ירושלים

ספרים, רבותיי, ספרים

ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי העלתה כי ב-11% מהעסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כדין

כתב לוקאל 07/11/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

במהלך מבצע ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי עלה כי בקרב 11% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע נוהל בראשות פקיד שומה ירושלים 2 וכלל 166 ביקורות , חלקן גם במזרח ירושלים.

בביקורת עלו שלל תירוצים בהם בחנות לחומרי בניין במזרח ירושלים, שם נמצא צ'ק בסך 2,200 שקל שלא נרשם בספרי העסק. תגובתו של בעל החנות הייתה: "לא יודע למה לא נרשם קיבלתי את זה אתמול".. לעומתו בעל חנות לחלקי חילוף לרכב, גם כן ממזרח ירושלים,  שלא רשם הכנסות טען לקוצר זמן ואמר למבקרים: "הכנסנו סחורה לחנות ולא היה זמן לרשום". קוסמטיקאית ממעלה אדומים שבמכון שלה נמצאו הכנסות בסך 4,400 שקל שלא נרשמו בספרי העסק, אמרה למבקרים: "אני יושבת פעם בחודש ורושמת את כל התקבולים של אותו החודש". ובקופת העסק של בעל חנות תכשיטים ממזרח ירושלים, לא נמצא סרט קופה פנימי כלל, העובד בחנות הבטיח ש"ימסור את הקופה לתיקון".

 פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מומחה כבד עולמי בבילינסון
מומחה כבד עולמי ב"בילינסון"
אומרים לא לאלימות כלפי נשים
שדרוג מגרשי ספורט והצבת מתקני כושר ברחבי העיר
בראשון לציון מעודדים אורח חיים בריא
בני זוג נפצעו בפיצוץ בחיפה
מולי וצומי
אירועי השבוע באושילנד
דר חרס במהלך הטיפול בגל תואם ביולוגי ברמבם
חדש ברמב"ם: טיפול חדש מגן על חולי סרטן הערמונית מפגיעה במעי במהלך הקרנות
נושא תקן החניה עלה לשולחן המועצה
זכייה בתעודת הצטיינות
תעודת הצטיינות לאגף תקשוב בהרצליה