ירושלים

בעלי השפעה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח במשכן הנשיא את "תוכנית משפיעים"- צוערים חרדים לשירות המדינה

כתב לוקאל 05/09/2018
בעלי השפעה
הנשיא באירוח (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, אירח אתמול, שלישי, 4 בספטמבר, את "תוכנית משפיעים"- צוערים חרדים לשירות המדינה, בבית הנשיא. באירוע הושקה התוכנית שהינה מיזם משותף של קרן ק.מ.ח, נציבות שרות המדינה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומשרד הפנים. מטרת התוכנית היא בניית עתודה חרדית מצטיינת של עמיתים ועמיתות, אשר תשתלב בתפקידים משמעותיים בשירות המדינה והשלטון המקומי, זאת ברוח "תקווה ישראלית", תוכנית הדגל של נשיא המדינה לביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית: חילונים, דתיים, ערבים וחרדים. עוד השתתפו באירוע שר העבודה והרווחה חיים כץ, מ"מ נציב שירות המדינה אהוד פראוור, מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הרווחה ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל קרן קמ"ח הרב מרדכי פלדשטיין, מנהל התוכנית רונן קוטין, הצוערים ובני משפחותיהם.

בדבריו התייחס הנשיא למציאות הישראלית המשתנה, בה ארבע הקבוצות המרכזיות- חילונים, חרדים, דתיים וערבים, הולכות ומתקרבות זו לזו בגודלן אך הולכות ומתרחקות זו מזו בכמעט כל היבט אחר. הנשיא הוסיף: "המציאות הזו דורשת מאיתנו שינוי חשיבתי ושינוי מעשי. אנחנו בבית הנשיא קוראים לשינוי הזה 'תקווה ישראלית' ובמסגרתו פועלים ליצירת תשתית משותפת בין הקבוצות וחיבורים ביניהן- בחינוך, באקדמיה, בתעסוקה, שיאפשרו לנו להמשיך ולהוביל יחד את מדינת ישראל". הנשיא אמר עוד: "אני יודע שבדיון שערך מחזור א' סביב הסוגיה הזו עלו שאלות נוקבות ומשמעותיות. מה החלק של החברה החרדית במציאות המסתמנת. איך אפשר להיכנס לסביבות עבודה מעורבות וגם לשמור על הזהות. עד כמה הציבור החרדי מוכן לקחת אחריות על כלל ישראל, ועוד ועוד", הנשיא פנה אל העמיתות והעמיתים ואמר: "אני סבור, משפיעים יקרים ומשפיעות יקרות, שהתוכנית שאתם חלק ממנה היא ניסיון לנסח תשובה. הבחירה להיכנס אל המערכת הציבורית, היא בחירה לקחת חלק באחריות על העתיד של מדינת ישראל. הבחירה להפוך למשרתי ציבור משמעה גם לשרת את כלל הציבור וגם להנכיח את הקול של הציבור שלכם, והכל בנשימה אחת".

 הנשיא הדגיש ואמר: "המספרים מדברים והם קובעים שבלי שהחברה החרדית תהיה חלק משמעותי בקבלת ההחלטות, בשוק התעסוקה, באחריות המשותפת, יהיה קשה לכולנו להמשיך ולפרוח כאן". הנשיא סיים את דבריו בברכת הצלחה לעמיתים שמתחילים את דרכם החדשה בתפקידים השונים אליהם שובצו בשלטון המרכזי והמקומי. הנשיא איחל הצלחה רבה לעמיתות שמתחילות את המחזור השני, וברך את כולם בברכת שנה טובה וכתיבה וחתימה טובה.

 


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
צפת: שוקי אוחנה מתמודדות לראשות העירייה
צפת: שוקי אוחנה מתמודד לרה"ע
חשד: ביצע מעשה מגונה בפני קטינות
סיור שכונות בשכונת הדרים
משדרגים את פני העיר
רוסלנה רודינה קמפיין כלות של שלומית אזרד
רוסלנה רודינה בקמפיין חדש
מעבירים את זה הלאה
שריפה בקניון G
האדריכלית חנה חרמש
מהנדסת עיר חדשה בהרצליה
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
מחנות הקיץ של הצופים בנגב