חיפה וקריות

עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים

12 עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים הנחקרת ע"י משטרת ישראל, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן

כתב לוקאל 27/02/2019
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
iclipart

הותר לפרסום: בתום חקירה סמויה המשותפת למשטרת ישראל, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן, נעצרו הבוקר 12 תושבי חיפה והקריות בחשד לעבירות מרמה והונאה כלפי קשישים ואחרים ביותר מ– 150 תיקים שונים.

במסגרת אכיפה ממוקדת וחסרת פשרות כנגד תופעה מכוערת של עושק אוכלוסיות מוחלשות, פועלת המשטרה בשת"פ מקצועי ואפקטיבי עם רשות המסים, הרשות להגנת הצרכן והרשות לאיסור הלבנת הון, במטרה לשמור ולהגן על שלום הציבור ורכושו, לצד מיצוי כלל סמכויות האכיפה של גופים אלה כנגד מבצעי העבירה.

בתוך כך, היחידה המרכזית במחוז חוף ניהלה במהלך השנה וחצי האחרונות, בשת"פ רשות המסים (משרד אזורי מע"מ חיפה וחקירות מס הכנסה חיפה), הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן והרשות לאיסור הלבנת הון, בליווי פרקליטות חיפה, חקירה סמויה ומורכבת, שהתמקדה במספר חברות באזור חיפה והקריות, אשר עפ"י החשד עסקו בעבירות מרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ועבירות מס בהיקף של מיליוני ₪, תוך ביצוע עושק וניצול של אוכלוסיות מוחלשות ופגיעות, בהן: קשישים, מוגבלים ועולים חדשים.

כאמור, במהלך החקירה הסמויה, בחנו החוקרים של כלל הגופים מעל 150 תלונות שהעלו קווי דמיון בשיטת הביצוע שלהן ולפיכך נקטה המשטרה במגוון פעולות חקירה ומודיעין במטרה לאסוף את הראיות הנדרשות כנגד החשודים, עד המעבר הבוקר לשלב הגלוי, במסגרתו נעצרו החשודים, תושבי חיפה והקריות וכן עוכבו לחקירה חשודים נוספים.

ככל שעלה עד כה בחקירה, נהגו החשודים לאתר את הקורבנות הפוטנציאלים עפ"י החשד באמצעות פרסומים ברשתות חברתיות ובשיחות טלפון (טלמרקטינג), תוך שהם מציעים לכאורה שירותים פיננסיים תמורת תשלום וכך מוציאים מהם במרמה כספים רבים, ללא כל תמורה ובכלל זה :

מכירת פוליסה פיקטיבית של שירותי תיקון למוצרי חשמל 

דרישת "דמי ניהול תיק" בסך מאות ₪ לבחינת מתן הלוואה (שלא קיימת).

שירות "ניקיון צ'קים" תוך גביית הכסף ואי העברתו לבעליו, כנדרש. 

 הבוקר, עם המעבר לשלב הגלוי ומעצר החשודים, ערכו החוקרים חיפוש במשרדיהם ובבתיהם ונתפסו מסמכים, מחשבים והתקני אחסון העשויים לשמש כראיות בתיק וכן רכבי יוקרה, במסגרת הליך חילוט עפ"י דין.

לציין, כי גם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן זיהתה את התופעה של ניצול לרעה של אוכלוסיות מוחלשות  ושמה לה את המלחמה בתופעה בראש סדר העדיפויות והיא פועלת בכל המישורים העומדים לרשותה, בין השאר בשילוב המשטרה ורשות המיסים.

ככל שיידרש חקירתית, תבחן המשטרה את הבאתם של מי מהחשודים לדיון מחר בבוקר בבימ"ש השלום בעכו, בבקשה להאריך את מעצרם.

משטרת ישראל, יחד עם כלל רשויות האכיפה האזרחיות, תמשיך לפעול להגנה על שלום ובטחון הציבור תוך מתן קשב מיוחד לאוכלוסיות מוחלשות ומיצוי מלוא חומרת הדין עם אלה הבוחרים לעשוק, תוך ניצול פגיעותם.


עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנווטים עם Google באופניים, גם בראשון לציון
מנווטים באופניים עם Google
האוהבים הצעירים
רואים עתיד – מסע עולמי
קניות בגדים באינטרנט - טיפים לשופינג וירטואלי מנצח
אישום: אנסו את חברתם לאחר שהתעלפה
אנסו את חברתם לאחר שהתעלפה
עוד יהושוע גדעון
פסק דין תקדימי במחוזי חיפה
: עוז מאלאך - מנהל תכנית מודיעין-סגולות ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד; יניב בן-נון, סמנכל פיתוח עסקי iProsis, ועמית ברקאי, מייסד ומנכל iProsis
SAP ו- iProsis יסייעו להכשיר נוער במצוקה לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובחברות הייטק
לפעמים חלומות מתגשמים