ירושלים

אישום: העלימו עשרות מיליוני שקלים

כתב אישום הוגש נגד אב ובן, בעלי חברות אבן ושיש בירושלים בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף משמעותי, הלבנת הון בהיקף של מעל 68 מיליון שקל ועבירות נוספות

כתב לוקאל 05/09/2018
אישום: העלימו עשרות מיליוני שקלים
כתב אישום בגין העלמת עשרות מיליוני שקלים (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שרית משגב, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אב ובן, בעלי חברות אבן ושיש בירושלים. כתב האישום הוגש בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף משמעותי, הלבנת הון בהיקף של מעל 68 מיליון שקל ועבירות נוספות.

כתב האישום הוגש גם נגד נאשמים נוספים הרשומים כבעלי חברות הקש, חלקם פעלו לשם הוצאת החשבוניות הפיקטיביות או השבת הכסף ששולם לכאורה לחברות הקש באמצעות המחאות.

על פי כתב האישום האב הנאשם מנהל ובעל שתי חברות אבן ושיש, עשה שימוש במהלך השנים 2017-2012 בשורה של חברות קש במטרה להוציא חשבוניות עבור החברות שבבעלותו, למרות שלא סופקה כל סחורה ולא בוצעה כל עבודה על ידי חברות הקש, והכל לשם הונאת רשות המסים. החשבוניות הפיקטיביות נרשמו בכזב בהנהלת החשבונות של החברות שבבעלותו משל שיקפו עסקאות אמת מול חברות הקש, וכנגדן נרשמו בהנהלת החשבונות מצגי שווא לפיהם בוצעו תשלומים בגין העסקאות המוזכרות בחשבוניות הפיקטיביות. ההיקף הכולל של החשבוניות הפיקטיביות שהוצאו במסגרת הקשר הינו 93,270,363 שקל. בהתאם לכך הגישה אחת החברות דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 88,428,869 שקל. החברה השנייה הגישה דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 4,841,494 ₪שקל בכך הקטינו שלא כדין את תשלומי מס הכנסה ומע"מ אשר שילמו בשנים האמורות.

הפעולות השונות המפורטות בכתב האישום מהוות פעולה ברכוש אסור שמטרתו להסתיר או להסוות את מקורו. על פי כתב האישום מדובר בהלבנת הון בהיקף כולל של 68,818,595 שקל.

 הפרקליטות הגישה בקשה חילוט בגין רכוש שנתפס בהיקף של מיליוני שקלים. החקירה נוהלה על ידי חקירות מע"מ ירושלים, משטרת ישראל, יחידת יהלום במס הכנסה ויחידת החילוט ובליווי החוליה הכלכלית בפרקליטות מחוז ירושלים.


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר טבע בבריכה בהוד השרון - מצבו קשה
גבר טבע בבריכה בהוד השרון
הולך רגל כבן 80 נהרג מפגיעת אוטובוס
הולך רגל נהרג מפגיעת אוטובוס בירושלים
עו"ד רשלנות רפואית – איך זה עובד?
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
תחפושות פורים לפעוטות
מבצע תחפושות פורים ברשת חנויות קרטרס וברשת H&O
מצביעים ומשפיעים
בחירות בתמונות
250 יחידות דיור חדשות בנתניה