ירושלים

אישום: הזריקה לבנה הפעוט אינסולין

תושבת ירושלים מואשמת בהתעללות בקטין או בחסר ישע על ידי אחראי ובתקיפת קטין או חסר ישע, לאחר שהזריקה לבנה, תינוק בן שנה, אינסולין במהלך אשפוזו בבית החולים

תמי מאור 19/08/2018
מואשמת בהתעללות בקטין חסר ישע (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה (ראשון) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד אם בת 30 מירושלים בגין התעללות בקטין או בחסר ישע על ידי אחראי ותקיפת קטין או חסר ישע (5 עבירות), לאחר שהזריקה לבנה, קטין חסר ישע בן שנה, אינסולין במהלך אשפוזו בבית החולים שערי צדק בירושלים.   

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שמוליק ברזילי, לנאשמת ובעלה 10 ילדים, ביניהם פעוט יליד 2016. הפעוט נולד כפג, והוא סובל ממספר סיבוכים רפואיים. בין 4.5.18 ל-28.5.18, אושפז הפעוט בבית החולים שערי צדק, לאחר שדיווחה הנאשמת כי הוא סובל מפרכוסים, ובמהלך אשפוז זה בוצע בו ניתוח. בין 28.5.18 ל-12.6.18, אושפז הפעוט בבית חולים שיקומי. ביום 14.6.18, פנתה הנאשמת אל רופאת המשפחה שלה ומסרה לה בכזב כי בעת ששהה הפעוט בבית החולים השיקומי אירע שהסוכר בדמו ירד למצב של היפוגליקמיה. היפוגליקמיה הוא מצב של תת סוכר, במהלכו קיימת סכנה מידית לנזק מוחי עקב אי אספקת סוכר לתאי המוח ומוות של תאי עצב במוח כתוצאה מכך. מצב ממושך של תת סוכר (עשרות דקות) יכול לגרום נזק מוחי קשה ואף מוות.

רופאת המשפחה הורתה לנאשמת לבדוק את הסוכר בדמו של הפעוט, ולהגיע עמו למיון במקרה של היפוגליקמיה. למחרת, ב- 15.6.18, הגיעה הנאשמת עם הפעוט אל מיון בית החולים "שערי צדק" כאשר הוא סובל מהיפוגליקמיה, ונוכח מצבו אושפז הפעוט בבית החולים. במהלך תקופת אשפוז זו של הפעוט, החל מ- 15.6.18, הזריקה הנאשמת לפעוט אינסולין מספר פעמים באמצעות מזרק שהביאה עמה מבעוד מועד למטרה זו, וגרמה לצניחה של רמת הסוכר בדמו עד למצב של היפוגליקמיה. בעקבות ירידת הסוכר, חיבר הצוות הרפואי את הפעוט למכשיר אינפוזיה. הנאשמת חיבלה במכשיר האינפוזיה בכך שלחצה תחילה על כפתור הכיבוי, ובהמשך עשתה חור באמצעות פיה בצינור העירוי.     

 

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
התחדשות עירונית על שולחן המועצה
צמצום הבירוקרטיה בפרויקט חדשני
הרוג כתוצאה מפגיעת רכבת
אישום: העלימו עשרות מיליוני שקלים
אישום: העלימו עשרות מיליוני שקלים
סייעות "נקנסו" בשכרן כיוון שלא החתימו כרטיס עבודה
הבתים החדשים בקיבוץ קריית ענבים
ירידה של כ- 50% בבניית צמודי קרקע
מגיע עם חגורת נפץ לסניף
"מגיע עם חגורת נפץ לסניף"
המרכז הגאה ייבנה מחדש ויוגדל