ירושלים

ירושלים על מפת האופניים החדשה של גוגל

בירושלים קיימים כיום עשרות קילומטרים של שבילי אופניים מוסדרים ורשמיים. בין הבולטים שבהם ניתן למנות את שביל תחנה מרכזית – עמק הצבאים שאורכו 7.5 ק"מ, שביל מתחם התחנה- גן חיות שאורכו 9 ק"מ, מסלול מתחם התחנה – עין לבן -12 ק"מ ושביל סובב ירושלים לאופנים – 42 ק"מ

תמי מאור 23/10/2018
י-ם על מפת האופניים החדשה של גוגל
מפת שבילי האופניים של גוגל (צילום: דוברות)

גוגל משיקה אתמול (שני, 22.10) בירושלים, לראשונה בישראל, את שירותי הניווט לאופניים. אם עד היום נהנו גולשיGoogle Maps  מהאפשרות לנווט בעזרת רכב, תחבורה ציבורית והליכה ברגל, מהיום הם יוכלו לנווט גם באופניים- לאתר שבילי אופניים מוסדרים, לבדוק האם יש נגישות לאופניים, האם השביל הוא בעלייה או בירידה, התחשבות בחוקי התחבורה המקומיים ועוד.

השקת השירות החדש של גוגל ישראל מתרחשת בירושלים ובערים נוספות, זאת על רקע עלייה בנפח הפעילות ושימוש באופניים (בעיקר תוך עירוני) בעשרות (ובמקומות מסוימים במאות) אחוזים, על מנת לאפשר להם רכיבה קלה ובטוחה.

בירושלים קיימים כיום עשרות קילומטרים של שבילי אופניים מוסדרים ורשמיים. בין הבולטים שבהם ניתן למנות את שביל תחנה מרכזית – עמק הצבאים שאורכו 7.5 ק"מ, שביל מתחם התחנה- גן חיות שאורכו 9 ק"מ, מסלול מתחם התחנה – עין לבן -12 ק"מ ושביל סובב ירושלים לאופנים – 42 ק"מ.

לצפייה בדוגמה של מסלול ניווט לאופניים במפת גוגל-

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Jerusalem+The+First+Station&destination=The+Tisch+Family+Zoological+Gardens&travelmode=bicycling

איתן ברזלי, ראש מינהל פיתוח עסקי וטכנולוגי בעיריית ירושלים: "עיריית ירושלים שמה לה למטרה להנגיש לתושבים מידע זמין ולהעניק להם חווית משתמש איכותית. לשם כך אנו יוזמים שיתופי פעולה עם מיטב החברות המובילות בארץ ובעולם. שירות הניווט לאופניים של גוגל הוא כלי מצוין המקדם את התחבורה האלטרנטיבית בעיר ומאפשר רכיבה בטוחה ונעימה. אנו מברכים וגאים על שיתוף הפעולה עם גוגל לרווחת תושבי העיר והמבקרים בה".

רכיבת האופניים בעיר ירושלים תופסת תאוצה בשנים האחרונות מסביר אמציה בלוך, מנהל תחום חדשנות במינהל פיתוח של עיריית ירושלים, עם העלייה במודעות לבריאות ולספורט הרכיבה על אופניים וכן עם כניסת האופניים החשמליים לשוק. "כמות רוכבי האופניים הבגירים בירושלים אשר משתמשים באופניים יותר מפעם אחת בשבוע מוערכת סביב 20,000 רוכבים. יש פעילות חברתית-קהילתית סביב הנושא ועיריית ירושלים משקיעה משאבים רבים בפיתוח שבילים נוספים בהתאם לתוכנית אב לתחבורה אשר שמה ב'פוקוס' את שבילי האופניים".

השירות החדש של גוגל לניווט אופניים משתמש באלגוריתם משוכלל ומתקדם המחשב 3 אלמנטים במטרה לתת לרוכבי האופניים את המסלול המיטבי עבורם: היכן יש עליות וירידות ואת אחוז השיפוע שלהם, היכן יש מסלול אופניים וכן מרחיק מדרכים מסוכנות. לאחר שקלול כלל הנתונים בדגש על עליות וירידות הנוסע מקבל מסלול ניווט ביישומון Google Maps עם המסלול המיטבי והקצר ביותר עבורו. הדבר קריטי עבור רוכבי אופניים בירושלים, עקב העליות והירידות הרבות בעיר.

שירותי הניווט החדשים של גוגל עבור אופניים מצטרפים למהלך עליו דיווחה עיריית ירושלים בשבוע שעבר לפיו במסגרת תכנית המקודמת במימון משרד התחבורה, באמצעות תכנית אב לתחבורה ירושלים יושקעו כ- 150 מיליון ₪ בחמש השנים הקרובות בסלילת עשרות ק"מ של שבילי אופניים בעיר ירושלים אשר יגדילו את מערך שבילי האופנים בירושלים  ל- 123 ק"מ עד שנת 2023. התכנית החדשה תיצור מארג שבילי אופנים בירושלים המתחברת לשבילי אופנים קיימים, שבמרכזם שביל האופניים בפארק המסילה ושביל "תחנה לתחנה" הנסלל כיום והמחבר בין תחנת רכבת מלחה לתחנה המרכזית שברחוב יפו דרך רחוב הרצוג וגן סאקר.

במקביל למהפכת השבילים, מקדמת עיריית ירושלים באמצעות חברת עדן מערך אופניים להשכרה שיחל לפעול בקרוב בבירה באזור מרכז העיר ובאזור המוזיאונים וקריית הממשלה. המערך יכלול בשלב הראשון 500 זוגות אופניים שיפוזרו על פני 50 תחנות עגינה. מערך ההשכרה הירושלמי יהיה חדשני טכנולוגי, יופעל על ידי אפליקציה ללא מתקני תשלום ברחוב, עמדות העגינה עצמן ירוקות וסולריות ואינן מחוברות לחשמל וכבר נבחר זכיין להפעלת המערך.


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
קריב. זה אפשרי כבר מחר
"יש אמבולנס זמין שאפשר להכניס אותו לפעילות עוד השבוע"
3 תושבי עפולה נעצרו עם מאות גרם סמים
שוק של תירוצים
שוק של תירוצים
נחשף ההסכם בין ברוידא לקריסטל
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
סב(ת)אות מרחוק
סב(ת)אות מרחוק
סטארט-אפ ירוק