ירושלים

מתחם התחנה בי-ם יישאר פתוח

בית המשפט דחה את העתירה למתן צו ביניים בנושא, שהוגשה נגד ראש העיר והעירייה

תמי מאור 16/07/2018
מתחם התחנה בי-ם יישאר פתוח
העתירה נדחתה (תמונה להמחשה iclipart)

בית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים דחה הבוקר (שני), את עתירתו של חבר מועצת העיר יוחנן ויצמן (יהדות התורה), נגד ראש העירייה והעירייה. בעתירתו ביקש ויצמן לאלץ את ראש העירייה להתנגד בוועדות התכנון להמשך פעילותו של מתחם התחנה על פי הסטטוס קוו הקיים, זאת בניגוד לעמדת ראש העירייה ובניגוד לעמדת היועץ המשפטי לעירייה אשר פסל את ההצבעה שהתקיימה בעניין בישיבת המועצה שלא מן המניין ביוזמת ויצמן. השופט ארנון דראל דחה את הבקשה לצו הביניים וקבע כי הדיון בעתירה יתקיים ב-19.11.18, תוך שהוא קובע שסיכויה להתקבל קלושים.

מתוך החלטת בית המשפט: "בזהירות המתחייבת מכ שמדובר בהחלטה למתן סעד זמני, הרי שהמעט שניתן לומר על סיכויי העתירה הוא כי הם אינם מטים את הכף, לטובת מתן סעד זמני, בהתחשב ב חוות הדעת של היועץ המשפטי לעירייה ובקושי הנובע מנוסח ההחלטה שהתקבלה בשים לב למדרג התפקידים והסמכויות בחוק התכנון והבנייה, והשוני בין העירייה לבין הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. אעיר בקצרה כי מדובר בטענות שיש לבררן, ושאלת סמכותה של מועצת העירייה לקבל את ההחלטה שהתקבלה על רכיביה השונים, אינה ברורה מאליה, כל זאת מבלי להתייחס לטענות הסף, לשאלת מיצוי ההליכים, ולשאלות רבות נוספות שמתעוררות". 

ראש העירייה ניר ברקת ציין כי "מתחם התחנה יישאר פתוח בהתאם לחוק ולסטטוס קוו. הסטטוס קוו בעיר מכבד את השבת ואומר שיש מסעדות ומקומות בילוי פתוחים בשבת, ואין מסחר בחלק היהודי של העיר. זו פשרה חברתית שמאפשרת לנו לחיות יחד. מתחם התחנה מוסיף ערך גדול לירושלים ונותן מענה גם בשבתות לציבורים שונים בעיר - למגזר החילוני, למגזר הלא יהודי ולתיירים רבים. בירושלים יש מקום לכולם וחשוב שכולם ירגישו בה בבית".

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בסוד קולות רבים"
ניסו להונות בכרטיס אשראי גנוב
כובע קש
שחקני הפועל כפר סבא חוגגים בסיום המשחק
בדקה ה-98 הפועל כפר סבא עלתה לליגת העל!!!
תלונות על ספריית אופסטרלנד ברעננה
אלי אלוש מפר 2 בשרימה הדתית המאוחדת
אמנה חדשה לסטטוס קוו ברעננה?
אזכרה במלאת 5 שנים לנפילתו וחטיפתו של הדר גולדין
מירן ומאור בוזגלו
המגרש הביתי של מאור בוזגלו