ירושלים

אבן במשקל 100 ק"ג נפלה ברחבת עזרת ישראל בכותל

בעקבות נפילת האבן הגיעו למקום ראש עיריית ירושלים, מהנדס העיר ואנשי המחלקה למבנים מסוכנים. לאחר התייעצויות וכדי למנוע סכנה, הוציא מהנדס העיר צו מבנים מסוכנים לאזור והוא גודר ושולט על מנת למנוע כל כניסה אליו עד לטיפול רשות העתיקות במקום

תמי מאור 23/07/2018
אבן במשקל 100 ק
ראש עיריית ירושלים בשטח (צילום: דוברות עיריית ירושלים)

 ברחבת עזרת ישראל בכותל נפלה הבוקר (שני) אבן כבדה. למרבה המזל לא היו  נפגעים. 

בעקבות נפילת האבן הגיעו למקום ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מהנדס העיר אדר' שלמה אשכול ואנשי המחלקה למבנים מסוכנים. לאחר התייעצויות וכדי למנוע סכנה, הוציא מהנדס העיר צו מבנים מסוכנים לאזור והוא גודר ושולט על מנת למנוע כל כניסה אליו עד לטיפול רשות העתיקות במקום. בימים הקרובים תערוך רשות העתיקות מיפוי של האבנים במטרה לשמר אותן ולהסיר כל סכנה.

 ברקת ציין כי "נס גדול קרה הבוקר כאשר האבן במשקל של כ-100 קילו נפלה בסמוך למתפללת בעזרת ישראל ולא פגעה בה. בכוונתי לבקש ממשרד ראש הממשלה האחראי על המקום, להרחיב את הבדיקות התקופתיות שנעשות באמצעות רשות העתיקות בכותל המערבי גם לעזרת ישראל ולכל אורך הכותל המערבי וכן גם לכותל הדרומי, בכדי למנוע תהליך התפוררות ולוודא שניתן להתקרב לכותל ללא סיכון. לאחר השלמת הטיפול התחזוקתי של רשות העתיקות יוסר הצו והרחבה תוחזר לשגרה הנהוגה בה עד כה".

 


 

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
3 תושבי עפולה נעצרו עם מאות גרם סמים
שכונה חדשה בבאר שבע
חשד: גנבו מאות קקטוסים
והמנצח הוא ...
והמנצח הוא ...
מדוע בנו מעלית אם לא משתמשים בה?
מחיר למשתכן בנאות שדה ברעננה
"מחיר למשתכן" בנאות שדה ברעננה
צעיר מגבעתיים טבע בזימבבואה
נזק סביבתי עצום ופגיעה באיכות החיים
"נזק סביבתי עצום ופגיעה באיכות החיים"