ירושלים

מחכים פחות

תוצאות מהפכה זימון התורים של עיריית ירושלים: בין 3 ל-6 דקות המתנה בלבד למזמינים תור במערכת זימון התורים העירונית לעומת 50 דקות בעבר בתור הרגיל

כתב לוקאל 26/11/2018
שיפור בזמני ההמתנה (צילום: ארכיון מערכת)

כחודש לאחר המעבר לשיטת זימון תורים, בעיריית ירושלים מציינים בסיפוק את התוצאות המצוינות וחושפים נתונים מבדיקות שנערכו על ידי רשות השירות העירונית.

בעוד שבעבר עמד זמן ההמתנה הממוצע בחלק ממחלקות העירייה על 20- 50 דקות בממוצע, כיום ממתינים משתמשי מערכת זימון התורים החדשה רק כ- 5:48 דקות בממוצע בלבד.

בשבוע האחרון, למשל, עמד התור במחלקת מגורים על כ-3 דקות בלבד בממוצע, 5 דקות בממוצע במחלקת הנחות בארנונה, 7 דקות בלבד במחלקת מזרח העיר, 6.4 דקות במחלקת שומה וכך הלאה.

בנוסף נרשמה עלייה חדה של 288% בשימוש בטפסים מקוונים בנובמבר 2018 לעומת התקופה המקבילה אשתקד. תושבים רבים מעדיפים למלא את הטפסים באופן מקוון מבלי להגיע כלל לעירייה, מה שמביא אף הוא לזמני המתנה קצרים יותר לאלו המגיעים.

במסגרת המהפכה, השלימה העירייה את הפיכת מרבית שירותי העירייה לדיגיטליים ומהירים, כך שהתושבים יכולים לקבל את מרבית השירותים העירוניים מהבית או מהאפליקציה העירונית מבלי להגיע לעירייה מכל מקום ובכל שעה. בין השירותים השונים: תשלומים שונים, נושאי חניה, קידום עסקים, רישוי בנייה ושירותים רבים נוספים. כמו כן, מפעילה העירייה מוקד טלפוני עם מענה אנושי בשפות רבות ובהן ערבית, צרפתית, אמהרית, רוסית ואפילו יידיש. כך, גם מי שאינו מצוי בעולם הדיגיטלי יכול לקבל שירות בנוחות מירבית.

התושבים מעידים על שביעות הרצון הרבה מהשינוי גם במשובים שמולאו על ידם ידנית: "חוויה נפלאה להזמין תור דרך האתר. כמעט ללא שהות בתור", "הזמנתי תור דרך האתר ולא חיכיתי בתור וזה שיפור ענק", ועוד.

בפגישה שנערכה השבוע בהשתתפות מנהלי מחלקות בעירייה יחד עם לקוחות גדולים כגון יזמים בתחום התכנון והבנייה, מגישי תוכניות, נציגי ארגון הקבלנים בירושלים, הובעה שביעות רצון רבה מהמהלך ותמימות דעים כי הוא מטייב את איכות השירות.

בימים הקרובים יוקם בקומת הכניסה לעירייה, מרכז שירות דיגיטלי שבו יוכלו הפונים לשירותים העירוניים לבצע מגוון רחב של פעולות באופן עצמאי באמצעים דיגיטליים, ללא צורך להמתין לפקיד. דיילי שירות שיפעלו במקום יסייעו לפונים בהכרת השירותים הדיגיטליים.

לפני כחודש הכריזה עיריית ירושלים על מהפכת שירות במסגרתה הגעה לעירייה תהיה בהזמנת תור מראש בלבד, כפי שקיים בקופות החולים, בדואר ובמוסדות רבים נוספים וזאת  במטרה לחסוך לתושבים עמידה בתורים, המתנה ארוכה לקבלת שירות ולייעל את השירות לתושב.

עבור מהפכה זו הוכנה לשימוש מערכת לזימון תורים מראש באתר עיריית ירושלים, אפליקציית ירושלמי ומוקד טלפוני אחיד 3552* לכל השירותים באמצעותו כל תושב יכול לקבוע פגישה מראש ולהגיע אליה מבלי לחכות בתור ומבלי לבזבז את זמנו.

מנכ"ל העירייה אמנון מרחב: "אנחנו גאים לראות שמהפכת השירות אכן מביאה להקלה, שיפור וייעול השירות לתושבים כפי שתכננו ומביאה את העירייה לסטנדרטים הגבוהים ביותר המקובלים בעולם השירות. הזמן של התושבים יקר לנו ועל כן איננו חוסכים במאמצים ובהשקעת משאבים. עיריית ירושלים תמשיך לפעול כל העת על מנת להתייעל לשפר ולהוביל בשירותים הניתנים לתושבים, תקצר את הבירוקרטיה והתורים ותגדיל את שביעות רצון התושבים."

מהפכת השירות לוותה בקמפיין פרסומי באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות ודיילים שהוצבו בכניסה לעירייה מעניקים סיוע וליווי לתושבים ומדריכים אותם כיצד לתאם תורים מראש וכיצד ניתן לקבל שירותים מבלי להגיע לעירייה.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבצע פינוי כלי רכב נטושים בחולון
טל איפרגן
"מֶרִי" - המלצה על מחזה ישראלי קצר
מס על הבר
ילדי גן סיגלית בחולון
חללית בגן סיגלית
הזמן הולך ואוזל
נעצר חשוד בהצתות בבני ברק
חדש בהוד"ש: גישור בהליכי תכנון ובנייה
כאן משפצים