ירושלים

אלפי כיתות ייבנו בירושלים

עיריית ירושלים קיבלה את אישור משרד הפנים להלוואה של 630 מיליון שקל שתשלים הלוואה של מיליארד שקלים לבניית אלפי כיתות לימוד חדשות בעיר

תמי מאור 11/07/2018
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
תוספת בניה לממ"ד מורשה (צילום: עיריית ירושלים)

עיריית ירושלים קיבלה בשבוע שעבר את אישור  משרד הפנים לקבלת הלוואה בסך 630 מיליון שקל לבניית אלפי כיתות לימוד חדשות החסרות בעיר בכל המגזרים. סכום זה מצטרף להלוואה שכבר אושרה ונלקחה בתחילת 2018 בסך 370 מיליון שקל ומשלימה הלוואה כוללת של מיליארד שקלים שנטלה העירייה לטובת בניית כיתות הלימוד.

 הלוואת מיליארד שקלים שנטלה העירייה מאפשרים תכנון ובניה של כ- 2,000 כיתות לימוד חדשות בכלל המגזרים בעיר. 370 מיליון שקל שכבר נלקחו בתחילת השנה, מאפשרים לעירייה להתחיל בבניית 474 כיתות לימוד חדשות ותכנון של 1,100 כיתות חדשות.  630 מיליון שקל שאושרו כעת, יאפשרו את השלמת התכנון והבנייה של כ- 2,000 כיתות לכלל המגזרים בעיר.

 בעירייה מדגישים כי למרות הלוואת המיליארד, בירושלים יחסרו בחמש השנים הקרובות כ- 5,000 כיתות לימוד לכ-100,000 תלמידים. עיריית ירושלים ביצעה עבודת מטה וגיבשה תוכנית חומש לצמצום הפערים ובניית כ- 5,000 כיתות לימוד חדשות בירושלים בחמש השנים הקרובות.

תוכנית החומש שהוגשה מסכמת תהליך בדיקה מקיף שערכה העירייה במסגרתו מופו הצרכים באופן מקצועי הן לסגירת הפערים והן למענה לגידול הטבעי, הוערכו העלויות הנדרשות לצורך תכנון ובניית מוסדות החינוך החסרים וניתנה הערכת משך הזמן שיידרש לכך.  התכנית כוללת את נתוני בינוי כיתות הלימוד בירושלים, את פעולות העירייה לצמצום המחסור בכיתות הלימוד, ייעול תהליכים פנים וחוץ עירוניים, הסרת החסמים הרגולטוריים, המלצות העירייה והצגת תכנית עירונית רב שנתית לבינוי 5,000 הכיתות הנדרשות.  התוכנית הוגשה למדינה ולגורמים הרלוונטיים על מנת שהמדינה תקצה את התקציבים הנדרשים לביצועה.

 ראש העירייה, ניר ברקת: "בשם תלמידי ירושלים אני רוצה להודות לשר הפנים אריה דרעי על עמידתו לצד תלמידי ירושלים ועל השותפות החשובה והצמודה עם העירייה, שבזכותה יזכו תלמידי ירושלים לכיתות לימוד תקניות ונאותות. בחשיבה מחוץ לקופסה גיבשנו בעירייה תכנית עבודה מוסדרת ומפורטת לפרטי פרטים לבניית כ- 5,000 כיתות לימוד בהשקעה של 9 מיליארד ₪ שיצמצמו את הפערים הבלתי נתפסים ובלתי נסבלים של 100,000 תלמידים בבירת ישראל שאין להם כיתות לימוד תקניות. זהו תחילתו של מהלך היסטורי לתיקון עוול של עשרות שנים ואני מקווה שהמדינה תצטרף אלינו ותקצה את התקציבים הנדרשים לשינוי המציאות העגומה ותיקון העוול בן עשרות השנים, על מנת לתת לכל תלמיד בירושלים את התנאים הטובים ביותר ללמוד ולהצליח".


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
בתמונה מימין רוני בריק  ראול סרוגו ויהושע שפונדר
נשיא התאחדות בוני הארץ במסר מדאיג
דואגים לחג שמח
עמי דיין , המום מהתנהלות העירייה
"עובדי העירייה באו לכאן ופשוט שברו לי את המקום"
להפחית את מספר הנפגעים
חשד לאירוע שוד בירושלים
פעילויות השבוע בקניון שבעת הכוכבים
שעון במהדורה ייחודית לרגל יום האישה
הגיע הזמן לפינוק האשה