ירושלים

ספרים, רבותיי, ספרים

ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי העלתה כי ב-11% מהעסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כדין

כתב לוקאל 07/11/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

במהלך מבצע ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי עלה כי בקרב 11% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע נוהל בראשות פקיד שומה ירושלים 2 וכלל 166 ביקורות , חלקן גם במזרח ירושלים.

בביקורת עלו שלל תירוצים בהם בחנות לחומרי בניין במזרח ירושלים, שם נמצא צ'ק בסך 2,200 שקל שלא נרשם בספרי העסק. תגובתו של בעל החנות הייתה: "לא יודע למה לא נרשם קיבלתי את זה אתמול".. לעומתו בעל חנות לחלקי חילוף לרכב, גם כן ממזרח ירושלים,  שלא רשם הכנסות טען לקוצר זמן ואמר למבקרים: "הכנסנו סחורה לחנות ולא היה זמן לרשום". קוסמטיקאית ממעלה אדומים שבמכון שלה נמצאו הכנסות בסך 4,400 שקל שלא נרשמו בספרי העסק, אמרה למבקרים: "אני יושבת פעם בחודש ורושמת את כל התקבולים של אותו החודש". ובקופת העסק של בעל חנות תכשיטים ממזרח ירושלים, לא נמצא סרט קופה פנימי כלל, העובד בחנות הבטיח ש"ימסור את הקופה לתיקון".

 פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
קשיי הנגישות בתחבורה
חניכי הצופים עם נציגות ארגון אלמנות ויתומי צהל
פרויקט מרגש בהרצליה
עבודות בצומת רעננה
שריפה בקניון G
 תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש
עליות זה להיות
"עליות זה להיות"
"לוחמת"