ירושלים

קמפוס מכללות צה"ל יוקם בי-ם

הוועדה המחוזית ירושלים החליטה להפקיד תוכנית להקמת המבנה עבור מכללות צה"ל זאת בהתאם להחלטת הממשלה להעבירן לבירה. הוועדה קבעה כי המבנה יוקם על שטח בפאתיה הצפוניים של שכונת קריית מנחם ובסמוך ל"כפר השבדי"

תמי מאור 14/08/2018
קמפוס מכללות צה
הדמיה של קמפוס מכללות צה"ל (צילום הדמיה: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים שבמינהל התכנון, החליטה להפקיד אתמול (שני, 13.8.18) תוכנית הכוללת את הקמת המבנה עבור מכללות צה"ל. זאת, בהתאם להחלטות ממשלת ישראל משנת 1976 ומשנת 2005 להעביר לירושלים את המכללות הצבאיות.

התוכנית שהוגשה על ידי משרד הביטחון והרשות לפיתוח ירושלים, ממוקמת על שטח של 39 דונם בפאתיה הצפוניים של שכונת קריית מנחם ובסמוך ל"כפר השבדי". מדובר בחטיבת שטח ציבורית בבעלות המדינה אשר על פי מדיניות העירייה מיועד לשימושים כלל-עירוניים. חלופה זו נבחרה כמיטבית ביותר, מתוך חלופות שכללו היבטים תכנוניים, כלכליים, חברתיים וסביבתיים. כחלק מההליך התכנוני, ביצעה רשות המים תסקיר הידרולוגי מקיף שקבע כי רוב שטח התוכנית נמצא מעל תצורת סלע אטימה לחלוטין לחלחול ובמרחק 400 מטר ממעניינות סמוכים. יחד עם זאת, נקבעו הוראות לביצוע קידוחי חקר והוראות לניהול מי נגר אשר יבטיחו את חלחול המים.

התוכנית כוללת הקמת קמפוס חדש שיקלוט את פעילות מכללות הפיקוד והמטה של צה"ל ממחנה גלילות, ויכלול שמונה בית ספר להכשרות צבאיות שונות, מבנים משותפים כגון אודיטוריום, מתקני ספורט, בניינים למנהל וכן מתקני מגורים. הבינוי המוצע בתוכנית הינו בגובה של שלוש-חמש קומות.

מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאיציינה כי, "התוכנית עושה את האיזון הראוי בין פיתוח ובין שמירה על ערכי הסביבה והטבע שבאזור. המכללות ישתלבו בתהליך ההתחדשות העירונית המקודמת באזור ויתרמו ליצירת תשתית עבור אוכלוסייה צעירה ואיכותית בירושלים, המעורבת בחיי העיר ועשויה להשתקע בה".

המכללות יוקמו על ציר המוסדות הלאומיים בהם ממוקמים בין היתר הר הרצל ויד ושם, וכן בסמוך לקו הרכבת הקלה ובקישור לקמפוס גבעת רם.

 


עוד בירושלים
מיכאל פרוסמושקין 17/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סיור בגני קיימא בחדרה
מגיעים ללמוד מחדרה
רואה שש שש
חתמו על הסכמי עודפים
חתמו על הסכמי עודפים
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
דליפת אמוניה בעכו
ראש מנהל החינוך התפטרה
הבדיקה החדשה ללא דקירה בכלל
בשורה להורים ולתינוקות ברמת השרון
פועל כבן 40 נמחץ למוות מכף טרקטור תוך כדי תיקון הטרקטור
פועל נהרג במושב ערוגות