חיפה וקריות

פסטיבל "שבועות בחוף "- בחוף הכרמל

המועצה האזורית חוף הכרמל מזמינה את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בין הירוק של הכרמל והכחול של הים בפסטיבל ייחודי המוקדש כולו לחקלאות, ים ואדם, בתאריכים 6-9 ליוני

כתב לוקאל 02/06/2019
פסטיבל
צילום באדיבות דוברות מועצת חוף הכרמל

לראשונה ברצועת חוף הכרמל, יקיימו המועצה האזורית חוף הכרמל והעמותה לתיירות "כרמלים", את פסטיבל שבועות, "שבועות בחוף", המוקדש כולו לחקלאות, ים ואדם. בין התאריכים 6.6-9.6 יתקיימו כ- 10 אירועים מרכזיים בחוף הכרמל, ועוד שלל אירועים נוספים בכ- 80 אתרי תיירות במסגרת הפסטיבל הראשון מסוגו באיזור.

כמיטב המסורת בחג השבועות עיקר הפסטיבל יוקדש לפן החקלאי, עם אינספור אירועים בטעם של פעם כמו שוק איכרים ב"כפר גלים", בו המבקרים יוכלו להנות מתוצרים חקלאיים של חוף הכרמל, תהלוכת שבועות מסורתית עם טרקטורים, מופעים על הבמה המרכזית, הרכבי נגינה ומופע בידור קרקסי. 

ביום האוקיינוס הבינלאומי המתרחש במסגרת הפסטיבל בחוף דור, המבקרים יוכלו להתחבר לפן הימי של הפסטיבל ולהנות מפעילויות מיוחדות בנושא ים: תחרויות בנייה בחול, פיסול מנדלות, סיורים להכרת בעלי החיים בחוף הסלעי, מחתר קיאקים, איפור מרהיב בסגנון ימי, פעילות כייפית עם בנות-הים, ג'אגלינג, אמנות מפלסטיק, מוסיקת עולם, מעגל מתופפים והופעת אורח שיחתמו בהופעה מול הים.

תערוכת שדה הדחלילים במעיין צבי מייצגת את חלקו של האדם בפסטיבל. הקהל הרחב מוזמן לבקר בתערוכה ייחודית של עשרות דחלילים אשר עוצבו וקיבלו חיים מחדש על ידי אמני ומעצבי חוף כרמל והסביבה. הדחלילים הם סימן למאבק של היחיד, של הדומם ושל זה שאינו יכול להשמיע את קולו, בתערוכה כל דחליל יסמל מחאה או אמירה שביחד יבנו אמירה גדולה וקבוצתית על היחסים של האדם והטבע.

בחג השבועות עצמו יתקיים פסטיבל SALIMהמסורתי בכפר האמנים עין הוד- דוכני אמנות, מתחמי פעילות לילדים, דוכני אוכל, הרכבי מוזיקה, סיורים בכפר ובגלריות.

בנוסף במהלך כל ימי הפסטיבל יתקיימו במרחבי חוף הכרמל סיורים בחופים וטיולי עששיות, סדנאות, פעילויות חקלאיות ועוד. ימי הפסטיבל גדושים בפעילות ומסביב לאירועים המרכזיים מתרחשים עוד פעילויות נוספות של אוכל, אתגרים, יצירה, מופעים וכו' שלא כדאי לפספס!

פרטים נוספים ועידכונים על פעילויות הפסטיבל, טיולי המשפחות התאריכים והשעות, הנחות ומבצעים במגוון עסקים הפועלים באיזור כגון מלונות, מסעדות ואטרקציות נוספות. תוכלו למצוא באתר הפסטיבל בכתובת:

אתר הפסטיבל : www.shavuotbahof.co.il

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעילות מחנות הקיץ
פעילויות בני הנוער בחופש
תלונה: נער חרדי הותקף במרכז הרצליה
תלונה: נער חרדי הותקף במרכז הרצליה
יום פתוח בגנים הבוטניים
יום פתוח בגנים הבוטניים
שאקיל השאקל?
חשד: זוג ביצע אקט מיני תוך כדי נהיגה
כמעט איבדנו את הקול הישראלי
פרטים חדשים מחקירת קריסת העגורן שהרג את נטע רוטמן ז"ל
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות