חיפה וקריות

"זיכרון בסלון" בחיפה

בית הספר הטכנולוגי בסמת ותנועת "כנפיים של קרמבו" יקיימו לראשונה "זיכרון בסלון" בעיר חיפה

כתב לוקאל 30/04/2019
אמיל פרקש
צילום באדיבות בית הספר בסמת

בשכונת נווה דוד בחיפה יתקיים השנה ערב מיוחד לציון יום השואה. בית הספר הטכנולוגי בסמת, אשר עבר לקריה הטכנולוגית שבשכונת נווה דוד לפני כשנה וחצי, החליט לפתוח במסורת חדשה ולשתף את הקהילה המקומית בערכים אותם הוא מוביל. יחד עם תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו"- המשלבת בני נוער עם צרכים מיוחדים- יתקיים בבית הספר ביום ראשון, 05.05.17 בשעה 17:00 מפגש ייחודי של "זיכרון בסלון".

במסגרת המפגש הייחודי, יפגשו תלמידי בית הספר ותושבי השכונה עם מר אמיל פרקש, ניצול שואה בן 92,  יהודי שעבר את השואה כנער בן 15 שנשלח למחנה הריכוז זקסנהאוזן ליד ברלין. אמיל יתאר כיצד הספורט הציל את חייו. הנאצים צירפו אותו ליחידה מיוחדת שבה היו חברים כמאתיים אסירים בעלי כושר גופני טוב. הם כונו "קומנדו רצי הנעליים" ונשלחו לעבודת כפייה יוצאת דופן, כשפני ניסיונות של נעליים שפותחו עבור חיילי האס־אס.

אבי זיגלר, מנהל בית הספר הטכנולוגי "בסמת": "האפשרות "להיות עם חופשי בארצנו" תלויה בכישורי היזמות והיצירה שלנו,  בחדשנות רציפה, בלתי פוסקת, וביכולת להסתגל לשינויים תכופים. בנוסף, עלינו להיות רגישים, אמפטיים וסולידרים לזולת. כל אלו יאפשרו לנו להיות אדונים לגורלנו, ולא להיות תלויים בחסדי  אחרים. אלה היו הערכים לאורם התחנכו ופעלו  בוגרי בסמ"ת המיתולוגי, ואלו ערכיו של בסמת החדש".

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
"תביאו את כל הכסף שיש לכם"
חדרה מצדיעה לאזרחים ותיקים
תחילתה של ידידות מופלאה
'מארינה מקסימיליאן והקאמרטה'
למעלה מ-10,000 צופים הבטיחו מקומם בטדי
למעלה מ-10,000 צופים הבטיחו מקומם בטדי
מועצת העיר אישרה עדכון אוטומטי של 2.58% אחוז בארנונה
מועצת עיריית רעננה אישרה עדכון אוטומטי של 2.58% אחוז בארנונה
כושר עם הפנים לים
התזמורת העירונית של הוד השרון
מוזיקה ללב היא חודרת