ירושלים

אישום: הצית רכוש של ערבים

כתב אישום שהוגש נגד תושב אילת מייחס לו הצתת רכוש של אזרחים מהמגזר הערבי, כאות נקמה על המצב הבטחוני. בין השאר הצית, חנות מזכרות בעיר העתיקה בירושלים ושדה סמוך לבסיס צה"ל

תמי מאור 22/07/2018
כתב אישום בגין הצתות (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד תושב אילת בן 41, בגין ריבוי עבירות הצתה.

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד נתנאל בוג'ו, הנאשם החליט לפגוע באזרחים ישראלים המשתייכים למגזר הערבי, ולהצית את רכושם כאות נקמה על המצב הביטחוני השורר בארץ. הנאשם תכנן להצית את רכושם של בני האוכלוסייה הערבית, וכן לשלח אש בשטחים פתוחים במטרה להעסיק את כוחות הכיבוי ולמנוע מהן לתת מענה להצתות המכוונות כלפי האוכלוסייה הערבית.

בתאריך 8.7.18 הצית הנאשם חנות מזכרות בעיר העתיקה בירושלים. יום לאחר ההצתה התקשר הנאשם לקרובו ומסר לו כי בכוונתו "לשרוף ערבים", מפני שלטענתו, "הם שורפים לנו". הקרוב הודיע על השיחה למשטרה, והנאשם נחקר במשטרה והורחק מהעיר אילת למשך 15 ימים.

בתאריך 10.7.18 הצית הנאשם שלושה מוקדים נוספים –שדה הסמוך לבסיס צה"ל בנחל שורק, מטע זיתים בסמוך לבית מגורים בשכונת בית צפפה בירושלים וצמחייה בסמוך למבנים ולבתי מגורים נוספים בירושלים.

בבקשת המעצר כתב עו"ד בוג'ו כי: "פוטנציאל הנזק הטמון במעשיו של המשיב מתעצם נוכח מיקומם של מוקדי ההצתה, לרבות בקרבת בסיס צבאי ובשדה קוצים המתלקח בקלות ובלב עיר, בין עוברי אורח רבים החולפים במקום. זאת ועוד, מסוכנותו של המשיב מתעצמת נוכח המניע למעשיו. המשיב בחר לפגוע באזורים הצמודים להר הבית ולעיר העתיקה, בכוונה מוצהרת להלהיב את הרוחות ו"להבעיר את האזור".

הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
המורה לזמרה
מסיבת יין בלבן ביקב הרי גליל בחג השבועות
אירועי שבועות ביקב הרי גליל
אומרים לא לאלימות נגד נשים!
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
י-ם אומרת די לאלימות כלפי נשים
גלגולו של פלסטיק
יור קקל עם רפי סער ודני הרוש
"נבחן את הסיוע לפיתוח השטחים הירוקים בכפר סבא"
תביא את מה שיש עליך או שארצח אותך
"תביא מה שיש עליך או שארצח אותך"