ירושלים

המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים

הורים נעצרו בחשד כי במשך שנים התעללו בילדיהם. על פי החשד, האם הזריקה לבנה הפעוט אינסולין על מנת להראות שהוא חולה בסכרת ובכך הצליחה המשפחה לקבל במרמה מאות אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 19/07/2018
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
מעצר האם הוארך (צילום iclipart)

משטרת ירושלים עצרה זוג הורים בחשד להתעללות ופגיעה בבנם הפעוט ובילדיהם הנוספים ע"י החדרת תרופות לגופם שלא לצורך וקבלת כספים במרמה מהביטוח הלאומי במשך שנים.

ראשיתה של חקירת המשטרה הסמויה שכונתה "מתוק כשמר לי", שהתנהלה תחת צו איסור פרסום, בתחילת חודש יוני עת קבלת דיווח מהנהלת בית החולים שערי צדק, לפיו בחודשיים האחרונים אושפז פעמיים פעוט כבן שנה וחצי, עקב פרכוסים בלתי נשלטים מהם סבל בביתו. במהלך האשפוז שכלל העברה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים, הועלה חשד שהפעוט מקבל תרופה לגופו מגורם חיצוני שאינו בית החולים הגורם לסימפטומים והחמרה במצבו הבריאותי.

במהלך האשפוז השני, הצטברו ראיות נסיבתיות נוספות שאוששו את החשדות ובדיקות דם חוזרות הוכיחו קיום אינסולין מגורם חיצוני בדמו של הילד שאינו מטופל כלל באינסולין.

חוקרי המשטרה שמיד פעלו בשיתוף עם הנהלת בית החולים וגורמי הרווחה בעיריית ירושלים, ביצעו מגוון פעולות חקירה שונות וסמויות תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים שהעלו חשד כנגד אמו של הפעוט שהיא זו שככל הנראה מחדירה לגופו את תרופת האינסולין המביאה לדרדור במצבו הבריאותי ומעכבת החלמתו.

ב – 3 ביולי עצרו חוקרי המשטרה את האם ואב (בשנות ה - 30 לחייהם מירושלים) והובאו לחקירה במשטרה בחשד 'להתעללות בקטין חסר ישע ע"י אחראי' ,תקיפה הגורמת חבלה של ממש וקבלת דבר במרמה.

במסגרת החקירה הגלויה התחזק חשדם של חוקרי המשטרה כי האם התערבה במכוון בבריאותו של הפעוט , ועפ"י החשד לאורך השנים האחרונות בבריאותם של ילדיה הנוספים על מנת ליצור מצג שווא שהינם חולים במחלת 'הסוכרת', וזאת על פי החשד לשם קבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי בעבור חמישה מילדיה.

עוד עלה, על פי החשד, כי לאורך השנים האחרונות ההיקף הכספי אותו קיבלו הזוג כקצבה מביטוח לאומי עומד על כ - 800 אלף שקל. בשלב זה העבירה המשטרה דיווח לחוקרי בטוח לאומי שפתחו בחקירת המקרה.

לבקשת משטרת ישראל נערכה חוות דעת רפואית באשר למצבם הבריאותי של כלל ילדיהם של הזוג בה התברר כי אף אחד מהילדים אינו חולה ומעולם לא חלה במחלת הסוכרת וכאמור בהתאם לכך מעולם לא נזקקו לטיפול באמצעות אינסולין.

עוד עלה החשד כי האב והאם תקפו באלימות במספר מקרים את ילדיהם באמצעים שונים. האב החשוד שוחרר על ידי בית משפט בתנאים מגבילים ב – 15 ביולי. מנגד, היום הובאה האם החשודה לדיון בבית המשפט שהאריך את מעצרה עד ל – 24 ביולי.

גורמי הרווחה שליוו את החקירה מראשיתה פעלו לטיפול על מנת שלא לנתק את הילדים משגרת יומם. במהלך ייחודי שיזמו גורמי הרווחה בעירייה גובש פתרון מיטבי עבור הילדים שימנע את פיזורם במשפחות שונות והפרדתם אחד מהשני בתקופת בדיקת המקרה. גורמי הרווחה גייסו משפחה שתגיע ותשהה בבית המשפחה יחד עם הילדים ובכך תישמר שגרת יומם בביתם ובסביבתם הרגילה ותימנע הפרדתם כדי להעניק להם את כל הסיוע המקצועי והאישי ולתת מענה לכל צרכי הילדים.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
זכו בדירה
זכו בדירה
ערב מיזם מפרשים סגנית ראש העיר עפרה בל
מיזם מפרשים במרינה הרצליה
באופקים מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח
תלמידי "מצוינגב" באופקים מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח
"מאפלה לאור"
אמנות ירוקה בחדרה
"אמנות ירוקה" בחדרה
זהר גיטלמן וירדן לוי מראיינות את ליהיא ניב ושלי סנטו
כתבות צעירות
התלמידות שהשתתפו בתחרות
עפות על יזמות
נערכים לכל תרחיש