חיפה וקריות

דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית

תושבי חוף הכרמל יקבלו בימים הקרובים עלון הסברה ושקית כתומה רב פעמית לאיסוף אריזות בביתם, חשיבות המחזור מקבלת דחיפה, וכולנו מצטרפים למהפכה

כתב לוקאל 18/03/2019
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
צילום באדיבות דוברות חוף הכרמל

במהלך חודש איכות הסביבה שמצויין החודש במועצה, מבצעת המועצה בשיתוף תאגיד תמיר מגוון פעילויות הסברה במטרה לחדד לכולנו אילו אריזות יש להשליך לפח הכתום:

בהצגה שנערכה בגני הילדים פגשו הילדים את ליבי, שגינתה התמלאה אשפה ויחד עימם היא לומדת למיין ולהפריד את הפסולת לפחי המחזור השונים, בבתי הספר היסודיים נחשפו התלמידים לנושא הפרדת הפסולת באמצעות פעילות חדשנית וחווייתית המבוססת על טכנולוגיית מצלמת הקינקט, בחטיבות הביניים מתמודדים התלמידים באתגר חדר בריחה העוסק בנושא מחזור והפרדת פסולת, בפעילות שישי משפחתי במרכז מיר"ב יצרו הילדים את דמותו של דדי החתול מאריזות קרטון חלב וגם במועדון הוותיקים בעתלית תתקיים פעילות שירה בציבור המחברת בין שירי ארץ ישראל היפה לבין ערכי השמירה על הסביבה.

התושבים זוכים לקבל גם מתנה שימושית - שקית כתומה רב פעמית לאיסוף האריזות ועלון הסברה בו מפרט כל פחי המחזור הקיימים במועצה. פעילות זו מתבצעת במקביל לקמפיין הארצי של תמיר, שעלה השבוע בטלוויזיה ובגלגל"צ, שבו נצפה שוב בפרסומת ההשקה הראשונה שהייתה לדדי החתול בישראל. הקמפיין הארצי ילווה על גבי שילוט האוטובוסים הצהובים של המועצה, בפייסבוק  באתר המועצה, ועוד.


אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: " כמועצה ממחזרת כולנו לוקחים אחריות על הבית. הפסולת שאנו מייצרים והטיפול בה משפיע אל איכות חיינו. מחזור והפרדת פסולת כדבר שבשגרה מהווה נדבך הכרחי להשיב לטבע את מקורותיו ובכך לחסוך במשאבים ובזיהום מיותר. השנה, שמנו לנו כיעד להגדיל את כמות הפסולת המועברות למחזור ובכך לצמצם את כמות הפסולת המועברת להטמנה. אני מודה לתאגיד תמיר על הסיוע בתהליך".

מנכ"ל תאגיד תמיר רני איידלר: "אני מחזק את תושבי מועצה אזורית חוף הכרמל על המאמץ לתרום למהפכת מחזור האריזות. כולי תקווה כי ככל שיחלוף הזמן יצטרפו עוד ועוד תושבים למהפכה מתוך הבנת חשיבות נושא מחזור הפסולת ובעיקר מתוך הרצון לקחת אחריות ולשמור יחד על הכדור שלנו." 


עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אסור לחכות לקורבן הבא"
ערכת כלי עבודה בצמיג לגבר העצמאי_ להשיג ברשת גנטלמן
המתנות האישיות שיעשו לכם את החג
אישה נדרסה למוות בשומרון
מבת ים לאתיופיה
ארבה באיזור הערבה התיכונה
חשש לכניסתו של נחיל ארבה
פעילויות השבוע בקניון שבעת הכוכבים
2.5 מיליון שקל פיצוי בגין פגיעה מוחית כתוצאה מחיסון
תושב נהריה חשוד בגידול מאות שתילי סם