ירושלים

אישום: העלימו עשרות מיליוני שקלים

כתב אישום הוגש נגד אב ובן, בעלי חברות אבן ושיש בירושלים בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף משמעותי, הלבנת הון בהיקף של מעל 68 מיליון שקל ועבירות נוספות

כתב לוקאל 05/09/2018
אישום: העלימו עשרות מיליוני שקלים
כתב אישום בגין העלמת עשרות מיליוני שקלים (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שרית משגב, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אב ובן, בעלי חברות אבן ושיש בירושלים. כתב האישום הוגש בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף משמעותי, הלבנת הון בהיקף של מעל 68 מיליון שקל ועבירות נוספות.

כתב האישום הוגש גם נגד נאשמים נוספים הרשומים כבעלי חברות הקש, חלקם פעלו לשם הוצאת החשבוניות הפיקטיביות או השבת הכסף ששולם לכאורה לחברות הקש באמצעות המחאות.

על פי כתב האישום האב הנאשם מנהל ובעל שתי חברות אבן ושיש, עשה שימוש במהלך השנים 2017-2012 בשורה של חברות קש במטרה להוציא חשבוניות עבור החברות שבבעלותו, למרות שלא סופקה כל סחורה ולא בוצעה כל עבודה על ידי חברות הקש, והכל לשם הונאת רשות המסים. החשבוניות הפיקטיביות נרשמו בכזב בהנהלת החשבונות של החברות שבבעלותו משל שיקפו עסקאות אמת מול חברות הקש, וכנגדן נרשמו בהנהלת החשבונות מצגי שווא לפיהם בוצעו תשלומים בגין העסקאות המוזכרות בחשבוניות הפיקטיביות. ההיקף הכולל של החשבוניות הפיקטיביות שהוצאו במסגרת הקשר הינו 93,270,363 שקל. בהתאם לכך הגישה אחת החברות דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 88,428,869 שקל. החברה השנייה הגישה דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 4,841,494 ₪שקל בכך הקטינו שלא כדין את תשלומי מס הכנסה ומע"מ אשר שילמו בשנים האמורות.

הפעולות השונות המפורטות בכתב האישום מהוות פעולה ברכוש אסור שמטרתו להסתיר או להסוות את מקורו. על פי כתב האישום מדובר בהלבנת הון בהיקף כולל של 68,818,595 שקל.

 הפרקליטות הגישה בקשה חילוט בגין רכוש שנתפס בהיקף של מיליוני שקלים. החקירה נוהלה על ידי חקירות מע"מ ירושלים, משטרת ישראל, יחידת יהלום במס הכנסה ויחידת החילוט ובליווי החוליה הכלכלית בפרקליטות מחוז ירושלים.


עוד בירושלים
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 31/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שבילי הנגשה בחוף הדרומי
נלחמים על החיים
סוכל ניסיון הברחת אלפי פאקטים של סיגריות
סוכל ניסיון הברחת אלפי סיגריות
של מי הסמכות?
סדר טו בשבט בגרעין התורני
הצהרת תובע בתיק רצח צעיר בפ"ת
היערכות כנגד מפגע היתושים
היערכות כנגד מפגע היתושים
מודיעין מתייעלת אנרגטית