חיפה וקריות

פרויקט 'מחדשים ביחד'

הגינה בנווה דוד בחיפה תהפוך לגינה קהילתית חכמה

כתב לוקאל 01/07/2019
תלמידי בסמת ומהנדסי אינטל בגינה הקהילתית בנווה דוד
צילום באדיבות דוברות אינטל

במסגרת יוזמת 'מחדשים ביחד' של אינטל, חברו השנה יחד תלמידי בי"ס בסמת, תושבי שכונת נוה דוד, המרכז הקהילתי בנווה דוד, עיריית חיפה ואינטל, במטרה להפוך את שכונת נווה דוד למקום טוב יותר לכולם.

לאחר תהליך מקיף של מיפוי והעלאת רעיונות, נבחרה, כיעד ראשון, הגינה הקהילתית, שנמצאת בסמוך למרכז הטכנולוגי ולבית הספר.

תושבי השכונה מצליחים לגדל בה ירקות, אבל עומדים בפניהם אתגרים רבים, הקשורים בעיקר למצב הקרקע ולמזיקים, כמו חזירי בר הפוקדים את המקום בשעות הלילה.

יחד עם 'אנשי המרכז הטכנולוגי' ומהנדסים מתנדבים מאינטל, הגו תלמידי בסמת את רעיון 'הגינה הקהילתית החכמה' - פלטפורמה פשוטה יחסית, שתשלב חיישנים ויישומים, שיאפשרו לשלוט במידת ההשקיה, תוך רגישות לכמות אור השמש והטמפרטורה. בנוסף, תאפשר לשלב בין גידול בקרקע לבין גידול במצע מנותק מהקרקע (למשל גג וקירות ביה"ס הסמוך), ואפילו להציב 'דחליל דיגיטלי' שבעזרת חיישני תנועה יזהה חזירי בר וירתיע אותם.

כל זאת, על מנת שתושבים ייהנו מגינה קהילתית חכמה, ומעבר לכך תלמידים מכלל בתי הספר באזור יוכלו לבצע למידה פעילה מבוססת חקר. העבודה המשותפת של כולם תהפוך את הגינה הקהילתית החכמה לגאווה שכונתית. בחודש ספטמבר יתקיים בשכונת נווה דוד האקתון ראשון מסוגו לפיתוח אבטיפוס של הגינה הקהילתית החכמה.

רויטל ביתן, מנהלת אחריות תאגידית באינטל ישראל: "כחברה טכנולוגית שבליבתה חדשנות, אינטל ישראל רואה את תפקידה בהובלת תהליכים חדשניים גם במסגרת תרומה לקהילה. בפרוייקט "מחדשים ביחד" בשכונת נווה דוד רתמנו את היכולות הטכנולוגיות שלנו, את רוח ההתנדבות של עובדינו ותלמידים ותושבים כדי לחזק את החיבור בין אנשים, לאפשר הנאה משותפת במרחב הציבורי ויצירת חווית מקום טכנולוגית בגינה".

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: שוטר מגב ואחיו תקפו בליין ברעננה
אישום: שוטר מג"ב ואחיו תקפו בליין ברעננה
הרסגור הנדין. החורשה תישאר במקומה
נגנזה התוכנית להקים חניון במקום החורשה בסמוך לבית הספר "יצחק שדה"
שמרה על הבית
פסטייה גבינות
מרוץ עלם חולון
מרוץ עלם חולון
הורים מאילת מואשמים בפגיעה מתמשכת בפרטיות ילדיהם הקטינים
עילאי הרסגור-הנדין
קראוונים בבית הספר החרדי
פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון
פרס החינוך המוסדי תשע"ט