חיפה וקריות

עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים

12 עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים הנחקרת ע"י משטרת ישראל, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן

כתב לוקאל 27/02/2019
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
iclipart

הותר לפרסום: בתום חקירה סמויה המשותפת למשטרת ישראל, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן, נעצרו הבוקר 12 תושבי חיפה והקריות בחשד לעבירות מרמה והונאה כלפי קשישים ואחרים ביותר מ– 150 תיקים שונים.

במסגרת אכיפה ממוקדת וחסרת פשרות כנגד תופעה מכוערת של עושק אוכלוסיות מוחלשות, פועלת המשטרה בשת"פ מקצועי ואפקטיבי עם רשות המסים, הרשות להגנת הצרכן והרשות לאיסור הלבנת הון, במטרה לשמור ולהגן על שלום הציבור ורכושו, לצד מיצוי כלל סמכויות האכיפה של גופים אלה כנגד מבצעי העבירה.

בתוך כך, היחידה המרכזית במחוז חוף ניהלה במהלך השנה וחצי האחרונות, בשת"פ רשות המסים (משרד אזורי מע"מ חיפה וחקירות מס הכנסה חיפה), הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן והרשות לאיסור הלבנת הון, בליווי פרקליטות חיפה, חקירה סמויה ומורכבת, שהתמקדה במספר חברות באזור חיפה והקריות, אשר עפ"י החשד עסקו בעבירות מרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ועבירות מס בהיקף של מיליוני ₪, תוך ביצוע עושק וניצול של אוכלוסיות מוחלשות ופגיעות, בהן: קשישים, מוגבלים ועולים חדשים.

כאמור, במהלך החקירה הסמויה, בחנו החוקרים של כלל הגופים מעל 150 תלונות שהעלו קווי דמיון בשיטת הביצוע שלהן ולפיכך נקטה המשטרה במגוון פעולות חקירה ומודיעין במטרה לאסוף את הראיות הנדרשות כנגד החשודים, עד המעבר הבוקר לשלב הגלוי, במסגרתו נעצרו החשודים, תושבי חיפה והקריות וכן עוכבו לחקירה חשודים נוספים.

ככל שעלה עד כה בחקירה, נהגו החשודים לאתר את הקורבנות הפוטנציאלים עפ"י החשד באמצעות פרסומים ברשתות חברתיות ובשיחות טלפון (טלמרקטינג), תוך שהם מציעים לכאורה שירותים פיננסיים תמורת תשלום וכך מוציאים מהם במרמה כספים רבים, ללא כל תמורה ובכלל זה :

מכירת פוליסה פיקטיבית של שירותי תיקון למוצרי חשמל 

דרישת "דמי ניהול תיק" בסך מאות ₪ לבחינת מתן הלוואה (שלא קיימת).

שירות "ניקיון צ'קים" תוך גביית הכסף ואי העברתו לבעליו, כנדרש. 

 הבוקר, עם המעבר לשלב הגלוי ומעצר החשודים, ערכו החוקרים חיפוש במשרדיהם ובבתיהם ונתפסו מסמכים, מחשבים והתקני אחסון העשויים לשמש כראיות בתיק וכן רכבי יוקרה, במסגרת הליך חילוט עפ"י דין.

לציין, כי גם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן זיהתה את התופעה של ניצול לרעה של אוכלוסיות מוחלשות  ושמה לה את המלחמה בתופעה בראש סדר העדיפויות והיא פועלת בכל המישורים העומדים לרשותה, בין השאר בשילוב המשטרה ורשות המיסים.

ככל שיידרש חקירתית, תבחן המשטרה את הבאתם של מי מהחשודים לדיון מחר בבוקר בבימ"ש השלום בעכו, בבקשה להאריך את מעצרם.

משטרת ישראל, יחד עם כלל רשויות האכיפה האזרחיות, תמשיך לפעול להגנה על שלום ובטחון הציבור תוך מתן קשב מיוחד לאוכלוסיות מוחלשות ומיצוי מלוא חומרת הדין עם אלה הבוחרים לעשוק, תוך ניצול פגיעותם.


עוד בחיפה וקריות
כתב לוקאל 03/11/2019
כתב לוקאל 06/10/2019
העלמת מס כבדה בקריות
כתב לוקאל 03/03/2019
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
היער הקהילתי בראש העין
היער הקהילתי בראש העין
יום הניקיון הלאומי
בתי הספר בישראל יחגגו את יום הניקיון הלאומי
 השרה גילה גמליאל קיימה השבוע ביקור בבית איזי שפירא ברעננה
השרה גילה גמליאל קיימה השבוע ביקור בבית איזי שפירא ברעננה
האזעקה בבית הספר פעלה בערב שבת
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
"זה אצלו ב(כלי) הדם"
תופעה מחרידה בשכונת רמת הדר
חיים גולדמן בוחן הקמת רשימה דתית חדשה
חיים גולדמן בוחן הקמת רשימה דתית חדשה