ירושלים

"לוחמת"

עיריית ירושלים מארחת את תערוכת מורשתה של הדס מלכא ז"ל בבית נחמיה- מרכז עירוני להכנה לשירות משמעותי

כתב לוקאל 16/09/2018
הדס מלכא ז"ל (צילום: דוברות)

עיריית ירושלים מתכבדת לארח את התערוכה "לוחמת", להנצחת מורשתה של הדס מלכא ז"ל. התערוכה תיפתח במעמד ראש העירייה ניר ברקת, נציגי מג"ב ירושלים, משרד הביטחון ומשרד החינוך ביום רביעי 3.10.18  בשעה 18:00, ותוצג עד סוף חודש נובמבר בבית נחמיה- מרכז עירוני להכנה לשירות משמעותי.

"לוחמת", הינה תערוכה לזכרה של הדס שקמה ביוזמת הוריה, וזאת על מנת להאיר קווים לדמותה ולהפיץ את מורשתה שממשיכה לחיות גם אחריה. משפחתה של הדס מספרת כי היא התאפיינה בחריצות ובעשייה, והיוותה מודל לחיקוי והשראה בקרב הסובבים אותה. העוצמה, הפעלתנות, הרגישות, הנחישות והתעוזה היו חלק בלתי נפרד ממנה, כמו גם החיוך הרחב שלא ניתן היה לפספס.

התערוכה מציגה שני צירי זמן: ציר הזמן הראשון הוא הדרך שעברה הדס, החל מגיוסה לצבא ועד ליום נפילתה ומבוסס על טקסטים שהדס כתבה ושיתפה בדף הפייסבוק שלה. הציר השני מציג את הזמן מאותו המאורע ועד היום; והוא מבוסס על טקסטים וזיכרונות של חיילים ששירתו עימה ותחת פיקודה, כמו כן, של חברים ואנשים בהם היא נגעה. אסופות ההספדים מחולקות לפי חודשים, מיום נפילתה ועד היום.

הדס מלכא, לוחמת מג"ב בשירות קבע, בתם של דוד וגאולה מלכא, אחותם של תמיר, גיא, שקד, נטע וגפן, נרצחה על ידי מחבל בשער שכם, בתאריך ה–16.06.17, והיא רק בת 23.

הדס התגייסה תחילה לחיל הים לתפקיד מנהלי, וזאת חרף רצונה העז לשרת כלוחמת במשמר הגבול. לאחר כ-7 חודשי מאבק והתעקשות, הצליחה הדס להחליף את המדים הבהירים במדים האפורים, ואת הכומתה הכחולה בזו הירוקה. בהמשך, הדס שירתה כלוחמת בפלוגת חליף שבירושלים ולאחר מכן יצאה לקורס מפקדים ופיקדה על טירונים בנים בפלוגת איתן שבעוטף ירושלים. לא עברה שנה משהשתחררה ממג"ב, כאשר החליטה לחתום קבע ולחזור לתפקידה, אשר הוביל אותה שוב לאדמת ירושלים.

הביקור בתערוכה ליחידים ולקבוצות פתוח בימים א' – ה' בין השעות 09:00 – 16:00 בתיאום מראש בלבד בטלפון 02-5468106, "בית נחמיה" רח' ישי 14, ירושלים

אוצרות התערוכה: ענבל מרילי ושרון ישראל.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
יור וועדת רישוי עסקים אלי אלוש
הקלה לבעלי עסקים חדשים
גל צרויה. הצטרף לרמת השרון
הפועל "ניר" רמת השרון תחל את אימוניה
מבריטניה לעכו
מועצות התלמידים של בתי הספר היסודיים
ברוידא נפגש עם מועצות התלמידים של בתי הספר היסודיים
פ"ת תציין את חודש המודעות לסרטן השד
"מאפלה לאור"
שלושה הרוגים בתאונה באזור אילת
תושבת כפס השתתפה בטקס במעמד האפיפיור
מכפ"ס לטקס במעמד האפיפיור