חיפה וקריות

נהג, 20 דקות – זוז!

מיזם חדש של עיריית חיפה יאפשר חנייה ללא תשלום למשך 20 דקות

כתב לוקאל 24/09/2019
מיזם 20 דקות בחיפה, צילום באדיבות דוברות עיריית חיפה

האם קרה לכם שרציתם לעצור רק לרגע כדי לקנות קפה, עיתון לשבת, הייתם מורעבים לפלאפל או נשלחתם לאסוף הזמנה של זר פרחים, ולבסוף החלטתם לוותר בגלל שלא מצאתם מקום חניה? מיזם חדש של עיריית חיפה נועד לתת פתרון בדיוק למקרים אלו.

לאחר שלושה חודשים של פיילוט מוצלח ברחוב ארלוזורוב פינת בלפור, בו אפשרה העירייה להחנות במשך 20 דקות בחינם – זכה המיזם לתגובות חיוביות מבעלי העסקים והלקוחות באזור. 

בשלב השני יורחב המיזם למספר איזורים ברחבי העיר. עשרות מקומות חנייה, שעד כה היו מסומנים ב"כחול-לבן", יסומנו בצבעי כתום-לבן ובליווי שילוט ייעודי. במקומות אלו תתאפשר חנייה, ללא תשלום, לזמן מוגבל של עד 20 דקות.

הגבלת משך זמן החנייה נועדה לסייע ולחזק את העסקים הקטנים, על ידי עידוד תחלופת רכבים גבוהה, והגדלת מספר הלקוחות שיוכלו לעצור, ולו לזמן קצר. מיקומי החניות שייכללו במיזם החדש נקבעו לאיזורים, בהם קיים ריכוז גדול של עסקים ומספר מועט של מקומות חנייה.

פעילות המיזם תימשך לאורך השבוע, בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 09:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. האכיפה למשך זמן החנייה שהוקצב תיעשה באמצעות מצלמות המוצבות במקום. בעתיד, ולאחר ניתוח השפעות המיזם, הוא צפוי להתרחב לאתרים נוספים בעיר.

אז רק בקשה אחת יש לנו אליכם - 20 דקות, ושניה לא יותר. סעו לשלום.

עוד בחיפה וקריות
חשבנו שיעניין אותך גם...
רן דנקר
חודש הגאווה והסובלנות ברעננה
עדיין אופטימי
תכירו: מיק"ר- מועדוני ילדים לפנאי
קיץ מוזיקלי בפארק האחים אסנר
אירועי יולי מוסיקלי בפארק האקולוגי הוד השרון
דר ורה דרייזין - אחראית מרפאת כבד בוולפסון
חדש במרכז הרפואי 'וולפסון'
חג מולד שמח
נכנעה לאלופה
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה