חיפה וקריות

פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים בחיפה ובצפון יוצא לדרך

אלמוג משיקה את פרויקט "אלמוג כרמל מערב" במכירה מוקדמת ובלעדית לעובדי רפאל

כתב לוקאל 12/03/2019
הדמיית פרויקט אלמוג כרמל מערב
צילום הדמייה באדיבות טוטם

פרויקט "אלמוג כרמל מערב" של קבוצת אלמוג יושק במכירה מוקדמת לעובדי רפאל. 30 דירות ראשונות יוצעו לעובדי החברה הביטחונית במכירה מוקדמת ובלעדית, בהנחה של עשרות אלפי שקלים ממחיר המחירון, תוך אפשרות להלוואת קבלן ייחודית וכן הטבות נוספות.

"אלמוג כרמל מערב" הוא פרויקט פינוי-בינוי מהגדולים בחיפה והצפון אשר ייבנה על מגרש עצום בשטח של כ-16 דונם במפגש הרחובות המלך אמציהו והמלך שלמה בצמוד לשכונת רמת הנשיא. הפרויקט יכלול שלושה מגדלי מגורים שיהיו הגבוהים ביותר בחיפה. שניים מהם יתנשאו לגובה של 30 קומות, והשלישי יהיה בן 27 קומות. הפרויקט נמצא במרחק של כ-600 מטרים בלבד מקו החוף, והדירות בו ייהנו מנוף פנורמי מרהיב לים התיכון.

פרויקט "אלמוג כרמל מערב" צפוי להיות משנה מציאות, להוות גורם משמעותי בהפיכת השכונה החיפאית הוותיקה לאחת השכונות המתקדמות והחדשניות בעיר ולהיות חלק מהנראות החדשה שלה כפרויקט הממוקמות בסמיכות לכניסה לעיר מכיוון המרכז. התוכנית לפינוי המבנים הוותיקים בנווה דוד החלה ביוזמת עיריית חיפה כבר בשנת 2006, וקבוצת אלמוג מקדמת אותה מזה כ-6 שנים. התכנית תוכננה על ידי משרד האדריכלים שוורץ–בסנוסוף.

בתקופה הקרובה יעזבו את בתיהם הדיירים במבנים הראשונים המיועדים להריסה, ויחלו העבודות בשטח. בסך הכל יפונו וייהרסו 8 מבני רכבת בהם 74 יח"ד קטנות בשטח ממוצע של כ-50 מ"ר שהוקמו בשנות ה-50. במקום יחידות הדיור הקיימות ייבנו 437 דירות חדשות, אשר יהיו מרווחות, בשטח ממוצע של כ-100 מ"ר כל אחת. הדירות יכללו מרפסת, ממ"ד וחניה תת קרקעית. בכל מגדל תהיינה מבואות יוקרתיות ומאפיינים נוספים של בניה מודרנית וחדשנית.

הפרויקט ימומש בשלבים: ראשית ייהרסו שלושה מבני רכבת ובמקומם ייבנה מגדל מגורים שיכלול 161 דירות מרווחות. למבנה זה יעברו 30 המשפחות הראשונות ממבני הרכבת, שבחרו כבר את דירותיהן החדשות. הדירות שנבחרו על ידי הדיירים הן דירות בנות 4 חדרים, בקומות 3 עד 16. בשלבים הבאים יהרסו יתר המבנים הישנים ובמקומם ייבנו המגדל השני והשלישי.

"אלמוג כרמל מערב" עולה בקנה אחד עם מגמה כלל עולמית של בנייה לגובה בתוך הערים, כאשר תכנון המגדלים על תא שטח ענק של כ-16 דונם יאפשר פיתוח סביבתי יוצא דופן בפרויקט ויצירת שטחים ציבוריים וריאות ירוקות. התכנון החדשני יביא לכך שהדיירים ייהנו מכל העולמות – מצד אחד מגורים במגדלים מודרניים בדירות מרווחות עם מרפסות ונוף לים שנמצא במרחק נגיעה. ומהצד השני ריאות ירוקות, גינה אקולוגית ייחודית הכוללת בריכת דגים מרהיבה, מתחם פעילות וספורט, גינת משחק עם מתקנים אתגריים, שבילים מטופחים, פינות ישיבה מוצלות ועוד. הבנייה הגבוהה תאפשר הקצאה של שטחים ציבוריים נרחבים גם בתוך הבניינים, מה שיסייע לפיתוח חיי קהילה תוססים. בין השאר יוקם מועדון דיירים וכן חדר "גיימינג" ענק המיועד לילדים ונוער הכולל קונסולות משחק מתקדמות ומסכי קיר.

יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג, אמר כי "אנו גאים להוביל את ההתחדשות העירונית בחיפה ולהגיע לרגע זה לאחר מסע של כ-6 שנים שבהן עבדנו על תכנון ואישור הפרויקט, בשיתוף פעולה מלא עם דיירי השכונה ועם העירייה. השכונה עומדת על ספו של שינוי משמעותי אשר יענה על צרכי הדיירים הוותיקים וישדרג את הנכס שלהם באופן דרמטי, וכן ישרת את השכונה כולה וימשוך אליה אוכלוסייה צעירה המעוניינת באיכות החיים הגבוהה ביותר שחיפה יכולה להציע".

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרכז הסחר המקוון דואר ישראל
נפתח מרכז מסירה חדש בהוד השרון
אין מקום בקייטנה
אין מקום בקייטנה
בין ארבע הגדולות
איך תזהו סביבה אלימה בגן של ילדיכם?
פועלות למען נשים נפגעות אלימות
עושות לזה STOP
מפגש עם קהילת כינור דוד
מפילים מחיצות
המקרר החברתי בדרך לרעננה
המקרר החברתי בדרך לרעננה
פרחים לבני הגיל השלישי