ירושלים

אישום: תקפו ערבים על רקע גזעני

שני צעירים, בני 21 ו - 16, הואשמו כי תקפו קבוצת ערבים בירושלים על רקע גזעני. באירוע האלים השתתפו מעורבים נוספים

מיכאל פרוסמושקין 07/10/2018
כתב אישום חמור (iclipasrt)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד צעיר בן 21 וקטין בן 16 מירושלים בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ותקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ממניע גזעני. בנוסף, לקטין מיוחסות עבירות של הפרת הוראה חוקית והפרעה לשוטר.
 
על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שי עציון,  ביום 26.09.18 בשעות הערב, נכחו הנאשמים באירוע אשר התרחש בירושלים. סמוך לחצות, גמלה בליבם של הנאשמים ונוספים שזהותם אינה ידועה, החלטה ללכת ולאתר ערבים אשר שוהים בפארק המסילה הסמוך לשכונת גוננים בירושלים. בשלב זה, יצאו הנאשמים מהילולה, יחד עם למעלה מ-15 אנשים נוספים, אשר זהותם אינם ידועה, והחלו לצעוד בפארק לכיוון אזור התעשייה תלפיות.

בשעה זו ישבו ארבעה תושבי בית צפאפא המשתייכים למגזר הערבי על ספסל בפארק סמוך לכניסה למרכול, אשר באזור התעשייה בתלפיות, שוחחו ביניהם ושמעו מוזיקה. הנאשמים והאחרים הגיעו למקום, הבחינו במתלוננים ובמוצאם וניגשו אליהם, זאת ללא כל התגרות מצד המתלוננים. הקטין, יחד עם שלושה נוספים שזהותם אינה ידועה, התיישבו בצמוד למתלוננים. מיד אחריהם הגיע הבגיר ביחד עם אחרים שזהותם אינה ידועה, נעמדו בצמוד למתלוננים כאשר כהן נעמד בצמוד לאחד מתושבי בית צפאפא בצורה מאיימת והצמיד את ראשו לראשו. לאחר, תקף את ראשו באגרוף, כל זאת רק בשל מוצאם.
חברי הקבוצה וביניהם הנאשמים פנו למתלוננים באמרם "ערבים מחבלים" וכן "לכו לבית צפאפא". בשלב זה החלו המתלוננים לברוח מהמקום בעוד הנאשמים והאחרים רודפים אחריהם, מיידים לעברם אבנים וכן ממשיכים לקללם. במהלך הבריחה, אחד התושבים נפל לרצפה. הנאשמים והאחרים אשר הבחינו בכך, התנפלו עליו בעודו שוכב על הארץ והחלו להכותו באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו, כאשר חלק מחברי הקבוצה עושים בין היתר שימוש ב"שוקר" חשמלי וכן בקסדות אופנוע השייכות למתלוננים אותם נטלו חלק מחברי הקבוצה. לאחר כדקה עזבו הנאשמים והאחרים את המקום זאת כאשר ברשותם קסדות האופנוע השייכות למתלוננים והקטין ברח לביתו.
 
כתוצאה מהתקיפה נגרמו לאחד התושבים שהותקפו חבלות בגופו ובפניו וכן שבר באפו. כמו כן נגרמו למתלוננים נוספים חבלות בגופם.
כעבור כשעה, הגיעו שוטרים לביתו של הקטין. כאשר הבחין הקטין בשוטרים הוא ברח מביתו דרך המרפסת, וזאת חרף קריאותיהם של השוטרים לעברו לעצור.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב קטנוע נפצע בתאונה בכפ"ס
רוכב אופנוע נפצע בתאונה בהוד השרון
הודיני
קול הגאז הזה
קול הג'אז הזה
הופסקו ההליכים המשפטיים נגד תושב כפ"ס שהואשם ברצח אמו
חגגו עם העולים
שוחים וזוכים
חשבוניות מס פיקטיביות בעשרות מיליונים
חשבוניות מס פיקטיביות בעשרות מיליונים