יהודה ושומרון

נקבע מותם של שני פצועים בפיגוע בברקן

צה"ל הודיע כי מדובר בפיגוע טרור. המרדף אחרי המחבל שביצע את הירי, עובד פלסטיני בן 23 מאזור טול כרם, עדיין נמשך

כתב לוקאל 07/10/2018
נקבע מותם של שני פצועים בירי בברקן
מותם של שני פצועים נקבע בזירה (צילום: דוברות דמ"א)

פארמדיקים וחובשים לש מד"א נאלצו לקבוע את מותם של גבר ואישה כבני 30 שנפצעו הבוקר באירוע הירי באזה"ת ברקן. צה"ל הודיע כי מדובר ב"פיגוע טרור. המרדף אחרי המחבל שביצע את הירי, עובד פלסטיני בן 23 מאזור טול כרם, עדיין נמשך.

 דובר מד"א זכי הלר: הבוקר (א') בשעה 07:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על נפגעים מירי במפעל באזור התעשייה ברקן בשומרון. צוותי מד"א הכוללים חובשים ופרמדיקים שהגיעו במהירות למקום הבחינו ב 3 נפגעים ולאחר בדיקות רפואיות קבעו את מותם של גבר כבן 35 ואישה כבת 29 שסבלו מפצעי ירי בפלג גופם העליון והעניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בלינסון אישה כבת 54 במצב בינוני עד קשה ויציב כשהיא סובלת מפצע ירי בפלג גופה העליון.

 דוד ברוכי ונריה קתוע, פראמדיקים במד"א שטיפלו בפצועים סיפרו: "כשהגענו למקום האירוע הייתה המולה, סימנו לנו להגיע לתוך המבנה שם ראינו שלושה נפגעים מירי, שניים מהם, גבר כבן 35 ואישה כבת 29 היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, ביצענו בדיקות רפואיות, מצבם היה קריטי ובתוך זמן נאלצנו לקבוע את מותם. המשכנו בסריקות ובחדר סמוך הבחנו באישה כבת 54 שוכבת פצועה מתחת לאחד השולחנות כאשר היא בהכרה מלאה עם פצעי ירי בפלג גופה העליון, בסיוע חובשות מד"א הדס וליפז חילצנו אותה והענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות וטיפול תרופתי, העברנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך המשך טיפול לבית החולים בלינסון כשמצבה מוגדר בינוני עד קשה ויציב. בדרך האישה תקשרה איתנו וסיפרה לנו על מה שאירע, בקשה שנודיע למשפחה וכך עשינו."

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בתגובה לפיגוע הרצחני הבוקר, באזור התעשייה ברקן: "אני מזועזע וחש צער רב מהפיגוע הנורא שהתרחש הבוקר באזור התעשייה ברקן. ליבנו עם משפחות ההרוגים, ואנו מתפללים לשלום הפצועה. זו לא הייתה רק התקפה על אנשים חפים מפשע החיים את חיי-היומיום שלהם, זו הייתה גם התקפה על האפשרות של ישראלים ופלסטינים להתקיים יחד, בדרכי שלום. אני קורא להנהגה הפלסטינית לגנות את הפיגוע הנפשע הזה ולפעול גם בכוחותיהם ללכידת המחבל והמסייעים לו. תחזקנה ידיהם של אנשי הרפואה אשר הגישו סיוע מהיר ומציל חיים במקום ושל כוחות צה"ל וכוחות הביטחון הדולקים אחר המחבל ומסייעיו. לא נשקוט עד אשר נמצה את הדין עם כל אחד ואחד מהם."


 

עוד ביהודה ושומרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד שהגיע למפגש מיני עם קטין
רן דנקר
חודש הגאווה והסובלנות ברעננה
משכן חדש לשירות הפסיכולוגי
עיריית הרצליה תבחן אפשרות לשלב אמנים בני העיר באירועים
מצטיינים
עמנואל יצחק
סיפורו של הרוג בתאונה: "נפש של אמן"
מחבקים את משפחות הנעדרים
חגיגות במסעדת קיוטו בהרצליה
היכן חגגו ציפי רפאלי , ישראל אוגלבו, רומי נסט, רון שובל ועוד ?