ירושלים

קול הג'אז הזה

אלי דג'יברי מונה לראש המחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים

תמי מאור 21/08/2018
קול הג'אז הזה
אלי דג'יברי (צילום: יוסי צבקר)

האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים הכריזה על המינוי החדש של ראש המחלקה לביצוע ג׳אז, אלי דג׳יברי. דג'יברי המלמד במחלקה מאז 2011 יחליף בתפקיד את הסקסופוניסט יובל כהן המסיים קדנציה מוצלחת בת שנתיים.

 המחלקה לביצוע ג׳אז באקדמיה הירושלמית היא מחלקה מובילה בתחומה. על סגל ההוראה של המחלקה נמנות דמויות מובילות בסצנת הג׳אז הישראלי, כמו: אילן סאלם, קטיה טובול, אבי אדריאן, חגי אמיר, רוני הולן, אלברט בגר, יוראי אורון, יקי לוי ויוסי לוי. במחלקה לומדים לתואר ראשון 60 סטודנטים הנבחרים לאחר מיון קפדני. בשנה״ל הקרובה ייפתח מסלול ייחודי לתואר שני בביצוע ג׳אז, אליו יתקבלו כל שנה שישה סטודנטים מצטיינים בלבד, אחד מכל כלי. כל סטודנט בתואר השני יזכה למלגת לימודים משמעותית ביותר.

דג׳יברי מהמוזיקאים הבולטים בעולם בתחום הג'אז, ניגן והקליט עם אגדות ג׳אז כמו הרבי הנקוק, אל פוסטר, רון קרטר, בראד מהלדאו ואחרים. דג'יברי עטור פרסים ובהם פרס רה"מ למלחיני ג'אז (2006) ופרס מפעל הפיס לאמנויות הבמה ע"ש לנדאו ליוצר ג'אז (2011), מונה ב-2015 למנהל האמנותי הבלעדי של פסטיבל ג'אז בים האדום בקיץ והופיע ב-2016 בבית הלבן בפני הנשיא אובמה, רעייתו ואורחים, ביום הג'אז הבינלאומי.

 

  

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבצע משלוח מנות מיוחד
מבצע משלוח מנות מיוחד
שנת המולטיברסיטה של אוניברסיטת חיפה
שנת המולטיברסיטה של אוני' חיפה
פועל נפל ממרפסת באתר בניה
פועל נהרג לאחר נפילה ממרפסת באתר בניה בירושלים
אישום: גנבה מוצרים באלפי שקלים
מישמיש, בן חצי שנה, מתוק אמיתי שמסתדר עם כולם
יום אימוץ חגיגי של כלבים וחתולים ברעננה
גונבי זהויות יתקלו מעתה בקשיים
"גונבי זהויות" יתקלו מעתה בקשיים בניכוי מס
הודיני
אישום: התחזה לאישה והונה גברים
אישום: התחזה לאישה והונה גברים