חיפה וקריות

בודדת בפסגה

יול רשקובסקי זכתה בגביע ישראל ה"פאורליפטינג" של ישראל אך למרות התואר הנחשב היא לא התרגשה יתר על המידה כי הייתה היחידה שהתחרתה בקטגוריה שלה: "עצוב שאין לי עם מי להתחרות בארץ"

כתב לוקאל 31/03/2019
יול רשקובסקי זכתה בגביע ישראל ה
צילום: פיטנסלנד

החל מלפני שבוע מחזיקה יול רשקובסקי מחיפה במקום הראשון בתחרות גביע ישראל ב"פאורליפטיניג". תואר עם הרבה כבוד, רק במקרה שלה היא לא עושה יותר מדי עניין מהזכייה. למה אתה שואלים? כי יול זכתה בתואר מבלי שהתמודדה ולו מול מתחרה אחת בקטגוריית המשקל שלה. הסיבה לכך היא כנראה בדיוק הסיבה שחלק ניכר מהקוראים שייקראו את הידיעה הנ"ל לא ידעו להגיד מה זה "פאורלפיטניג" שכן הענף לא זוכה לחשיפה כלל בכלי התקשורת ותופס תאוצה בעיקר בקרב ספורטאים הפוקדים את מכוני הכושר.

יול (28) היא מאמנת כושר בסניפי חיפה והקריות של רשת הכושר המצליחה "פרופיט" שם היא פגשה לראשונה את תחום ה"פאורליפטינג" (לא להתבלבל עם התחום האולימפי ווייטליפטינג). ה"פאורליפטינג" הוא ספורט הבוחן כוח מקסימלי בשלושה תרגילי היסוד: סקוואט, לחיצת חזה במוט בשכיבה ודדליפט ולמעשה מדובר בענף די פשוט שיכול להתאים כמעט לכל אחד ואחת. למרות זאת בתחרויות עדיין אין מספקים מתחרים בקטגוריות השונות כגון מין, גיל ומשקל וגוף וזאת בגלל שעבור הציבור הרחב הוא נחשב ככזה שנמצא עדיין בחיתוליו.

כך גם קרה בתחרות האחרונה שנערכה בראשל"צ במהלך החודש האחרון שם התמודדה לבדה בקטגוריית נשים עד למשקל 67 ק"ג והצליחה לדחוק משקל של 70 ק"ג בלחיצת חזה שהספיק לה לקטוף את המקום הראשון. "אמנם זכיתי במקום הראשון אבל אני מעדיפה לזכות בתחרות מול מתחרות ראויות. בגלל שהספורט לא מפותח בארץ יש מיעוט בנות מתחרות ולכן הרמה גם לא גבוהה כל כך. אני מבחינתי אמשיך להתאמן בחדר הכושר של רשת 'פרופיט' ולהכין את עצמי לתחרויות בעתיד בתקווה שבפעם הבאה יתמודדו מולי מתחרות ראויות".

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעילות לקטנטנים במתחם אושילנד
כוכבי "מפרץ ההרפתקאות" ואלוף "נינג'ה ישראל" מגיעים לאושילנד
זקוקים לעזרה
סכנה– כלבים משוטטים
אופניים באילת
מיזם השכרת אופניים מגיע לאילת
נבחרה הנהלה חדשה להנהגת ההורים העירונית
חשד: אולם אירועים פעל חרף צו סגירה שהיה תלוי נגדו
הושלמה הבנייה
הושלמה הבנייה
סוד ההצלחה של טיפולים קוסמטיים