ירושלים

ספרים, רבותיי, ספרים

ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי העלתה כי ב-11% מהעסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כדין

כתב לוקאל 07/11/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

במהלך מבצע ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי עלה כי בקרב 11% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע נוהל בראשות פקיד שומה ירושלים 2 וכלל 166 ביקורות , חלקן גם במזרח ירושלים.

בביקורת עלו שלל תירוצים בהם בחנות לחומרי בניין במזרח ירושלים, שם נמצא צ'ק בסך 2,200 שקל שלא נרשם בספרי העסק. תגובתו של בעל החנות הייתה: "לא יודע למה לא נרשם קיבלתי את זה אתמול".. לעומתו בעל חנות לחלקי חילוף לרכב, גם כן ממזרח ירושלים,  שלא רשם הכנסות טען לקוצר זמן ואמר למבקרים: "הכנסנו סחורה לחנות ולא היה זמן לרשום". קוסמטיקאית ממעלה אדומים שבמכון שלה נמצאו הכנסות בסך 4,400 שקל שלא נרשמו בספרי העסק, אמרה למבקרים: "אני יושבת פעם בחודש ורושמת את כל התקבולים של אותו החודש". ובקופת העסק של בעל חנות תכשיטים ממזרח ירושלים, לא נמצא סרט קופה פנימי כלל, העובד בחנות הבטיח ש"ימסור את הקופה לתיקון".

 פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מכת פתיחה
יור המועצה הדתית בהוד השרון, אבי בולשטיין
נתוני המועצה הדתית בהוד השרון נחשפים
איך הצביעו בכפר סבא?
רוכב אופנוע כבן 23 נהרג בתאונה סמוך לראשלצ
רוכב אופנוע נהרג סמוך לראשל"צ
חוזרים לקמפוס
חוזרים לקמפוס
צפריר רוזן
מעיריית כפר סבא לעיריית חיפה
התושבים המתנגדים באחת ההפגנות בעבר
מה יעלה בגורל חורשת העמל?
צעיר טבע למוות בבת ים
צעיר טבע למוות בבת ים