוגע למרינה בחיפה, שתקבע את עתיד המפרצים והחופים בעיר ובאזור. מלבד תכנון הקמת המרינה בחיפה, גם חופה של קרית ים בסכנת בנייה. "אין שום סיבה להקים מרינות חדשות על חשבון החופים הציבוריים, השייכים לכולנו. חופי הים אינם עומדים למכירה לכל המרבה במחיר. תוספת של שטחי עגינה לאורך החופים צריכה להיעשות אך ורק עבור שימושים מוטי ציבור, ובראשם צרכי חינוך וספורט ימי, ניתן להרחיב מעגנות קיימות ולהתבסס על מבנים ימיים קיימים, ולשקול בכפוף לבדיקות וסקרים מעמיקים, הקמה מבוקרת של מרינות קטנות", אומרים בחברה להגנת הטבע.
על פי התכנית החדשה, ביוזמת רשות הספנות והנמלים, יוקמו בשנים הקרובות מספר מרינות חדשות לאורך רצועת החוף של ישראל, שיגדילו את מספר נקודות העגינה בישראל מכ-2,900 כיום - לקיבולת של בין 10,000 ל-13 אלף בעתיד. התכנית מבקשת לייצר שימושים נרחבים לאורך חופי הרחצה - עגינת כלי שיט בבעלות פרטית ולצורכי תיירות, הקמת מרכזי ספורט ימיים והקמת מספנות ושטחי אחסון שישמשו את כלי השיט. במפגש התושבים שיתקיים ביום ראשון, יוצגו עיקרי תכנית המתאר למרינות החדשות, יוצגו החלופות באזור חיפה ויתקיים דיון בנושא. בחברה להגנת הטבע מדגישים כי כולם מוזמנים - תומכים ומתנגדים כאחד - על מנת ללמוד כיצד ניתן להשפיע על התכנית שתכריע כיצד ייראו החופים שלנו בעתיד.
"במדינת ישראל כיום נותרו רק 13 ק"מ של חופים בים התיכון המוכרזים ומותרים לרחצה וכרבע משטחי החופים כבר תפוסים על ידי תשתיות, תעשייה ושימושים צבאיים וביטחוניים. כל מרינה גוזלת בממוצע כקילומטר נוסף מהחוף הטבעי, שיכול לשמש כמקום של רחצה, טיול ו'ריאה כחולה' לתושבים ושטחי מחייה למגוון רחב של בעלי חיים בחוף ובים. בתכנית המתאר הארצית שמקדם בין השאר משרד התיירות, מדברים על ביקושים גדולים לשטחי עגינה וצריך למצוא את האיזון אל מול שמירת ערכי טבע ושמירת חופים פתוחים לציבור שאינם מרוצפים בטון", מסכם אמיר וינר, מתכנן סביבתי בקהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע.
יש להירשם מראש אצל קהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע, בטלפון: 04-8553860 או במייל: orlyk@spni.org.il

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה משפרת את חזות פני העיר
רעננה משפרת את חזות פני העיר
תיבחן אפשרות לפתוח גן נוסף ב"הרצליה הצעירה"
כפר סבא נגישה
הרוג ופצועות בנפילת רקטה באשקלון
מי ישמור על העצים בכפר סבא?
רוצים לחזור הביתה בשלום
פועל נהרג לאחר שנפל מגובה 5 קומות
פצוע דקירה בבאר שבע