ירושלים

מהפכת הניקיון בי-ם יוצאת לדרך

במסגרת הסכם הניקיון, מאות עובדי ניקיון יתווספו בכל שכונות העיר ועשרות רכבי ניקיון חדשים יתווספו למערך העירוני

כתב לוקאל 31/07/2018
ברקת עם עובדי התברואה (צילום: פלאש 90)

עיריית ירושלים תוציא השבוע (1.8.18) לפועל את מהפכת הניקיון הגדולה אותה הוביל בשנים האחרונות ראש העירייה, ניר ברקת, זאת לאחר חתימת ההסכם השבוע על ידי כלל הגורמים השותפים לה: עיריית ירושלים, ארגון עובדי התברואה בעירייה, הסתדרות מחוז ירושלים, המשרד להגנת הסביבה, המשרד לירושלים ומורשת  ומשרד האוצר.

במסגרת המהפכה, יועבר מערך הניקיון בשכונות מזרח העיר להפעלה באמצעות קבלנים באופן שיביא לשדרוג משמעותי בתדירות ובאיכות הניקיון בשכונות בית חנינא, שועפט, עיסויה, ראס על עמוד, א-טור, סילוואן, אבו טור, ג'בל מוכבר, אום ליסון, צור באהר ואום טובה.

במסגרת התוכנית, בשכונות מזרח העיר יתווספו מאות עובדי ניקיון וטיאוט, תוגדל תדירות ימי איסוף האשפה ותשודרג רמת השירות בשכונות ובמרכזי העסקים והמסחר בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים. כמו כן, תוגדל כמות רכבי הטיאוט המכני, יתווספו משאיות לאיסוף גזם, רכבי שטיפה וטרקטורים לפינוי אשפה בהשקעה של 80 מיליון שקל. בנוסף, יוצבו במהלך 2019 700 מיכלי אשפה חדשים בשכונות מזרח העיר ויחל תכנון להצבת 200 מיכלי איסוף אשפה טמוני קרקע במרכז העסקים במזרח העיר ובאזור שועפט.

במקביל, כ-100 עובדי ניקיון עירוניים יתווספו למערך הניקיון וטיאוט הרחובות בשכונות מערב העיר ויביאו לשדרוג חסר תקדים באיכות ותדירות הניקיון.

ראש העירייה ניר ברקת ציין כי "זוהי מהפכת הניקיון הגדולה ביותר אי פעם בכל חלקיה של ירושלים. לאחר שנים של עבודה מאומצת שלנו יחד עם ארגוני העובדים, ההסתדרות ומשרדי הגנת הסביבה, ירושלים והאוצר לבניית הרפורמה, אנחנו לוחצים על הכפתור ומוציאים את המהפכה לפועל. תשעה קבין של יופי ימורקו וינוקו להנאת התושבים והמבקרים בבירת ישראל כמו שלא מורקו אף פעם. יחד עם מהפכות בניית הפארקים, גני המשחקים החדשים, וחידוש סלילת המדרכות והכבישים שהובלנו בשנים האחרונות, ירושלים בסוף העשור הזה תיראה יפה מאי פעם".

יו"ר ועד עובדי התברואה, גיל גורני "ההסכם החדש שנחתם יביא לשדרוג משמעותי בניקיון העיר ובחזותה, ישפר ויתמרץ את עובדי התברואה הפועלים לילות כימים למען ניקיון העיר ויחזק את מערך התברואה בעירייה. אני מודה לכל השותפים, לחברי לוועד העובדים ולחברי הנהלת העיר על הסכם מבורך זה שיביא לשיפור משמעותי באיכות החיים בירושלים".

 


 

 

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנכ"ל העירייה ממשיך בתפקידו
"מייקל ומיכל הם אותו אדם"
מסלול חינוך דמוקרטי במסגרת החינוך הפורמלי
קיץ חם לנוער בפארק מגדיאל
קיץ חם לנוער בפארק מגדיאל
תאונה קשה בצפון
צעיר הולך רגל נדרס למוות בכניסה לישוב בַּרְטַּעָה
פועל בניין נהרג ביהוד
מנשקים ונוסעים
7 הנחיות לשינה בטוחה לתינוקות